Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 4 »
Hotel Valamar Club Dubrovnik - 0 Hotel Valamar Lacroma Dubrovnik - 1 Hotel Splendid - 2 Dubrovník - 3 Dubrovník, Chorvátsko - 4

O destinácii

Dubrovnik, unikátne historické mesto, je centrom rovnomennej Dubrovníckej riviéry na pobreží Južnej Dalmácie. Je to mesto s jedinečnou atmosférou a vďaka kráse a historickej hodnote od roku 1979 je zaradené do celosvetového zoznamu kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO ako jedno z najatraktívnejších a najznámejších miest Stredozemia. Známy írsky spisovateľ George Bernard Shaw pri pobyte v Dubrovníku o ňom napísal: „Ak si želáte vidieť raj na zemi, navštívte Dubrovník.“ Historické mesto Dubrovník rámujú mestské hradby, ktoré po stáročia chránili mesto pred útokmi z pevniny a mora.
Pre tunajšie podnebie sú príznačné teplé dlhé suché letá a mierne zimy. Dubrovník vyniká aj osobitne bohatou vegetáciou svojich parkov, záhrad a verejných priestranstiev, kvetena je stredomorská i subtropická. Dubrovník má veľkú radu zábavných možností.

Vzdialenosť od letiska

229 km (Split)

Vzdialenosť od Bratislavy

1019 km

Dĺžka letu

cca 1 a pol hodiny (Bratislava - Split)

Dĺžka trasy

Z Bratislavy ste autom za necelých 10 hodín na Dubrovníku.

Pláž

Pláž pod mestskými hradbami je považovaná za jednu z najkrajších pláží v Európe. Samotná pláž je kamienková, ale odvážnejší a pokročilejší plavci nájdu obľúbené miesta i na okolitých útesoch. Hotely vyššej kategórie majú svoje vlastné pláže, ktoré slúžia výhradne hosťom týchto hotelov a pláže hotelov Dubrovník-President a Neptún boli vyznamenané tzv. Modrou vlajkou kvality. V bližšom okolí Dubrovníka sú napospol skalnaté pláže. Na blízkom ostrovčeku Lokrum sa môžete vykúpať v jazierku, ktoré leží v jeho strede a zaplávať si do malej jaskyne. Na ostrove Lopud je dlhá piesočnatá pláž Šunj, ku ktorej sa dostanete pešo okolo pomníka českého básnika Viktora Dyka, ktorý sa v roku 1931 v zátoke Šunj pri kúpaní utopil v dôsledku zlyhania srdca.
Najznámejšia pláž Copacabana leží na severe polostrova Lapad v blizkosti Dubrovníka.

Šport

Ak zatúžite na dovolenke po športe okrem plávania si tu zahráte hádzanú priamo vo vode, plachtenie, tenis alebo potápanie či rybolov.

Výlety

Turisti, ktorí zavítajú do tohto nádherného mesta majú možnosť vychutnať si nádherný pohľad na staré mesto, zájsť do múzeí, navštíviť pevnosti Bokor, Lovrijenac, kniežací dvor, palác Sponza, dubrovačkú katedrálu, kostol Sv. Vlaha, františkánsky kláštor, Orlandov stĺp, mestskú zvonicu a veľa, veľa ďalších pamätihodností.
Vo vnútri hradieb návštevníka ohromia prekrásne kulisy starobylého mesta s početnými kostolmi, palácmi a známou promenádou Stradun.

Zábava

V mnohých hoteloch sú diskotéky alebo tanečné terasy a diskokluby sú aj mimo hotelov a to väčšinou na polostrove Lopud. V starom meste sú skôr podniky k pokojnému posedenie - konoby (vinárničky), reštaurácie ai. Najväčšou zábavnou atrakciou je Deň Dubrovníka a sviatok Sv. Blažeja, ktorý je bohužiaľ mimo sezónu, 3. februára (procesie a ďalší program).
Na plaži Banje zábavu ponúka najnavštevovanejší klub Eastwest Beach Club, kde okrem tanečnej zábavy zažijete aj show miestnych barmanov. Latino hudbu si vychutnáte v klube Fuego a techno či house vám ponúkajú Dj-i z celého sveta v podniku s názvom Lazareti Club.  Ak zatúžite po rock´n´rolle navštívte Biker´s café a zabaviť sa môžete aj v bare Buzza, ktorý je priamo na útesoch.

Mapa

Video

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím