Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 »
Naama Bay - 0 Delfíny v Naama Bay - 1 Pláž v Naama Bay - 2 Hotel v Naama Bay - 3 Podmorský svet v Naama Bay - 4

O destinácii

Naama Bay sa rozkladá na južnom pobreží Sinajského polostrova. Moderné letovisko spadá do oblasti Sharm El Sheikhu, od ktorého je vzdialené asi 5 km smerom na sever. Toto rozsiahle turistické centrum s nádhernou pobrežnou promenádou je vyhľadávané najmä kvôli ideálnym podmienkam pre potápanie a windsurfing. V Naama Bay je krásna zátoka, ponúkajúca prekrásne piesočnaté pláže, moderné hotely a skoro všetko, čo si môžte priať pre strávenie krásnej dovolenky. Pláže majú väčšinou pozvoľný vstup do mora, sú tak vhodné pre rodiny s malými deťmi a pre neplavcov. Na miestnych plážach si môžete vyskúšať množstvo rôznych plážových i vodných športov, ako napríklad windsurfing, plachtenie, vodné lyžovanie či športové rybárčenie. Z letoviska Naama Bay sa ponúka veľa zaujímavých výletov po okolí či celodenné výlety po Sinajskom polostrove.

 

Nezabudnuteľný je napríklad nočný výstup na Mojžišovu horu, ktorá je s výškou 2285 m nad morom najvyššou horou Sinaja. Z jej vrcholu si potom môžete vychutnať jedinečný východ slnka. Medzi Mojžišovou horou a Horou sv. Kataríny sa nachádza ešte starobylý kláštor sv. Kataríny. Kláštorný kostol tu nechala vystavať v roku 330 cisárovná Helena, ktorá bola nadšenou propagátorkou kresťanstva. Kláštor ukrýva justiniánsku baziliku, ktorá opatruje veľmi cenené byzantské mozaiky z 6. storočia. Obľúbený je aj výlet do Luxoru, Jeruzalema, morského národného parku Ras Mohamed, na Titan Island alebo do hlavného mesta Káhiry.

 

Vzdialenosť od letiska

5 km (Sharm El Sheikh)

Vzdialenosť od Bratislavy

5754 km

Pláž

Piesočná

Mapa

Video

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím