Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
To nejlepší z Říma (letecky z Bratislavy) - 0 Veľkonočný Rím - 1 Florencia - Rím - Vatikán a pobyt pri mori - 2 Rím - Vatikán - 3 Assisi - Rím - Benátky - 4

O destinácii

Rím leží na západe apeninského polostrova na brehoch rieky Tiber (Tevere), v strede Talianska. Všetky cestú vedú Ríma - to je známe tvrdenie, ktoré poznajú ľudia už od dávnych čias. Symbolom Ríma je vlčica s dvojčatami Romulom a Rémom.

 

Doprava

Do Ríma: Ako do všetkých metropol, tak aj do Ríma sa najlepšie dostanete lietadlom, ale pricestovať sa dá aj vlakom, autobusom, či autom.
Letisko Leonardo da Vinci (nazývané aj Fiumicino) sa nachádza 32 kilometrov od centra mesta. Druhým letiskom je Ciampino. Najlepším spojením z letiska do centra Ríma je metro alebo taxi.

 

Pri použití vlaku sa dostanete na nádražie Termini alebo Tiburtina. Najkomplikovanejšia situácia je v prípade príchodu vlastným autom, pretože premávka v Ríme je skutočne hustá a platia tu aj hodiny, kedy nemôžete použiť auto na vjazd do Ríma ak nie ste miestny obyvateľ alebo ak nemáte špeciálne povolenie na vjazd.
Ak idete po severnej diaľnici A1 odbočte na Roma Nord a neskôr na obchvat GRA, čiže Grande Raccordo Annulare. Obdobne z juhu na Roma East a taktiež odbočte na spomínaný obchvat.

 

V Ríme: V Ríme existuje verejná doprava v podobe autobusov a metra. Autobusy sú pomerne lacné, ale zriedka jazdia presne podľa harmonogramu. V metre možno použiť dve linky: linku A, ktorá premáva z Via Ottaviano do Agnanina a linku B, ktorá premáva od železničnej stanice Termini do EUR-Laurentina. Cestovné lístky si treba zakúpiť pred nástupom do dopravného prostriedku.

V Ríme sa nachádza aj Vatikánske mesto skrátené nazývané Vatikán, kde možno obdivovať nasledovné pamiatky (s doleuvedneým opisom): Bazilika sv. Petra, Námestie sv. Petra, Sixtínska kaplnka, Vatikánske múzeá a Guvernérsky palác.

Vzdialenosť od letiska

34 km (Rím Ciampino)

Vzdialenosť od Bratislavy

1193 km

Dĺžka letu

1:35 hod.

Výlety

Pamiatky a atrakcie Ríma

 • Forum Romanum - Forum Romanum je jedno z posledných zachovaných miest, ktoré sa označovalo ako "občianske fórum". Tu sa rodilo rímske právo, plamenné reči politikov, tu vznikala politická kultúra. Dnes sa tu nachádzajú čiastočne zachované pamiatky ako sú Caesarov chrám, Augustov oblúk, Lapis Niger (náhrobok Romula), či Saturnov chrám alebo súdna sieň, ktorú dal postaviť Július Caesar.
 • Koloseum - Koloseum, symbol starého Ríma, stojí na Piazza del Colosseo. Štvorposchodové divadlo, ktoré bolo postavené v r. 80 n. l. bolo dejiskom mnohých súbojov medzi šelmami a gladiátormi.
 • Campo de´Fiori - Na námestí sa nachádza pamätník Giordana Bruna. V dopoludňajších hodinách býva na námestí Campo de´Fiori trh. Tento trh bol kedysi kvetinový. Dnes patrí Campo de´Fiori k obľúbeným trhoviskám, hoci teraz prevláda zelenina.
 • Anjelský hrad - Anjelský hrad slúžil pôvodne ako mauzóleum. Neskôr sa stal útočiskom pápežov. Od 13. storočia je spojený s Vatikánom zastrešenou chodbou. K Anjelskému hradu sa dá dostať pešo po najkrajšom moste Ríma Ponte S. Angelo.
 • Piazza Navona - Skutočne krásne námestie dopĺňajú okolité paláce a Kostol sv. Anežky. Centrom námestia je Fontána Štyroch riek (Níl, Dunaj, Rio de la Plata a Ganga) od slávneho sochára G. L. Bernini.
 • Piazza del Popolo - Piazza del Popolo má elipsovitý tvar. Jeho charakteristickou ozdobou je hranatý obelisk. Súčasťou námestia je aj vysoký oblúk Porta del Popolo a Kostol Santa Maria del Popolo.
 • Barberiniho námestie  - Zvláštne elipsovité námestie je typické pre majstra Berniniho, ktorý vytvoril nespočetné množstvo sôch. Jeho meno dodnes nosí hotel Bernini, ktorý stojí na okraji námestia. Neďaleko sa nachádza Santa Maria della Vittoria.
 • Fontana di Trevi - Jedna z najznámejších fontán Ríma sa nachádza na rovnomennom námestí. Baroková fontána zobrazuje boha mora, ktorý stojí na lastúre ťahanej dvomi koňmi, prechádzajúcimi víťazným oblúkom.
 • Námestie sv. Petra - Jedno z najkrajších námestí sveta sa nachádza vo Vatikáne. Námestie uzrelo svetlo sveta v r. 1667. Barokové námestie je postavené v tvare elipsy. Zdobí ho stoštyridsať sôch svätcov.
 • Bazilika sv. Petra - Renesančná kopula Baziliky sv. Petra (nazývaný aj Dóm sv. Petra) má priemer až 42 metrov a výšku 132 metrov.
 • Sixtínska kaplnka - Sixtínska kaplnka sa nachádza vo Vatikáne. Sixtínska kaplnka je nazvaná podľa pápeža Sixta IV. Majstrovské fresky slávneho Michelangela, ktorý stvárnil tému stvorenia, obdivujú davy turistov. Najznámejšou freskou je Posledný súd. Sixtínska kaplnka je známa aj voľbou pápeža, nazývanou konkláve. Ide o tradičný postup, ktorý sa používa už od konca 15. storočia. Konkláve končí dymovým signálom, biely dym označuje voľbu nového pápeža, čierny neúspešné hlasovanie.
 • Panteón - Panteón je ohromujúca stavba, ktorá sa nachádza na Námestí della Rotunda. Turistov spravidla zaujme nádherná mramorová dlážka a stĺporadie. Zvláštnosťou kupoly Panteónu je kruhovitý otvor na jej vrchole.

Múzeá a galérie Ríma:

 • Kapitolské múzeum - Práve Kapitolské múzeum je prvým verejným múzeom na svete. Z exponátov, ktoré by nemali ujsť pozornosti návštevníka, vyberáme: Venuša kapitolská, Zranená amazonka, Kapitolská vlčica s dvojčatami a diela Tiziana, Tintoretta.
 • Galleria a Museo Borghese - Pri prehliadke antických diel sa určite každý zastaví pri sochách od Berniniho. Škoda, že múzeum je v nie najlepšom stave.
 • Galleria Colonna - Galéria sa nachádza v paláci Colonna. Medzi obrazmi nájdeme diela od Tintoretta, Hieronyma Boscha, Rubensa a ďalších známych maliarov.

 

Orientačné ceny vstupov:

Koloseum 8 EUR
Anjelský hrad 5 EUR
Vatikánske múzeá 10 EUR
Kupola baziliky Sv. Petra 5 EUR
Villa Borghese 7,5 EUR
Karakalove kúpele  5 EUR
Forum Romanum voľný vstup
Forum Imperiali 6,5 EUR
Pantheon voľný vstup

Mapa

Video