ÚVOD » Španielsko » Galícia

Galícia, Lisabon, Porto a pláže Algarve

Popis hotela
Termíny
Galéria
Výlety
Galícia, Lisabon, Porto a pláže Algarve - /uploads/usr/10895/DSC_0299.jpg - 1 Galícia, Lisabon, Porto a pláže Algarve - Santiago de Compostela je hlavné mesto európskych pútnikov. Tu končia všetky trasy legendárneho Cami - 2 Galícia, Lisabon, Porto a pláže Algarve - Porto si zamilujete od prvého momentu, kedy sa v ňom ocitnete. Je to jedno z najkrajších miest v Eur - 3 Galícia, Lisabon, Porto a pláže Algarve - Skvelá dovolenka alebo aj super prázdniny pre deti aj rodičov. V Algarve máme pre Vás vybraný oficiá - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
termínpočet dnídopravaletiskácena od
22.8. 2022 - 4.9. 202214 dníleteckáz Viedne2 995,- €Rezervovať
24.10. 2022 - 6.11. 202214 dníleteckáz Viedne2 810,- €Rezervovať

SANTIAGO DE COMPOSTELA

Hlavné mesto Galície je historicky významným centrom a taktiež je centrom študentov. Hlavným dôvodom, prečo ľudia cestujú do tohto mesta je „Camina“ – kresťanská púť, ktorá je po Jeruzaleme a Rímu, tretie najdôležitejšie miesto pútnikov katolíckej cirkvi. V tomto meste môžete však navštíviť aj mnoho kultúrnych pamiatok, napríklad Katedrálu Santiago de Compostela, krásne parky Bonaval a Alameda, alebo múzeum Pueblo galego.


(Zdroj: flickr//cc/Santiago de Compostela)

AQUARIUM FINISTERRAE

Výlet ideálny pre Vaše deti, ale aj pre Vás. Akvárium ponúka pohľad na rôzne druhy morských živočíchov, ako aj chobotnicový bazén.


(Zdroj: flickr//cc/Aquarium Finisterrae)

VIGO

Mestečko je veľmi významným obchodným a rybárskym prístavom, kde si môžete urobiť celodenný výlet a kochať sa jeho pamiatkami. Od hlavného mesta leží cca 90 km. Nájdete tu množstvo múzeí ale aj známu VigoZoo. O cenách vstupného a bližších informáciách o ZOO sa dozviete na webovej stránke


(Zdroj: flickr//cc/Vigo)

LA CORUŇA

Ďalšie významné mesto v oblasti Galícia. Toto mesto je plné galérií a múzeí, nachádza sa tu aj najstarší maják na svete – La Torre de Hercules, ktorý meria 104 metrov a z vrchu si môžete vychutnať pohľad na Atlantický oceán ale aj celé mesto La Coruňa. Od hlavného mesta Santiago De Compostela sa nachádza cca 76 km. 


(Zdroj: flickr//cc/La Coruna)

FINISTERRA

Ďalšie krásne mestečko, ktoré bolo kedysi rybárskou dedinkou. Nájdete v ňom maják, ktorý kedysi znamenal najzápadnejšiu časť Európy. Má krásnu prírodu, ktorou sa môžete poprechádzať a pri pobreží môžete vidieť rozbúrený oceán. Je ideálnym miestom pre oddych. Mesto Finisterra leží od hlavného mesta cca 85 km.


(Zdroj: flickr//cc/Finisterra)

MUXÍA

Galícia je plná pútnických miest, a toto je ďalšie z nich. Môžete tu vidieť zvláštny kamenný útvar, ktorý sa nazýva kamenný čln a pri ňom malý kostolík a pamätník. Mesto Muxía je vzdialené z hlavného mesta cca 75 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Muxía)

CASCADA DE ÉZARO

Vodopád Ézaro je jediným miestom, kde sa voda vlieva do oceánu. Tvorí ho 40 metrov dlhý prúd vody, ktorý mení farby. Pokochať sa môžete týmto prírodným divadlom práve pri vodopáde Ézaro. Hlavné mesto je vzdialené cca 70 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Cascada de Ézaro)

FIESTA DEL MARISCO

Ak ste milovníkmi morských plodov, tak by ste v októbri mali navštíviť mestečko Ogrov, kde sa každoročne koná festival morských plodov. Je to ukážka gastronomického umenia, môžete ochutnávať morské plody, domáce recepty španielov, pokochať sa výstavou živých morských živočíchov a spoznať kultúru, spev a tanec Galície. Hlavné mesto je vzdialené cca 85 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Marisco)

ISLA DE LA TOJA

Je to maličký ostrov, kde boli kedysi objavené vzácne termálne pramene a liečivé bahno. Hlavné mesto je vzdialené cca 85 km. Dnes na tomto ostrove nájdete kúpele, relaxačné komplexy, taktiež zábavné parky, kasína, golfové ihriská, tenisové kurty a bazény. Môžete sem vyraziť so svojimi deťmi, ktoré sa tu určite zabavia. Zaujímavý je tiež historický kostolík.


(Zdroj: flickr//cc/Isla de La Toja)

POYO

Maličká rybárska dedinka, ktorá je postavená na skale láka turistov z celého sveta. Hlavné mesto Santiago De Compostela je vzdialená cca 60 km. Je to miesto krásnych pláží a milých miestnych obyvateľov, ktorí Vám v miestnych reštauráciách pripravia to najchutnejšie domáce jedlo.


(Zdroj: flickr//cc/Poio)

Viac výletov v destinácii Galícia nájdete na turistickom sprievodcovi Google alebo na TripAdvisor.