ÚVOD » Turecko » Belek » Belek

Gloria Serenity Resort

Veľmi dobré10.0
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Gloria Serenity Resort -   - 1 Gloria Serenity Resort -   - 2 Gloria Serenity Resort -   - 3 Gloria Serenity Resort -   - 4 +10
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Neďaleko hotela sa nachádza krásna piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora. Od hotelového areálu ju delí rieka a spojená je mostom. Na pláži sa nachádza mólo s plážovým barom. Plážový servis je klientom k dispozícii zadarmo.

Centrum

Centrum meswta Belek je vzdialené približne 7 km.

Bazén

V rezorte sa nachádza unikátny komplex bazénov, vodný svet pre deti a vnútorný bazén.

Od letiska

Hotelový rezort je od letiska vzdialený 50 km.

Poloha

Komplex je situovaný v nádhernom zelenom prostredí. V celom rezorte sa nachádza množstvo zelene. Nachádza sa len 7 km od centra mesta Belek. pláž od areálu komplexu oddeľuje rieka.

Internet

V celom rezorte je bezplatné internetové pripojenie, a aj na izbách.

O hoteli

Luxusný hotelový rezort, v nádhernom prostredí. Hotelový areál je plný zelene. Disponuje unikátnym komplexom bazénov. Súčasťou areálu rezortu sú 3 golfové ihriská. Je vhodný najmä pre náročnú klientelu. 

Ubytovanie

Luxusné dvojlôžkové izby s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek. Izby sú elegantne a komfortne zariadené. V každej sa nachádza kúpeľňa s WC a sušičom na vlasy, klimatizácia, minibar, trezor, telefón, kútik s posedením, LCD TV, interaktívny systém satelitnej TV, bezplatné Wi-Fi pripojenie, balkón alebo terasa. Na vyžiadanie sú rodinné suity a junior suity.

Stravovanie

Koncept stravovanie je all inclusive special. Presný popis stravovanie je k dispozícií po ubytovaní na recepcii hotela. 

Služby

Tento exkluzívny rezort ponúka veľké množstvo nadštandardných služieb. V hoteli sa nachádza hlavná reštaurácia, 4 à la carte reštaurácie, 3 snack reštaurácie, cukráreň, kaviareň, 9 barov, diskotéka, kaderníctvo, SPA centrum, lekár, miniklub s množstvom atrakcií pre deti,  kino,tenisový kur, fitnescentrum, plážový volejbal, 9-jamkové a dve 18-jamkové golfové ihriská. O zábavu a program počas celej dovolenky sa postará medzinárodný animačný tím, ktorý pripravuje pestré animačné aktivity pre všetkých. V areáli rezortu sa nachádza amfiteáter s vystúpeniami profesionálnych súborov. Klienti majú možnosť zapožičania áut priamo v rezorte hotela.

 

Nákupné možnosti

V areáli kompelxu sa nachádza nákupná pasáž  alebo len 7 km od rezortu je centrum mesta Belek.

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Belek, známe turistické stredisko, leží asi 30 km východne od mesta Antalya a patrí medzi luxusnejšie rezorty (4* a 5* hotely s vysokým štandardom služieb), ktoré možno nájsť na južnom pobreží Turecka, na Tureckej riviére. Belek je lákadlom aj pre milovníkov golfu, pretože je tu niekoľko exkluzívnych golfových ihrísk tak pre začiatočníkov ako aj pre skúsených hráčov, a je doslova rajom milovníkov golfu. Letovisko je obklopené nádhernými borovicovými a eukalyptovými hájmi, ktoré sú plné fauny a flóry. Letovisko Belek sa nachádza medzi dvoma ďalšími známymi strediskami - Antalya a Alanya – a ponúka viacero možností kam si vyraziť na pekný výlet. Belek je atraktívne letovisko so širokou ponukou hotelov, krásnymi plážami, s množstvom športových i turistických atrakcií a právom patrí medzi jedno z najnavštevovanejších letovísk na Tureckej riviére. Je to letovisko skôr pre náročnejších hostí, ktorí túžia stráviť svoju dovolenku na pokojnom mieste a v okolí nádhernej prírody.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené 30 km (Antalya). Transfer z letiska trvá približne 30 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 225 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Antalya: 2:15 hod.
Košice - Antalya: 2:00 hod.
Poprad - Antalya: 2:10 hod.
Sliač - Antalya: 2:10 hod.
Viedeň - Antalya: 2:15 hod.

Dĺžky letov sú len približné a informatívne.

Dĺžka trasy

Cesta z Bratislavy trvá približne 24 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie je v Turecku veľmi príjemné počas celého roka a najmä v lete, kedy teploty dosahujú veľmi vysoké teploty. V letovisku Belek je od januára do marca veľmi príjemné počasie a to od 15°C do 17°C. Apríl je o čosi teplejší a teplota vystúpi na 21°C. V máji sa už začína veľmi teplé letné počasie, kedy teploty vystúpia až na 25°C. Jún, júl, august a september sú najhorúcejšie mesiace a teploty dosahujú  32°C - 35°C. V októbri sa začne znova ochladzovať na príjemných 24°C, v novembri na 21°C a v decembri sa ochladí až na 16°C.

Pláž

V stredisku Belek nájdete prírodnú piesočnatú pláž, ktorá patrí k najlepším plážam na tureckom pobreží. Je dlhá 16 km a získala ocenenie Modrou vlajkou EÚ za čistotu a kvalitu služieb. Pláž je známa aj miestom liahne korytnačiek, ktoré si pri rodení svojich potomkov potrpia na ekologické prostredie. Pláž má mierne zvažujúci svah, ktorý je vhodný pre deti.


(Zdroj: flickr//cc/Belek)

More

More je čisté, priezračné a po celý rok má príjemné teploty.

Teplota mora

Január - 17°C, Február - 16°C, Marec - 17°C, Apríl - 18°C, Máj - 21°C, Jún - 23°C, Júl - 25°C, August - 27°C, September - 27°C, Október - 24°C, November - 21°C, December - 18°C.

Deti

Pre deti je tu možnosť návštevy zábavnýh a vodných parkov so šmýkačkami a inými atrakciami. Niektoré pláže sú upravené pre deti a majú k dispozícii detské ihriská. 

Šport

Okrem leňošenia na pláži si tu prídu na svoje aj milovníci aktívnej dovolenky. Z vodných športov sú k dispozícii: jazda na člne, na jachte, na šlapadke, na banáne alebo na vodných lyžiach. Taktiež je v ponuke parasailing, surfovanie a potápanie. Mnohé hotely poskytujú tenisové kurty, bowlingové dráhy, ping-pong, volejbalové ihriská, fitness a telocvične.

Zábava

V letovisku Belek sa môžete zabaviť v mnohých hotelových rezortoch, ktoré pre svojich hostí pripravujú bohaté večerné programy. Môžete si pozrieť rôzne predstavenia, show alebo kabarety v podobe živých vystúpení, hudby, tanca a diskoték.

Mapa

Video

10
10
Hodnotenie od zákazníka: 3.1. 2019 o 11:23
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Veľmi pekný hotel na úžasnom mieste. Služby, poskytované personálom sú vynikajúce a ľudia sú milí. Veľa možností na jedenie, reštaurácie, ktoré je ale potrebné objednať vopred a krásne wellness. Veľké pohodlné spálne. V blízkosti niekoľkých golfových ihrísk, bezplatnej kyvadlovej dopravy. Odporúčame tento hotel.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 3.1. 2019 o 11:21
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Stredisko najvyššej triedy s vynikajúcim golfom na mnohých ihriskách vrátane Carya, Montgomerie, Sultána, Pashy a samozrejme aj 3 kurty Gloria. Inclusive menu v Serenity je vynikajúce a rozmiestnenie všade a vybavenie strediska je veľmi dobré. Odporúčam a dávam 10 z 10.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 3.1. 2019 o 11:19
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Neboli sme si istí, čo očakávať, pretože to bol náš prvý all inclusive pobyt. Gloria Serenity ďaleko prevyšuje naše očakávania a všetko bolo dokonalé. Vysoko kvalitné jedlo, skvelé golfové ihriská a personál boli tiež super.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 3.1. 2019 o 11:17
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Strávili sme v hoteli krásnych 10 dni. Mali sme izbu s terasou a priamym vstupom do bazénu. Všetko čisté, 2x denne výmena uterákov a 1x denne doplnenie minibaru na izbe. Jedlo vynikajúce. Personál viac než ochotný a milý. Všetkého bolo dostatok. Navštívili sme aj 3 Ala carte reštaurácie, ktoré boli príjemným spestrením jedálnička. Piesočné pláže veľmi čisté s pozvoľným vstupom do mora. Navštívili sme aj "aquapark" kde bohužiaľ pre menšie deti (nášmu synovi je 5 rokov) nieje moc veľké vyžitie. V bazéne pri hoteli slaná voda. Na každom rohu možná výmena uterákov. V reštaurácii švédske stoly, ale pitie objednávali ústretoví čašníci, doniesli všetky možné nápoje. Všetko podávané v skle. Ide o veľmi kvalitný hotel so super servisom. Veľmi odporúčam.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 3.1. 2019 o 11:11
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: V tomto hoteli sme boli už druhýkrát a opäť maximálna spokojnosť. Luxus, výborné jedlo, 4 a la carte reštaurácie, všetko v cene, vrátane nápojov v minibare. Hotel leží v pol kilometra dlhej prenádhernej záhrade. Fakt TOP a pritom ešte za prijateľnú cenu. Bazén okolo hotela je niekoľko sto metrov dlhý. Nádherné wellness, výborný personál, super postele. Denne nejaký program. Nemáme už malé deti a tak vhodnosť pre malé deti nevieme posúdiť. Hotel, ktorý splní všetky Vaše očakávania. Môžem vrelo odporučiť. Cesta na letisko v ich luxusnom privátnom minibuse to bol fakt zážitok, doprajte si to, nie je to drahé a pri viac ako 3 osobách dokonca lacnejšie, než 2 hnusné miestne taxi. Nádherné veľké golfové ihrisko a obrovské moderné športové centrum, ktoré patrí k hotelovej sieti Gloria v susedstve.
zobraziť viac

V blízkosti strediska Belek je k videniu veľa prírodných i historických krás, vrátane národných parkov, antických miest a jaskýň. 

BELEK TOWN MOSQUE

Mestečko Belek je vzdialené približne 20 minút od pláže. V centre mesta nájdete množstvo obchodov, marketov a trhov, ktoré sú pripravené práve pre turistov. Každú sobotu je v meste klasický turecký trh, kde je možné zjednávať ceny.


(Zdroj: flickr//cc/Belek Turkey)

THE LAND OF LEGENDS THEME PARK

V neďalekom stredisku Serik sa nachádza obrovský zábavný a vodný park, kde uvidíte množstvo atrakcií, šmýkačiek, bazénov, reštaurácií a bufetov. Je to vynikajúci výlet najmä pre deti.


(Zdroj: flickr//cc/Belek)

TERMESSOS

Ak chcete spoznať tajomné miesto vysoko v skalách, tak navštívte tento objekt, ktorý spoznáte spolu so sprievodcom. Je dôležité pripraviť si pevnú obuv, pretože výstup je troška nárčnejší.


(Zdroj: flickr//cc/Tormessos)

KÖPRÜLÜ

Národný park, kde uvidíte najmä krásnu prírodu, vodopády, skaly a borovicové lesy. Zaujímavá je aj rieka, ktorá je sfarbená do zelenomodrej farby. Tento výlet je ako stvorený pre objavovanie krás tureckej prírody.


(Zdroj: flickr//cc/Köprülü)

ASPENDOS

Veľmi známa a významná pamiatka, ktorá patrí k najlákavejším atrakciám v Turecku. Aspendos bol postavený rímskym architektom a zmestí sa tam až 15 000 divákov. Je to veľmi významné archeologické miesto a miesto rímskeho divadla.


(Zdroj: flickr//cc/Aspendos)

PERGÉ

Mestečko Pergé je plné pamiatok ako sú pozostatky divadla, brány a štadiónu. Vidieť tu môžete aj pozostatky kresťanskej baziliky a akropoly. Pergé je veľmi zaujímavým a historicky významným miestom.


(Zdroj: flickr//cc/Pergé)

JASKYŇA DAMLATAS

Ak sa potrebujete troška schovať pred slnkom a schladiť sa, tak navštívte jednu z jaskýň, ktoré ponúka Antalya. Najznámejšou je Damlatas, ktorá má liečebné účinky a odporúča sa, aby ju navštívili ľudia s astmou a dýchacími problémami.


(Zdroj: flickr//cc/Damlatas)

JASKYŇA KARAIN

Ďalšia jaskyňa v Antalyi sa skladá z troch častí a je náleziskom rôznych nástrojov z praveku, ľudských lebiek a kostier zvierat.


(Zdroj: flickr//cc/Karain)

VODOPÁDY MANAVGAT

Neďaleko letoviska Antalya tečie rieka Manavgat, ktorá prechádza krásnou prírodou a lesom, kde vytvára menšie vodopády. Je to veľmi známe a často navštevované miesto v Turecku, kde sa nachádza aj park so záhradou.


(Zdroj: flickr//cc/Manavgat)

DUDEN WATERFALL

Neďaleko letoviska môžete vidieť prírodnú krásu v podobe vodopádu. Rieka Duden steká z pohoria Taurus a vytvára tak dva krásne vodopády, ktorými sa môžete pokochať. V blízkosti sa nachádza aj známa pláž, reštaurácie a iné atrakcie. 


 (Zdroj: flickr//cc/Duden Waterfall)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.

 

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím