Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

ÚVOD » Taliansko » Ischia

To nejlepší z Neapole + ISCHIA + CAPRI (letecky z Ostravy-Krakova)

Popis hotela
Termíny
Galéria
Výlety
To nejlepší z Neapole + ISCHIA + CAPRI (letecky z Ostravy-Krakova) - Neapol - 1 To nejlepší z Neapole + ISCHIA + CAPRI (letecky z Ostravy-Krakova) - Italie_Neapol_Shutterstock.jpg - 2 To nejlepší z Neapole + ISCHIA + CAPRI (letecky z Ostravy-Krakova) - Ischia Aragonský hrad - 3 To nejlepší z Neapole + ISCHIA + CAPRI (letecky z Ostravy-Krakova) - Augustovy zahrady - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

Okruh ostrovom

Ak nechcete len klasickú letnú dovolenku pri mori, tak Vám odporúčame navštíviť takmer všetky zákutia ostrova Ischia. Na ostrove si môžete požičať hocijaký dopravný prostriedok a prejsť ním celý ostrov. Na ostrove spoznáte mnohé botanické záhrady, pamiatky, mestá, hory ale aj kultúru, zvyky a tradície miestnych obyvateľov.


(Zdroj: flickr//cc/Ischia)

Castello Aragonese d´Ischia

Hrad Aragonese je najznámejším hradom na ostrove. Nachádza sa vo východnej časti ostrova pri meste Ischia. Kedysi hrad stál na ostrovčeku, ku ktorému by ste sa dostali len loďou, no dnes už k nemu vedie umelo vytvorená cesta. Hrad sa považuje za symbol celého ostrova Ischia.


Castello Aragonese d´Ischia

Giardini La Mortella

Botanická záhrada La Mortella sa nachádza na severe ostrova v oblasti Forio. Ide o najznámejšie záhrady na ostrove, kde nájdete skaly, kvety, dreviny, rastliny, kaktusy a mnohé ďalšie zázraky prírody. Od mesta Ischia leží cca 11 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Giardini La Mortella)

Poseidonove záhrady

V stredisku Forio sa nachádzajú tzv. záhrady, v ktorých je 22 bazénov naplnených liečivou termálnou vodou. Ak si chcete dokonale oddnýchnuť, tak by ste mali navštíviť toto miesto, ktoré je uložené na kopci, takže pri kúpaní budete mať výhľad na okolitú prírodu a krajinu.

Forio

Forio je stredisko na severozápade ostrova, ktoré ponúka mnoho atrakcií a od mesta Ischia leží cca 11 km. Pozrieť si môžete už spomínané botanické záhrady, môžete navštíviť niektoré z kúpeľov alebo môžete spoznať kultúru a históriu tohto miesta. Nájdete tu kostolíky, kaplnky, múzeá ale aj bary, reštaurácie a nočné kluby.


(Zdroj: flickr//cc/Forio)

Sant´Angelo

Juh ostrova je tvorený krásnym strediskom Sant´Angelo, ktoré je narozdiel od Forio menším a pokojnejším strediskom. Takisto aj toto miesto ponúka liečivé pramene a kúpele, ktoré môžete navštíviť. Hlavné mesto Ischia je vzdialné cca 8,5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Sant´Angelo)

Okruh ostrovom Capri

Ostrov je obľúbenou destináciou nie len v lete, ale aj v zimných mesiacoch. Capri je známe ako ostrov divokej prírody, obrovských skál, balvanov a taktiež jaskýň, ktorých je na ostrove neúrekom. Capri je ostrov s bohatou históriou a pamiatkami. Z čias starých Rimanov sa tu zachovali rôzne miesta s pamiatkami a našli mnohé archeologické náleziská.


Capri

Sopka Vezuv

Pre milovníkov turistiky je zaujímavým výletom výstup k činnej sopke Vezuv. Výstup do výšky približne 300 metrov by mali zvládnuť všetci. Na vrchole sopky Vás čaká jedinečný panoramatický výhľad na celé okolie. Sopku Vezuv nájdete na pevnine Talianska. 

Pompeje

Zaujímavé archeologické nálezisko Pompeje a kedysi antické mesto Vás ohromí. Spoznáte historicky veľmi zajímavé miesto s krásnou prírodou. Pompeje sú na pevnine a z ostrova je to cca 80 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Pompeia)

Neapol

Výlet si môžete urobiť aj do neďalekého mestečka Neapol, v ktorom je kopec kultúrnych aj historických pamiatok. Mesto Neapol leží na pevnine a z ostrova je to približne 55 km. Pozrieť si môžete chrámy, kostoly, hrady a taktiež futbalový štadión futbalového klubu Neapol, v ktorom hrá aj slovenský futbalista Marek Hamšík. Neapol je vzdialený cca 55 km, kde je potrebné použiť aj trajekt.


(Zdroj: flickr//cc/Neapol)

Casamicciola Terme

Malé kúpeľné mesto, ktoré v r. 1883 zasiahlo silné zemetrasenie môže byť tiež zaujímavým výletom. Navštíviť môžete niektoré z kúpeľov alebo môžete len spoznávať zákutia mestečka. Toto kúpeľné mesto je od hlavného mesta Ischia vzdialené cca 15 km. 

Monte Epomeo

Turistický výlet si môžete spraviť aj na najvyšší vrch ostrova s nadmorskou výškou 789 metrov. Z hlavného mesta je to cca 0,5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Monte Epomeo)

Lacco Ameno

Lacco Ameno na juhozápade ostrova je známe archeologické centrum, kde si môžete pozrieť múzeum a tiež katakomby. Hlavné mesto Ischia je vzdialená len cca 14 km. 

Serrara Fontana

Zaujímavým výletom je aj návšteva malebnej dedinky, od mesta Ischia leží len cca 3km a nachádza sa takmer na juhu ostrova. V blízkosti sa nachádza aj Zábavný park Lo Chalet.

Sorgente della Cava Scura

Je najväčší termálny prameň ostrova a termálne kúpele. Mesto Ischia je vzdialené cca 5 km. 

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím