Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1

O destinácii

Lixouri je turisticky veľmi obľúbené letovisko a je po hlavnom meste Argostoli druhé najväčšie mesto ostrova Kefalónia. Leží na jednom z jeho polostrovov nazývanom Palliki. Nájdeme tu romantické uličky s množstvom taverien, reštaurácií, obchodov ale aj barov z ktorých sa ozýva hudba aj do neskorých večerných hodín. Nočný život tu však nie je až taký rušný a mestečko patrí skôr k pokojnejším dovolenkovým rezortom. Za zábavou a väčšími nákupmi však nie je problém vyraziť pravidelnou lodnou linkou do hlavného mesta, cesta trvá cca 30 min. Vďaka plážam, ktoré sú pokrýté jemným červeným pieskom a sú s pozvoľným vstupom do mora, je letovisko obľúbené medzi rodinami s malými deťmi.V roku 1953, počas zemetrasenia bolo Lixouri takmer zrovnané so zemou a preto tu nenájdeme žiadne historické pamiatky, avšak okolitá nádherná príroda priam nabáda k dlhým prechádzkam.

Vzdialenosť od letiska

Ostrov ma vlastné medzinárodné letisko Kefalonia Island International Airport, ktoré leží južne od hlavného mesta Argostóli. Vzdialenosť od letiska cca 35 km, transfer asi 40 min. (loďou 25 min).

Vzdialenosť od Bratislavy

1.663 km

Dĺžka letu

2 hod. 30 min.

Dĺžka trasy

20 hod. 30 min.

Pláž

V Lixouri sú pláže s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Najznámejšími sú pláž Lepeda (vzdialená od letoviska 2 km) s pieskom zafarbeným do červena a pozvoľným vstupom do mora (ocenená modrou vlajkou EÚ); smerom na severozápad 18 km vzdialená nádherná rozľahlá pláž Petan (hovorí sa jej aj ("biblická") tvorená z malých hladkých bielych kamienkov, voda je tu priezračná a veľmi čistá, smerom na juh od Lixouri sú to pláže s červeným pieskom Kounoupas, Ag.Ioannis, Megas Lakos, Kounopetra a Ag.Nikolas. Najkrajšou plážou v tejto oblasti je pláž "XI", ktorá je vzdialená od Lixouri 7 km. Prevádzkujú sa tu vodné športy. Veľmi populárna je aj pláž Myrtos ležiaca 25 km severozápadne od Lixouri. Na plážach sa dajú prenajať lehátka a slnečníky.

Šport

Vodné športy.

Výlety

  • Návšteva malého ostrovčeka Vard, ktorý leží oproti mestečku Kounopetra
  • Assos - najkrajšia dedinka na ostrove Kefalónia s romantickým prístavom a so zrúcaninou benátskej pevnosťi
  • Fiscardo - malý prístav, ktorý ako jediný nebol poznačebý zemetrasením v roku 1953 so zachovanými benátskymi budovami a zrúcaninami byzantského kostola
  • Katavothres - alebo „morské mlyny“ (voda, ktorá sa stratí v morských mlynoch a následne vyviera na opačnej strane ostrova)
  • Melissani - jaskyňa, do ktorej prúdi voda práve z opačnej strany ostrova z "morských mlynov"
  • Ainos - pohorie vo výške 1.600 m.n.m. pokrývajú "čierne" smreky a je vyhlásenou prírodnou rezerváciou
  • Myrtos - nádherná prírodná pláž s bielymi okrúhliakmi a tyrkysovým morom
  • Avythos - bezodné jazero
  • Argostoli - hlavné mesto a prístav ostrova Kefalónia

Zábava

Lixouri patrí skôr k pokojnejším letoviskám, no nájdeme tu aj bary, kde sa dá zabaviť až do skorých ranných hodín.

Mapa

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím