Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

ÚVOD » Kapverdské ostrovy » Ostrov Sal » Santa Maria

Hotel Voi Vila Do Farol
★★★★

Veľmi dobré8.8
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Voi Vila Do Farol - 1 Hotel Voi Vila Do Farol - 2 Hotel Voi Vila Do Farol - 3 Hotel Voi Vila Do Farol - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Krásna piesočnatá pláž priamo pri pláži.

Centrum

Centrum sa nachádza približne 2 km od hotela. 

Bazén

V areáli je k dispozícií hosťom bazén so slanou vodou s oddelenou častou pre deti. Zadarmo majú hostia k dispozícií slnečníky a ležadlá.

Od letiska

Letisko je vzdialené cca 22 km od hotela.

Poloha

Hotel je situovaní na ostrove Sal v mestečku Santa Maria.

Internet

Wifi pripojenie zadarmo na recepcii.

O hoteli

Hotel je odporúčaný pre všetky vekové kategórie. Leží priamo pri krásnej piesočnatej pláži. Ubytovanie je poskytované v bungalovoch v krásnej záhrade. Hotel Vás zaujme výbornou gastronómiou a množstvom rôznych športových možností.

Ubytovanie

Ubytovanie štandardných zariadených dvojlôžkových izbách s možnosťou až 2 prísteliek. Izba je vybavená vlastnou kúpeľnou, individuálne ovládateľná  klimatizácia, TV,SAT, telefón, minibar (za poplatok),trezor. Ubytovanie je v bungalovoch.

Stravovanie

Stravovanie je vo forme all inclusive. Raňajky, obedy, večere sú podávané formou bufet, počas dňa ľahké občerstvenie. Neobmedzené množstvo miestnych nealkoholických a alkoholických nápojov. Čerpanie je možné vo vyhradených časoch a na miestach určených hotelom.

Služby

Návštevníci môžu využiť zadarmo animačné programy, lukostreľbu, plážový volejbal, tenisové kurty, futbal, aquagym, aerobik, šípky, stolný tenis, bowls, a nepravidelné večerné programy. Za poplatok môžu hostia využiť masáže, potápačské centrum, vodné športy na pláži. 

Nákupné možnosti

Nákupné možnosti sa nachádzajú 2 km od hotela. 

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Ostrov Sal je turistickým centrom Kapverdského súostrovia. Nachádza sa  na ňom medzinárodné letisko a stal sa tak ľahko dostupným nielen pre európskych turistov. Farba miestneho mora prívetivosť ostrova sa môžu bez pochýb porovnávať s najkrajšími plážami Karibiku. Veľkou atrakciou bývajú jazdy terénnymi vozidlami, parasailing a kitesurfing. V miestnych reštauráciách a baroch hrá večer živá hudba. Nachádza sa tu jazero v soľnej bani, ktoré má liečivé účinky, úplne porovnateľné s návštevou Mŕtveho mora. Nakúpiť tu môžete tradičné ručne vyrobené suveníry.

Zemepisná poloha
Rozprestiera sa na východe Kapverdských ostrovov.

Členenie
Ostrov Sal je približne 12 kilometrov široký a 35 kilometrov dlhý. 

Mena 
Na ostrove sa dá platiť aj eurom.

Vzdialenosť od letiska

Na ostrove sa nachádza medzinárodné letisko.

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

Približne 6 500 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Kapverdy: 6:45 hod.
Košice - Kapverdy: 7:10 hod.
Poprad - Kapverdy: 7:05 hod.
Sliač - Kapverdy: 7:00 hod.
Viedeň - Kapverdy: 6:45 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 75 hodín, vedie viacerými krajinami, je čiastočne spoplatnená a zahŕňa aj prepravu trajektom.

Počasie

Počasie na Kapverdských ostrovoch je nádherné po celý rok. V januári a februári sú na ostrove Sal už veľmi príjemné a letné teploty a to 24°C. V marci a apríli teplota stúpne na 25°C, v máji a júni na 26°C a v júi je horúcich 27°C. Najteplejšie je v auguste, septembri a októbri, kedy teploty vystúpia až na 30°C. V novembri je stále horúco a to 27°C a v decembri 26°C.

Pláž

Pláže na ostrove sú piesočnaté s krásnym tyrkysovým morom.

Cabo Santa Maria

Na ostrove Sal v malej rybárskej dedinke sa nachádza pláž Cabo Santa Maria, ktorá je veľmi rozvinutá a často navštevovaná. Táto oblasť má veľmi dobre rozvinutý cestovný ruch. Pláž má biely piesok a pozvoľný vstup do čistého mora. Na pláži sú dobre rozvinuté služby, ako reštaurácie, bary, kaviarne a obchody. More má výborné podmienky pre priaznivcov vodných športov a najmä surfovania.


(Zdroj: flickr//cc/Cabo Santa Maria)

Baia Da Murdeira

Táto pláž je novoobjavenou plážou, preto sa cestovný ruch na nej len ešte rozvíja. Pláž je nádherná s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do kryštálovo čistého mora. Na pláži sú veľmi dobré podmienky pre vodné športy, pre plavcov ale aj pre kúpanie. Pláž je taktiež vhodným miestom pre rodiny s deťmi.


(Zdroj: flickr//cc/Baia da Murdeira)

Ponta Preta beach

Nádherná piesočnatá pláž, ktorá má na niektorých miestach čierne vulkanické kamene. Pláž je pokojnejšia, preto si na nej dokonale oddýchnete. Pri pláži sa nachádzajú aj miestne reštaurácie a stánky s občerstvením. 


(Zdroj: flickr//cc/Ponta Preta beach)

Viac pláží nájdete na TripAdvisor.

More

More je po celý rok veľmi teplé, mierne s nádhernou farbou.

Teplota mora

Január - 24°C, Február - 23°C, Marec - 23°C, Apríl - 23°C, Máj - 24°C, Jún - 25°C, Júl - 26°C, August - 27°C, September - 28°C, Október - 28°C, November - 27°C, December - 26°C.

Deti

Pre deti sú v hotelových rezortoch pripravené detské kútiky, detské ihriská a animačné programy. Taktiež môžu deti využiť ponuku tobogánov, šmýkačiek a iných vodných atrakcií.

Šport

Milovníci športu si prídu na svoje na plážach, kde nájdu širokú ponuku vodných športov ako je windsurfing, surfing, vodný skúter, vodný bicykel a mnohé ďalšie.

Zábava

Za zábavou zájdite do centier miest, kde sú bary a diskotéky.

Mapa

Video

8.8
9
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 12:41
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.de
Plusy: Veľmi pekná lokalita, ktorá bola vynikajúca, pláž je krásna, ideálna pre milovníkov vodných športov alebo pre tých, ktorí si len chcú oddýchnuť. Izbu, ktorú sme mali sa nám veľmi páčila a znovu by sme navštívili toto miesto v super atmosfére, zmiešanej obsadenosti, ponuke zábavy a all inclusive program!
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 12:35
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Vyššie položený hotel s jednopodlažnými bungalovmi v pekných záhradách s palmami. Veľmi blízko pláže. Fantastické pizze a cestoviny! Väčšina hostí je talianska a detské aktivity sú v taliančine, ale personál je veľmi priateľský a spokojne nás ubytovali. Perfektná kombinácia Kapverdské slnka a piesku s talianskym vkusom a samozrejme báječné talianske jedlo!
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 12:33
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Bola to naozaj príjemná dovolenka s priateľom, aby som unikli z pracovného nasadenia na týždeň. Všetko bolo naozaj organizované. Celodenný bufet otvorený každý deň od skorého rána a množstvo aktivít, ktoré môžete využiť. Mala som pocit, že je tam viac pre páry ako pre skupinu priateľov, ale celkovo to bolo naozaj pekné!
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 12:30
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Všetko bolo dobré v tomto hoteli. Dobré jedlo. Pekná malá izba. Profesionálny a veľmi milý a servisný personál. Dobré bary a príjemné zábavy pre dospelých i pre deti. Veľa zábavných aktivít v bazéne. Vrátime sa!
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 12:27
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: V novembri sa vrátime do tohto fantastického hotela! Všetko bolo Top, vďaka všetkým zamestnancom, robíte skvelú prácu. Jedlo, čistota, zábava, bazén a bungalovy. Všetko bolo vynikajúce!
zobraziť viac

Okruh ostrovom

Výlet ostrovom Vás zavedie do hlavného mesta ostrova, mestečka Espargos a jeho niekoľkými historickými námestíčkami a domami. Cez miestny prístav Palmeira, ktorý je spolu s letiskom jedinou spojnicou Salu s vonkajším svetom. Tunajšie morské lávové jazierka Buracona sú skutočnou prírodnou raritou. Na pláni severnej časti ostrova pod jeho najvyššou horou Monte Grande je možné vidieť fatamorgánu. Navštíviť môžete stredoveké soľné doly v rozsiahlom vyhasnutom sopečnom kráteri. Voda v tunajších soľných jazerách má spolu s mikroklímou v kráteri rovnaké účinky ako pobyt pri Mŕtvom mori.


(Zdroj: flickr//cc/Sal)

Pedra de Lume

Na ostrove Sal sa rozprestiera soľné mestečko Pedra de Lume, ktoré je známe kráterom sopky a ložiskom soli. Soľ však bola z tohto miesta už vyťažená, ale sú tu vytvorené slané jazierka, ktoré majú podobné účinky ako Mŕtve more.


(Zdroj: flickr//cc/Pedra de Lume)

Buracona

Buracona je lávové jazierko na ostrove Sal. Jazero sa stále napĺňa a vyprázdňuje kvôli prílivu. Jazierko vzniko vymytím pôvodneho jazera. Ak sú dobré podmienky a na poludnie svieti slnko do otvoru v skalách, tak je niekedy možné vidieť v jazierku útvar, ktroý znázorňuje oko. Buracona je veľmi vyhľadávaným a často navštevovaným miestom.


(Zdroj: flickr//cc/Buracona)

Espargos

Espargos je mesto na ostrove Sal. Je to typické africké mesto s príjemnou atmosférou. Nájdete v ňom krásne historické námestia, reštaurácie, obchodíky ale aj pamiatky. Ak sa niekedy vyberiete na výlet do tohto mesta, tak určite ochutnajte miestu kávu, ktorá patrí k najlepším na svete.


(Zdroj: flickr//cc/Espargos)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím