Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1
Hotel Ionian Sea - 0

O destinácii

Kounopetra (v preklade "pohybujúci sa kameň"), sa nachádza na juhu polostrova Paliki a patrí k menším a pokojnejsím turistickým letoviskám ostrova Kefalónia. V dedinke sa nachádza malý rybársky prístav, niekoľko reštaurácii, barov, taverien a menších marketov so základnými potravinami. Za zábavou a nákupnými možnosťami stačí dôjsť do mestečka Lixouri, ktoré je vzdialené od letoviska cca 9 km. Kounopetra znamená v preklade "pohybujúci sa kameň", čo pripomína jeden z osobitných javov (pohyb skalísk pri pobreží) ostrova Kefalónia, ktorý však po zemetrasení v roku 1953 zastavil. Letovisko odporúčame predovšetkým klientom, ktorí si chcú na dovolenke hlavne oddýchnuť alebo si v mieste pobytu zapožičať auto a cestovať po ostrove.

Vzdialenosť od letiska

Ostrov ma vlastné medzinárodné letisko Kefalonia Island International Airport, ktoré leží južne od hlavného mesta Argostóli. Vzdialenosť od letiska cca 44 km, transfer asi 60 min.

Vzdialenosť od Bratislavy

cca 1.661 km

Dĺžka letu

cca 2 hod. 30 min.

Dĺžka trasy

20 hod.

Pláž

Romantické, a i vďaka červenému zafarbeniu, zaujímavé piesočnaté pláže. Na mnohých je k dispozícii plážový servis s lehátkami, slnečníkmi, sprchami a občerstvením. Medzi najznámejšie pláže patria pláž Akrotiri, Agis Nikolaos, Vats, Xi a pláž Mega Lakos.

More

Nádherné, kristáľovo čisté s pozvoľným vstupom do mora.

Šport

Vodné športy, pre ktoré sú na ostrove Kefalonia (windsurfing, vodné lyžovanie, para-sailing ako aj mnohé ďalšie aktivity), ale ostrov je aj ideálnym miestom pre milovníkov pešej turistiky.

Výlety

  • Návšteva malého ostrovčeka Vard, ktorý leží oproti mestečku Kounopetra
  • Assos - najkrajšia dedinka na ostrove Kefalónia s romantickým prístavom a so zrúcaninou benátskej pevnosťi
  • Fiscardo - malý prístav, ktorý ako jediný nebol poznačebý zemetrasením v roku 1953 so zachovanými benátskymi budovami a zrúcaninami byzantského kostola
  • Katavothres - alebo „morské mlyny“ (voda, ktorá sa stratí v morských mlynoch a následne vyviera na opačnej strane ostrova)
  • Melissani - jaskyňa, do ktorej prúdi voda práve z opačnej strany ostrova z "morských mlynov"
  • Ainos - pohorie vo výške 1.600 m.n.m. pokrývajú "čierne" smreky a je vyhlásenou prírodnou rezerváciou
  • Myrtos - nádherná prírodná pláž s bielymi okrúhliakmi a tyrkysovým morom
  • Avythos - bezodné jazero
  • Argostoli - hlavné mesto a prístav ostrova Kefalónia

Zábava

Kounoptera patrí k pokojnejším letoviskám, 2x denne však premáva miestny autobus do neďalekého mestečka Lixouri (vzdialené 9 km) s radom obchodov, zábavných podnikov resp. z Lixourského prístavu sa za 25 min. môžeme dostať pravidelnou lodnou linkou do hlavného mesta Agrostoli.

Mapa

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím