Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1

O destinácii

Trpanj je malé turistické mestečko a prístav na severovýchodnom pobreží polostrova Pelješac. V okolí je niekoľko zaujímavých stavieb, napr. zrúcaniny hradu Kačicu, rímska vodná nádrž, Mariánsky kostol.

Hotel a pláž sú na okraji obce. Polostrov Pelješac je spojený trajektovým prepojením práve z Trpnja do Ploče. Pláže olemované borovicami a malé zátoky, sú vhodné na kúpanie i na romantickú prechádzku popri mori. Lokalita je vďaka svojej klíme, ale aj vďaka pokoju, vhodná pre ľudí trpiacich dýchacími problémami. Takisto ľudia trpiaci reumou či podobnými problémami, sa môžu liečiť v zátoke Blace. Trpanjské blato má blahodarné účinky, ktorého chemické vlastnosti ho priraďujú k skupine liečivého blata tzv. Peloide. Toto všetko a ešte oveľa viac, urobí Vašu dovolenku v Trpanje nezabudnuteľnou.
 

Vzdialenosť od letiska

151 km (Split)

Vzdialenosť od Bratislavy

942 km

Dĺžka letu

cca 1 a pol hodiny (Bratislava - Split)

Dĺžka trasy

Z Bratislavy ste autom za necelých 10 hodín v meste Trpanj.

Pláž

V tejto oblasti sa stretnete s okruhliakovými alebo kamennými plážami. Najznámejšie pláže sú Pozora, Luka alebo Dračevac. Pláž Divna je v lete najviac navštevovaná a nachádza sa tu aj malý kemp.

Šport

Aktívnym športovcom ponúka mesto podmorský rybolov, jachting čí windsurfing a na súši si zahráte futbal na ihrisku a bocciu.

Zábava

Každoročne sa 15. augusta koná priamo na pláži bohoslužba pri soche Panny Márie Hviezdy mora, po nej nasleduje program a zábava je zakončená krásnym ohňostrojom. Ak zatúžite po diskotéke zabaviť sa môžete ísť do klubu Plavi. 

Mapa

Video

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím