ÚVOD » Turecko » Belek » Belek

Limak Arcadia
★★★★★

Veľmi dobré10.0
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Limak Arcadia - 1 Limak Arcadia - 2 Limak Arcadia - 3 Limak Arcadia - 4 +16
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Hotelový rezort je hneď pri pláži. Pláž je piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora. Plážový servis je pre klientov zadarmo. Na pláži sa taktiež nachádza bar.

Centrum

Hotel leží asi 700 m od centra Beleku

Bazén

V hotelovom rezorte sa nachádzajú 3 vonkajšie bazény, vnútorný a detský bazén, bazén so šmýkačkami.

Od letiska

Letisko je vzdialené od hotela 35 km

Poloha

Hotel je postavený ne pobreží Stredozemného mora, pri krásnej pieskovej pláži v známom letovisku Belek. Centrum mesta je 700 metrov od rezortu.

Internet

Internetové pripojenie zadarmo v lobby a na izbách .

O hoteli

Luxusný rezort poskytuje vynikajúce služby, komfortné ubytovanie. V areáli hotela je  možnosť využiť voľnočasové aktivity. Hotel je vhodný pre náročných klientov vštkých vekových kategórií.

Ubytovanie

V ponuke je Štandardná izba v ktorej sa nachádza, centrálne ovládaná klimatizácia, telefón, TV so satelitným príjmom, minibar (nealko nápoje a pivo), trezor (zadarmo), Wi-Fi (zadarmo), vlastné sociálne zariadenie (kúpeľňa, sušič vlasov, WC), balkón.

Stravovanie

Koncept stravovania ULTRA All inclusive. Raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere formou bohatého bufetu, počas dňa ľahké občerstvenie, popoludní káva/čaj so zákuskom, polnočné občerstvenie, neobmedzené množstvo nealkoholických, miestnych alkoholických a vybraných importovaných nápojov. Možnosť čerpania na miestach a v časoch určených hotelom. Počas večere je vyžadované formálne oblečenie.

Služby

V hoteli sa nachádza hlavná reštaurácia, 4 á la carte reštaurácie (turecká a BBQ zadarmo, čínska a talianska za poplatok, nutná rezervácia)6 barov, diskotéka, salón krásy, kaderníctvo, kino. Pre najmenších klientov je k diispozícii detské ihrisko a mini klub. V rezorte je organizovaný animačný program, živá hudba. Klienti môžu využiť minigolf, futbalové ihriská, tenisové kurty, stolný tenis, plážový volejbal, fitness, vodné pólo, saunu. Za poplatok je možnosť vyzžiť vodné športy, potápačské centrum, wellness a masáže.

Nákupné možnosti

Priamo v rezorte sa nachádza obchodná galéria a len 700 metrov od hotela je centrum mesta Belek.

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Belek, známe turistické stredisko, leží asi 30 km východne od mesta Antalya a patrí medzi luxusnejšie rezorty (4* a 5* hotely s vysokým štandardom služieb), ktoré možno nájsť na južnom pobreží Turecka, na Tureckej riviére. Belek je lákadlom aj pre milovníkov golfu, pretože je tu niekoľko exkluzívnych golfových ihrísk tak pre začiatočníkov ako aj pre skúsených hráčov, a je doslova rajom milovníkov golfu. Letovisko je obklopené nádhernými borovicovými a eukalyptovými hájmi, ktoré sú plné fauny a flóry. Letovisko Belek sa nachádza medzi dvoma ďalšími známymi strediskami - Antalya a Alanya – a ponúka viacero možností kam si vyraziť na pekný výlet. Belek je atraktívne letovisko so širokou ponukou hotelov, krásnymi plážami, s množstvom športových i turistických atrakcií a právom patrí medzi jedno z najnavštevovanejších letovísk na Tureckej riviére. Je to letovisko skôr pre náročnejších hostí, ktorí túžia stráviť svoju dovolenku na pokojnom mieste a v okolí nádhernej prírody.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené 30 km (Antalya). Transfer z letiska trvá približne 30 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 225 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Antalya: 2:15 hod.
Košice - Antalya: 2:00 hod.
Poprad - Antalya: 2:10 hod.
Sliač - Antalya: 2:10 hod.
Viedeň - Antalya: 2:15 hod.

Dĺžky letov sú len približné a informatívne.

Dĺžka trasy

Cesta z Bratislavy trvá približne 24 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie je v Turecku veľmi príjemné počas celého roka a najmä v lete, kedy teploty dosahujú veľmi vysoké teploty. V letovisku Belek je od januára do marca veľmi príjemné počasie a to od 15°C do 17°C. Apríl je o čosi teplejší a teplota vystúpi na 21°C. V máji sa už začína veľmi teplé letné počasie, kedy teploty vystúpia až na 25°C. Jún, júl, august a september sú najhorúcejšie mesiace a teploty dosahujú  32°C - 35°C. V októbri sa začne znova ochladzovať na príjemných 24°C, v novembri na 21°C a v decembri sa ochladí až na 16°C.

Pláž

V stredisku Belek nájdete prírodnú piesočnatú pláž, ktorá patrí k najlepším plážam na tureckom pobreží. Je dlhá 16 km a získala ocenenie Modrou vlajkou EÚ za čistotu a kvalitu služieb. Pláž je známa aj miestom liahne korytnačiek, ktoré si pri rodení svojich potomkov potrpia na ekologické prostredie. Pláž má mierne zvažujúci svah, ktorý je vhodný pre deti.


(Zdroj: flickr//cc/Belek)

More

More je čisté, priezračné a po celý rok má príjemné teploty.

Teplota mora

Január - 17°C, Február - 16°C, Marec - 17°C, Apríl - 18°C, Máj - 21°C, Jún - 23°C, Júl - 25°C, August - 27°C, September - 27°C, Október - 24°C, November - 21°C, December - 18°C.

Deti

Pre deti je tu možnosť návštevy zábavnýh a vodných parkov so šmýkačkami a inými atrakciami. Niektoré pláže sú upravené pre deti a majú k dispozícii detské ihriská. 

Šport

Okrem leňošenia na pláži si tu prídu na svoje aj milovníci aktívnej dovolenky. Z vodných športov sú k dispozícii: jazda na člne, na jachte, na šlapadke, na banáne alebo na vodných lyžiach. Taktiež je v ponuke parasailing, surfovanie a potápanie. Mnohé hotely poskytujú tenisové kurty, bowlingové dráhy, ping-pong, volejbalové ihriská, fitness a telocvične.

Zábava

V letovisku Belek sa môžete zabaviť v mnohých hotelových rezortoch, ktoré pre svojich hostí pripravujú bohaté večerné programy. Môžete si pozrieť rôzne predstavenia, show alebo kabarety v podobe živých vystúpení, hudby, tanca a diskoték.

Mapa

Video

10
10
Hodnotenie od zákazníka: 4.1. 2019 o 09:50
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Nádherný hotel s veľmi príjemným personálom a veľa zábavy pre deti. Reštaurácie sú úžasné s množstvom jedla, ktoré je veľmi chutné. Strávili sme tu fantastický pobyt a určite odporúčame tento hotel.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 4.1. 2019 o 09:42
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.pl
Plusy: Krásny hotel, čistý a všade veľa zelene, vynikajúce služby. Každý deň nádherné show, veľa atrakcií a lahodné jedlá. Pláž piesočná. Dúfam, že sa tu opäť vrátim, bol to krásne strávený čas na tomto mieste.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 4.1. 2019 o 09:32
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Rozsiahly hotelový komplex, v ktorom sa určite nebudete nudiť. Hotel rozmiestnený v mnohých budovách v krásnej udržiavanej záhrade s niekoľkými bazénmi vrátane bazéna s replikou ôsmeho divu sveta - Pamukkale. Futbalové ihrisko, tenisové kurty. Po areáli sa dá krásne behať (cca 1km okruh). Strava a nápoje všetko ideálne a človek má 24 hodín denne kde a čo vyberať. Každý večer pekné show. Personál v pohode. Všade čisto. Pláž i more pekné.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 4.1. 2019 o 09:29
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Moc pekná izba, veľmi dobré jedlo, krásna čistá pláž, super animačný tím - vyžitie pre celú rodinu. Bohatý večerný program. Špeciálne poďakovanie členovi tímu menom JABA za jeho prístup ku všetkým turistom.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 4.1. 2019 o 09:28
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Všetko perfektné, milý a ochotný personál. Izby čisté, priestranné a útulne. Veľký výber jedla (i pre vegetariánov). Bar na izbe dopĺňaný každý deň. Animačný program zábavný. Super, paráda, nie je čo vytknúť.
zobraziť viac

V blízkosti strediska Belek je k videniu veľa prírodných i historických krás, vrátane národných parkov, antických miest a jaskýň. 

BELEK TOWN MOSQUE

Mestečko Belek je vzdialené približne 20 minút od pláže. V centre mesta nájdete množstvo obchodov, marketov a trhov, ktoré sú pripravené práve pre turistov. Každú sobotu je v meste klasický turecký trh, kde je možné zjednávať ceny.


(Zdroj: flickr//cc/Belek Turkey)

THE LAND OF LEGENDS THEME PARK

V neďalekom stredisku Serik sa nachádza obrovský zábavný a vodný park, kde uvidíte množstvo atrakcií, šmýkačiek, bazénov, reštaurácií a bufetov. Je to vynikajúci výlet najmä pre deti.


(Zdroj: flickr//cc/Belek)

TERMESSOS

Ak chcete spoznať tajomné miesto vysoko v skalách, tak navštívte tento objekt, ktorý spoznáte spolu so sprievodcom. Je dôležité pripraviť si pevnú obuv, pretože výstup je troška nárčnejší.


(Zdroj: flickr//cc/Tormessos)

KÖPRÜLÜ

Národný park, kde uvidíte najmä krásnu prírodu, vodopády, skaly a borovicové lesy. Zaujímavá je aj rieka, ktorá je sfarbená do zelenomodrej farby. Tento výlet je ako stvorený pre objavovanie krás tureckej prírody.


(Zdroj: flickr//cc/Köprülü)

ASPENDOS

Veľmi známa a významná pamiatka, ktorá patrí k najlákavejším atrakciám v Turecku. Aspendos bol postavený rímskym architektom a zmestí sa tam až 15 000 divákov. Je to veľmi významné archeologické miesto a miesto rímskeho divadla.


(Zdroj: flickr//cc/Aspendos)

PERGÉ

Mestečko Pergé je plné pamiatok ako sú pozostatky divadla, brány a štadiónu. Vidieť tu môžete aj pozostatky kresťanskej baziliky a akropoly. Pergé je veľmi zaujímavým a historicky významným miestom.


(Zdroj: flickr//cc/Pergé)

JASKYŇA DAMLATAS

Ak sa potrebujete troška schovať pred slnkom a schladiť sa, tak navštívte jednu z jaskýň, ktoré ponúka Antalya. Najznámejšou je Damlatas, ktorá má liečebné účinky a odporúča sa, aby ju navštívili ľudia s astmou a dýchacími problémami.


(Zdroj: flickr//cc/Damlatas)

JASKYŇA KARAIN

Ďalšia jaskyňa v Antalyi sa skladá z troch častí a je náleziskom rôznych nástrojov z praveku, ľudských lebiek a kostier zvierat.


(Zdroj: flickr//cc/Karain)

VODOPÁDY MANAVGAT

Neďaleko letoviska Antalya tečie rieka Manavgat, ktorá prechádza krásnou prírodou a lesom, kde vytvára menšie vodopády. Je to veľmi známe a často navštevované miesto v Turecku, kde sa nachádza aj park so záhradou.


(Zdroj: flickr//cc/Manavgat)

DUDEN WATERFALL

Neďaleko letoviska môžete vidieť prírodnú krásu v podobe vodopádu. Rieka Duden steká z pohoria Taurus a vytvára tak dva krásne vodopády, ktorými sa môžete pokochať. V blízkosti sa nachádza aj známa pláž, reštaurácie a iné atrakcie. 


 (Zdroj: flickr//cc/Duden Waterfall)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.

 

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím