Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

ÚVOD » Kapverdské ostrovy » Ostrov Sal » Santa Maria

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte
★★★★

Veľmi dobré9.2
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Oasis Atlantico Belorizonte - 1 Hotel Oasis Atlantico Belorizonte - 2 Hotel Oasis Atlantico Belorizonte - 3 Hotel Oasis Atlantico Belorizonte - 4 +13
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Piesočnatá pláž situovaná priamo pri hoteli. Slnečníky, ležadlá a plážové osušky sú k dispozícií zadarmo.

Centrum

Najbližšie centrum je v meste Santa Maria a je vzdialené približne 1 kilometer od hotela.

Bazén

V areáli hotela sú k dispozícií 3 bazény a detský bazén. Slnečníky, ležadlá a plážové osušky sú k dispozícií zadarmo.

Od letiska

Letisko je vzdialené približne 20 kilometrov.

Poloha

Hotelový komplex, ktorý sa nachádza na ostrove Sal v bezprostrednej blízkosti mesta Santa Maria priamo na pláži.

Internet

WiFi pripojenie je k dispozícií za poplatok.

O hoteli

Rozsiahly hotelový komplex, ktorý patrí do portugalskej hotelovej siete a ktorý prešiel rekonštrukciou. Hotel pozostáva z hlavnej budovy a bungalovov. Je vhodný pre rodiny s deťmi. 

Ubytovanie

Ubytovanie je možné v bungalovoch a v hlavnej budove. Bungalov je vybavený klimatizáciou, SAT TV, minibarom, trezorom za poplatok, vlastnou kúpeľňou, sušičom na vlasy. V bungalovoch je možnosť prísteliek vo forme poschodovej postele. Za príplatok je možnosť Superior bungalovu a izby v hlavnej budove, ktoré sú modernejšie zariadené a priestrannejšie. 

Stravovanie

Koncept All Inclusive, ktorý zahŕňa raňajky, obedy a večere vo forme bufetových stolov, ľahké občerstvenie počas dňa, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje v neobmedzenom množstve v čase a na mieste určenom hotelom. 

Služby

Animačný program počas dňa,môžnosť využitia vírivky, tenisových kurtov, stolného tenisu, možnosť si zahrať plážový voljebal a futbal, fitness amožnosť sa naučiť tradičné tance. Za poplatok možnosť potápania, windsurfingu, biliardu, objednania masáži a služieb v salóne krásy alebo kaderníctva. Pre najmenších klientov hotela je k dispozícií detské ihrisko, mini klub a bazén. 

Nákupné možnosti

Priamo v hoteli sa nahádza iba obchod so suvenírmi. Viac nákupných možnosti a zábavy je v bezprostrednom okolí hotela. 

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Ostrov Sal je turistickým centrom Kapverdského súostrovia. Nachádza sa  na ňom medzinárodné letisko a stal sa tak ľahko dostupným nielen pre európskych turistov. Farba miestneho mora prívetivosť ostrova sa môžu bez pochýb porovnávať s najkrajšími plážami Karibiku. Veľkou atrakciou bývajú jazdy terénnymi vozidlami, parasailing a kitesurfing. V miestnych reštauráciách a baroch hrá večer živá hudba. Nachádza sa tu jazero v soľnej bani, ktoré má liečivé účinky, úplne porovnateľné s návštevou Mŕtveho mora. Nakúpiť tu môžete tradičné ručne vyrobené suveníry.

Zemepisná poloha
Rozprestiera sa na východe Kapverdských ostrovov.

Členenie
Ostrov Sal je približne 12 kilometrov široký a 35 kilometrov dlhý. 

Mena 
Na ostrove sa dá platiť aj eurom.

Vzdialenosť od letiska

Na ostrove sa nachádza medzinárodné letisko.

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

Približne 6 500 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Kapverdy: 6:45 hod.
Košice - Kapverdy: 7:10 hod.
Poprad - Kapverdy: 7:05 hod.
Sliač - Kapverdy: 7:00 hod.
Viedeň - Kapverdy: 6:45 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 75 hodín, vedie viacerými krajinami, je čiastočne spoplatnená a zahŕňa aj prepravu trajektom.

Počasie

Počasie na Kapverdských ostrovoch je nádherné po celý rok. V januári a februári sú na ostrove Sal už veľmi príjemné a letné teploty a to 24°C. V marci a apríli teplota stúpne na 25°C, v máji a júni na 26°C a v júi je horúcich 27°C. Najteplejšie je v auguste, septembri a októbri, kedy teploty vystúpia až na 30°C. V novembri je stále horúco a to 27°C a v decembri 26°C.

Pláž

Pláže na ostrove sú piesočnaté s krásnym tyrkysovým morom.

Cabo Santa Maria

Na ostrove Sal v malej rybárskej dedinke sa nachádza pláž Cabo Santa Maria, ktorá je veľmi rozvinutá a často navštevovaná. Táto oblasť má veľmi dobre rozvinutý cestovný ruch. Pláž má biely piesok a pozvoľný vstup do čistého mora. Na pláži sú dobre rozvinuté služby, ako reštaurácie, bary, kaviarne a obchody. More má výborné podmienky pre priaznivcov vodných športov a najmä surfovania.


(Zdroj: flickr//cc/Cabo Santa Maria)

Baia Da Murdeira

Táto pláž je novoobjavenou plážou, preto sa cestovný ruch na nej len ešte rozvíja. Pláž je nádherná s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do kryštálovo čistého mora. Na pláži sú veľmi dobré podmienky pre vodné športy, pre plavcov ale aj pre kúpanie. Pláž je taktiež vhodným miestom pre rodiny s deťmi.


(Zdroj: flickr//cc/Baia da Murdeira)

Ponta Preta beach

Nádherná piesočnatá pláž, ktorá má na niektorých miestach čierne vulkanické kamene. Pláž je pokojnejšia, preto si na nej dokonale oddýchnete. Pri pláži sa nachádzajú aj miestne reštaurácie a stánky s občerstvením. 


(Zdroj: flickr//cc/Ponta Preta beach)

Viac pláží nájdete na TripAdvisor.

More

More je po celý rok veľmi teplé, mierne s nádhernou farbou.

Teplota mora

Január - 24°C, Február - 23°C, Marec - 23°C, Apríl - 23°C, Máj - 24°C, Jún - 25°C, Júl - 26°C, August - 27°C, September - 28°C, Október - 28°C, November - 27°C, December - 26°C.

Deti

Pre deti sú v hotelových rezortoch pripravené detské kútiky, detské ihriská a animačné programy. Taktiež môžu deti využiť ponuku tobogánov, šmýkačiek a iných vodných atrakcií.

Šport

Milovníci športu si prídu na svoje na plážach, kde nájdu širokú ponuku vodných športov ako je windsurfing, surfing, vodný skúter, vodný bicykel a mnohé ďalšie.

Zábava

Za zábavou zájdite do centier miest, kde sú bary a diskotéky.

Mapa

Video

9.2
10
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 11:07
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Prvýkrát sme boli na tomto mieste a bolo to nádherné! Bungalov je krásny a upratovalo sa každý deň. Jedlo bolo naozaj chutné. Moja obľúbená bola ryba a môj obľúbený nápoj bolo biele víno. Ak si vyberiete tento hotel, nebudete to ľutovať
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 11:05
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Páči sa mi tento hotel, bungalovy na pláži, jedlo bolo dobré a s rozmanitosťou, a zvlášť skvelí zamestnanci, ktorí boli snaživí. Jedinou nevýhodou bol veľmi krátky zoznam dostupných nápojov a ich nie dobrá kvalita. Iba päť kokteilov bolo k dispozícii a ich kvalita bola veľmi nízka.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 11:03
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Pobyt, kde sme boli v bungalove a nepotrebovali žiadny luxus. Všetko v poriadku. .Je tu veľmi pokojne a stráži sa hotel aj v noci. Jedlu nemožno nič vytknúť. Čerstvý ananás a značkové nápoje Mali sme aj 3 vouchery. U jednej večere boli trochu vyrušujúce animácie. Pláž uprataná a občas je tu aj nejaký pohodový a príjemný pes. Víno je lepšie na bare.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 11:00
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Krásna dovolenka, hotel je pekný, čistý a má svoje čaro bungalovov. Možno to nie je až taký luxus, ale kto ho nepotrebuje, tomu to postačí. Je aj kúsok od móla a mestečka, kam sa dá ísť na prechádzku a nákupy. More čisté, síce väčšie vlny, ale aj tak sa dalo plávať a vyblázniť. Nemám naozaj čo vytknúť, snáď len wifi, ktorá je platená a rovnako veľmi nejde. Strava výborná a hlavne odporučím ochutnať ryby. Ja som si splnila sen.
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 10:59
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Ubytovanie v bungalovoch, skromných, ale čisto zariadených. Areál je tiež udržiavaný v čistote. Jedlo bolo veľmi dobré, nie je taký výber, ako napríklad v Turecku, ale nemôžem sa sťažovať, vždy som si vybrala a pochutnala. Oceán bol celkom chladný, celých 24 hodín fúkal silný vietor, ale s tým sme v tomto období počítali. Ostrov Sal je pekný, ale suchý a chudobný. Ľudia sú ústretoví, nikto nikam sa neponáhľa. Určite stojí zato, podniknúť nejaký výlet. Každý deň okolo 10 hodiny sa k mólu schádzajú rybári a predávajú miestnym svoje úlovky – pekný zážitok. Rada sa na toto miesto vrátim.
zobraziť viac

Okruh ostrovom

Výlet ostrovom Vás zavedie do hlavného mesta ostrova, mestečka Espargos a jeho niekoľkými historickými námestíčkami a domami. Cez miestny prístav Palmeira, ktorý je spolu s letiskom jedinou spojnicou Salu s vonkajším svetom. Tunajšie morské lávové jazierka Buracona sú skutočnou prírodnou raritou. Na pláni severnej časti ostrova pod jeho najvyššou horou Monte Grande je možné vidieť fatamorgánu. Navštíviť môžete stredoveké soľné doly v rozsiahlom vyhasnutom sopečnom kráteri. Voda v tunajších soľných jazerách má spolu s mikroklímou v kráteri rovnaké účinky ako pobyt pri Mŕtvom mori.


(Zdroj: flickr//cc/Sal)

Pedra de Lume

Na ostrove Sal sa rozprestiera soľné mestečko Pedra de Lume, ktoré je známe kráterom sopky a ložiskom soli. Soľ však bola z tohto miesta už vyťažená, ale sú tu vytvorené slané jazierka, ktoré majú podobné účinky ako Mŕtve more.


(Zdroj: flickr//cc/Pedra de Lume)

Buracona

Buracona je lávové jazierko na ostrove Sal. Jazero sa stále napĺňa a vyprázdňuje kvôli prílivu. Jazierko vzniko vymytím pôvodneho jazera. Ak sú dobré podmienky a na poludnie svieti slnko do otvoru v skalách, tak je niekedy možné vidieť v jazierku útvar, ktroý znázorňuje oko. Buracona je veľmi vyhľadávaným a často navštevovaným miestom.


(Zdroj: flickr//cc/Buracona)

Espargos

Espargos je mesto na ostrove Sal. Je to typické africké mesto s príjemnou atmosférou. Nájdete v ňom krásne historické námestia, reštaurácie, obchodíky ale aj pamiatky. Ak sa niekedy vyberiete na výlet do tohto mesta, tak určite ochutnajte miestu kávu, ktorá patrí k najlepším na svete.


(Zdroj: flickr//cc/Espargos)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím