ÚVOD » Španielsko » Katalánsko

Hotel Miramar Calafell
★★★★

Veľmi dobré8.4
Popis hotela
Termíny
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Miramar Calafell - 1 Hotel Miramar Calafell - 2 Hotel Miramar Calafell - 3 Hotel Miramar Calafell - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Krásne piesočná pláž priamo pred hotelom. Mierny vstup do mora, pláž oddeľuje od hotela len pobrežná promenáda. Plážový servis je za poplatok.

Centrum

Hotel je postavený priamo v centre leviska Calafell.

Bazén

Vonkajší bazén s terasou na slnenie, ležadlá a slnečníky sú za poplatok.

Od letiska

Letisko v Barcelone je vzdialené 60 km od hotela.

Poloha

Španielsko, Katalánsko, Barcelona, letovisko Calafell.

Internet

Bezdrôtové wifi pripojenie v spoločných priestoroch zadarmo.

O hoteli

Hotel s výbornou strategickou polohou priamo v centre letoviska Calafell, pri hlavnej promenáde a zároveň na pláži. Tento príjemný hotel je vhodný pre všetky vekové kategórie.

Ubytovanie

Pohodlne zariadené dvojlôžkové izby s maximálne dvomi prísteľkami. Novozrekonštruované izby superior za príplatok. Všetky izby majú vlastné príslušenstvo, satelitnú TV, trezor za poplatok, klimatizáciu, sušič na vlasy, wifi, na vyžiadanie za poplatok chladničku.

Stravovanie

Forma all inclusive raňajky, obedy a večere v určených časoch na bufetových stoloch vrátane vybraných nápojov tak v hlavnej reštaurácii ako aj v baroch.
Medzitým sú podávané snacky a zmrzlina.

Služby

Reštaurácia s výhľadom na pláž, a la carte reštaurácia s terasou a výhľadom na more za príplatok. Hotelový animačný program počas sezóny pre dospelých a deti.
V letovisku Calafell je možnosť bohatého denného aj nočného vyžitia.

Nákupné možnosti

Priamo v letovisku, kde sa hotel nachádza.

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.
8.4
10
Hodnotenie od zákazníka: 7.5. 2018 o 12:34
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Skvelá poloha na pláži a v blízkosti od všetkých podujatí vrátane večerných podujatí mimo mesta. Vybavenie bolo skvelé, komfortná izba, ktorú sme používali veľmi málo, jedlo bolo v poriadku, vždy niečo na jedenie.
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 7.5. 2018 o 12:32
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Pekné izby, dobré raňajky, príjemný personál na recepcii. Poloha je skvelá - vedľa pláže. Malý bazén v hoteli. Len jeden problém - detská postieľka bola bezplatne pri rezervácii, pri príchode sme museli zaplatiť 8 Eur / noc :(
zobraziť viac
6
Hodnotenie od zákazníka: 7.5. 2018 o 12:31
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Čo by som vytkla je nedostatočný počet miest v reštaurácii, keď idete na jedlo, musíte čakať a vo vnútri pri bufete je vždy tiež veľká fronta. Vonku sa najesť nemôžete, tam je to už pre nehotelových zákazníkov. Väčší počet stola by bol prínosom. Inak je hotel pekný, čistý a blízko mora. Bolo by fajn, keby súčasťou hotela boli na pláži slnečníky a lehátka zdarma. Pri väčšine hotelov to tak býva.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 7.5. 2018 o 12:29
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Pekná dovolenka. Hotel čistý, uprataný. Jedlo dobré aj deťom chutilo. Personál usmievavý, ochotný .. K vode pár metrov, voda čistá, teplá, pláž upratané denne .Kúpanie ideálne pre malé deti. Dlhá promenáda, obchodíky okolo ideálne. Boli sme s hotelom spokojní.
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 7.5. 2018 o 12:27
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: V hoteli sa nám veľmi páčilo, dobré jedlo, veľmi blízko na pláž. Čo by som vytkla je výhľad z izby na bazén a bar hotela, nie je na more a tiež to, že bar na pláži nemôžete využiť v rámci all inclusive, musíte pre pitie chodiť späť do hotela, ale keďže je hotel naozaj pár krokov, nebola to taká prekážka. Tiež nám nešla na izbe stiahnuť klimatizácia, takže sme počas spania mali otvorený balkón, aby do izby šiel teplý vzduch. Ale inak to bola veľmi pekná dovolenka a s priateľom sme si ju moc užili.
zobraziť viac

Hlavným turistickým mestom Katalánska je Barcelona, ktorá je zároveň aj veľmi známym kultúrnym a historickým centrom. Pre viac informácií, čo navštíviť v Barcelone si pozrite všeobecné informácie o Barcelone na našej stránke. Veľmi obľúbenou a turistami vyhľadávanou destináciou je pobrežie Costa Brava, kde môžete tiež vidieť veľa zaujímavých miest. Výlety v Costa Brava nájdete vo všeobecných informáciách o Costa Brava na našej stránke.

CAMP NOU

Keďže je Barcelona predovšetkým futbalovým mestom a žije futbalom, tak typ na výlet je návšteva najznámejšieho futbalového štadiónu a múzea, ktoré sa spája s klubom FC BARCELONA. Futbalový štadión, ktorý má kapacitu 100-tisíc divákov si môžete pozrieť aj mimo futbalového zápasu.


(Zdroj: flickr//cc/Camp Nou)

L´AQUARIUM

Návštevou jedného z najväčších akvárií v Európe môžete nahliadnuť na hladinu Stredozemného mora. Akvárium je tvorené 80 metrovým tunelom, kde sa môžete pokochať žralokmi  a inými morskými živočíchmi. Akvárium slúži tiež ako interaktívne a vzdelávacie centrum. Ceny vstupeniek a bližšie informácie nájdete na webovej stránke akvária.


(Zdroj: flickr//cc/l´aquarium)

BAZILIKA SAGRADA FAMILIA

Dielo svetoznámeho umelca Antonia Gadího – rímskokatolícka bazilika, ktorá je svetoznámou stavbou v centre Barcelony. Pre túto honosnú stavbu sú typické veže, ktoré znázorňujú 12 apoštolov, 4 evanjelistov, Pannu Máriu a Ježiša Krista. Stavba však nie je dokončená, no plánuje sa dokončiť v roku 2026, kedy sa bude sláviť 100. výročie smrti Antonia Gadího.


(Zdroj: flickr//cc/Sagrada familia)

PARC GÜEL

Park bol pôvodne navrhnutý a budovaný pre bohatého Eusebi GÜELA, a mal tvoriť luxusnú ulicu pre bohaté  rodiny. Keď však park nebol dokončený, tak ho odkúpilo mesto a dnes slúži ako turistická atrakcia pre návštevníkov. Nemusíme ani spomínať, že architektom bol známy Gaudí.(Zdroj: flickr//cc/Park Guel)

LA RAMBLA

Počas Vašej návštevy Barcelony určite nevynechajte najrušnejšiu barcelonskú ulicu, ktorá tvorí 1,5 km dlhú sieť obchodov, reštaurácií, kaviarní a barov. Ulica je plná pouličných umelcov, zabávačov, tanečníkov a spevákov. V tejto pešej zóne sa nachádza aj miestny známy trh Mercat de la Boqueria, na ktorom môžete ochutnávať miestne špeciality, kúpiť si čerstvé ovocie, zeleninu alebo ryby.


(Zdroj: flickr//cc/La Rambla)

TOSSA DE MAR

Malé mestečko, ktoré dýcha históriou Vám ukáže starobylé hradby a romantické uličky. Toto mestečko sa zaraďuje medzi najviac fotografované miesta. Je veľmi malé, takže zažijete príjemný výlet a budeme si ho môcť do detailov pozrieť. Od Barcelony je vzdialené toto mestečko cca 90 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Tossa de Mar)

GIRONA

Girona je ďalšie krásne a historické mesto, v ktorom máte čo vidieť. Mesto Barcelona je vzdialené cca 90 km. Ak sa tam vyberiete určite si pozrite starú mestskú časť, židovskú štvrť, katedrálu a staroveké hradby. Neďaleko je aj rodisko Salvadora Dalího – mestečko Figueres, v ktorom sa nachádza jeho múzeum.


(Zdroj: flickr//cc/Girona)

BEGUR

Jedno z mnohých historických a kultúrnych miest v Španielsku. Okrem niekoľkých pamiatok je toto mestečko typické vybudovaným zámkom nad mestom. Môžete sa dostať až k nemu na vrchol a to po krásnych uličkách, ktoré sú lemované meštianskymi domami. Begur je od Barcelony vzdialený cca 130 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Begur)

MARINELAND

Veľmi navštevovaný je aj Marineland, ktorý sa rozprestiera na rozhraní Costa Brava a Costa del Maresme. Od mesta Barcelona je vdzialený cca 70 km. Hlavnou atrakciou sú vystúpenia cvičených delfínov, no pozrieť si môžete aj papagájov a iné druhy vtákov. Viac informácii nájdete na webovej stránke marinelandu.


(Zdroj: flickr//cc/Marineland)

Veľa užitočných informácií o výletoch do okolia nájdete aj na TripAdvisor alebo turistickom sprievodcovi Google.