Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

ÚVOD » Kapverdské ostrovy » Ostrov Sal » Santa Maria

Clubhotel Riu Funana
★★★★★

Veľmi dobré9.2
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Clubhotel Riu Funana -   - 1 Clubhotel Riu Funana -   - 2 Clubhotel Riu Funana -   - 3 Clubhotel Riu Funana -   - 4 +9
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Krásna piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora.Hostia majú k dispozícií bezplatný plážový servis.

Centrum

Centrum Santa maria sa nachádza len 1,5 km od hotela. 

Bazén

Hostia majú k dispozícií dva vonkajšie bazény s ležadlami.

Od letiska

Letisko je vzdialené 15 km od hotela.

Poloha

Hotel sa nachádza na ostrove Sal,len 1,5 km od mesta Santa Maria.

Internet

Bezplatné wifi pripojenie v Lobby bare.

O hoteli

Hotel je odporúčaný pre všetky vekové kategórie. Leží priamo pri krásnej piesočnatej pláži s jemným pieskom. Hotel je zaradený do prestížnej siete RIU. Pre hostí  sú pripravené medzinárodné animačné programy pre deti ale aj dospelých.

Ubytovanie

Ubytovanie v komfortných dvojlôžkových izbách s možnosťou až 2 prísteliek. Izba je vybavená vlastnou kúpeľnou, stropný ventilátor, TV,SAT, telefón, trezor, chladnička, set na prípravu kávy a čaju, balkón alebo terasa.

Stravovanie

Koncept all inclusive ultra. 

Služby

 Návštevníci môžu využiť zadarmo animačné programy, plážový volejbal, fitness, vírivka, sauna, windsurfing, 1 úvodná hodina potápania v bazéne. Za poplatok môžu hostia využiť kaderníctvo, butik, atelier.

Nákupné možnosti

Nákupné možnosti sa nachádzajú priamo v hoteli. 

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Ostrov Sal je turistickým centrom Kapverdského súostrovia. Nachádza sa  na ňom medzinárodné letisko a stal sa tak ľahko dostupným nielen pre európskych turistov. Farba miestneho mora prívetivosť ostrova sa môžu bez pochýb porovnávať s najkrajšími plážami Karibiku. Veľkou atrakciou bývajú jazdy terénnymi vozidlami, parasailing a kitesurfing. V miestnych reštauráciách a baroch hrá večer živá hudba. Nachádza sa tu jazero v soľnej bani, ktoré má liečivé účinky, úplne porovnateľné s návštevou Mŕtveho mora. Nakúpiť tu môžete tradičné ručne vyrobené suveníry.

Zemepisná poloha
Rozprestiera sa na východe Kapverdských ostrovov.

Členenie
Ostrov Sal je približne 12 kilometrov široký a 35 kilometrov dlhý. 

Mena 
Na ostrove sa dá platiť aj eurom.

Vzdialenosť od letiska

Na ostrove sa nachádza medzinárodné letisko.

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

Približne 6 500 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Kapverdy: 6:45 hod.
Košice - Kapverdy: 7:10 hod.
Poprad - Kapverdy: 7:05 hod.
Sliač - Kapverdy: 7:00 hod.
Viedeň - Kapverdy: 6:45 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 75 hodín, vedie viacerými krajinami, je čiastočne spoplatnená a zahŕňa aj prepravu trajektom.

Počasie

Počasie na Kapverdských ostrovoch je nádherné po celý rok. V januári a februári sú na ostrove Sal už veľmi príjemné a letné teploty a to 24°C. V marci a apríli teplota stúpne na 25°C, v máji a júni na 26°C a v júi je horúcich 27°C. Najteplejšie je v auguste, septembri a októbri, kedy teploty vystúpia až na 30°C. V novembri je stále horúco a to 27°C a v decembri 26°C.

Pláž

Pláže na ostrove sú piesočnaté s krásnym tyrkysovým morom.

Cabo Santa Maria

Na ostrove Sal v malej rybárskej dedinke sa nachádza pláž Cabo Santa Maria, ktorá je veľmi rozvinutá a často navštevovaná. Táto oblasť má veľmi dobre rozvinutý cestovný ruch. Pláž má biely piesok a pozvoľný vstup do čistého mora. Na pláži sú dobre rozvinuté služby, ako reštaurácie, bary, kaviarne a obchody. More má výborné podmienky pre priaznivcov vodných športov a najmä surfovania.


(Zdroj: flickr//cc/Cabo Santa Maria)

Baia Da Murdeira

Táto pláž je novoobjavenou plážou, preto sa cestovný ruch na nej len ešte rozvíja. Pláž je nádherná s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do kryštálovo čistého mora. Na pláži sú veľmi dobré podmienky pre vodné športy, pre plavcov ale aj pre kúpanie. Pláž je taktiež vhodným miestom pre rodiny s deťmi.


(Zdroj: flickr//cc/Baia da Murdeira)

Ponta Preta beach

Nádherná piesočnatá pláž, ktorá má na niektorých miestach čierne vulkanické kamene. Pláž je pokojnejšia, preto si na nej dokonale oddýchnete. Pri pláži sa nachádzajú aj miestne reštaurácie a stánky s občerstvením. 


(Zdroj: flickr//cc/Ponta Preta beach)

Viac pláží nájdete na TripAdvisor.

More

More je po celý rok veľmi teplé, mierne s nádhernou farbou.

Teplota mora

Január - 24°C, Február - 23°C, Marec - 23°C, Apríl - 23°C, Máj - 24°C, Jún - 25°C, Júl - 26°C, August - 27°C, September - 28°C, Október - 28°C, November - 27°C, December - 26°C.

Deti

Pre deti sú v hotelových rezortoch pripravené detské kútiky, detské ihriská a animačné programy. Taktiež môžu deti využiť ponuku tobogánov, šmýkačiek a iných vodných atrakcií.

Šport

Milovníci športu si prídu na svoje na plážach, kde nájdu širokú ponuku vodných športov ako je windsurfing, surfing, vodný skúter, vodný bicykel a mnohé ďalšie.

Zábava

Za zábavou zájdite do centier miest, kde sú bary a diskotéky.

Mapa

Video

9.2
9
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 19:24
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Prvá dovolenka v Sal, Kapverdy a rozhodne nebude posledná. Pobyt bol na týždeň v Riu Funana a bolo tu všetko čo sme si mohli žiadať. Personál bol vždy priateľský a užitočný, neboli žiadne problémy. Absolvoval som výlet na ostrove, veľká skúsenosť s iným spôsobom života a kultúry. Pláže boli ohromujúce a teplota krásnych 26 C každý deň s chladivým vánkom. Ideálny týždeň na odpočinok pre páry.
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 14:14
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Skvelé hotelové izby, ktoré boli priestranné a čisté, jedlo a nápoje boli veľmi dobré, bazény boli dobré, aj keď trochu preplnené. Služby boli podane vždy s úsmevom a počasie bolo fantastické, pláž bola úžasná, ale dávajte pozor, vlny môžu byť veľmi veľké a nebezpečné
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 14:09
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Po prečítaní niektorých negatívnych recenzií som bol trochu znepokojený pri rezervácii tejto dovolenky. To sa zmenilo v prvej minúte, kedy sme dorazili do hotela. Naozaj milé a profesionálne privítanie od tímu pri nástupe. Batožinu odviezli do vašej izby, zatiaľ čo my sme si vychutnávali , chladený drink. Izba bola čistá a upratovali ju denne. Jedlo bolo pestré a vždy skvelé. Nemôžem pochopiť niektoré z negatívne komentáre. Animačný tím bol skvelý a vždy zabával. Zamestnanci v Funana sú najpriateľskejší personál, ktorý sme stretli v hoteli. Môj záporný komentár o tejto dovolenke je, že som nezostal dlhšie. Určite sa vrátime. Ďakujem tímu Funana za skvelú dovolenku
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 14:02
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Personál a hotel boli úžasný, služby zákazníkom výnimočné. Mám rezervované dva týždne v júni na medové týždne a tiež na moje odporúčanie si 9 priateľov rezervovali izby v hoteli. Cestoval som po celom svete a vždy som zostal v Riu hoteli, ale Riu Funana v Sal bol výnimočnejší ako Karibik. Veľmi odporúčam.
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 31.5. 2018 o 13:59
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Tento hotel má izby veľmi čisté, personál je úžasný, priateľský a jedlo je tiež fantastické a je tu veľa možností! Ja by som sa určite vrátil! Hotelové pozemky sú obrovské a bary sú všade okolo, takže nikdy sme nemali ďaleko ak sme chceli nápoj. Majú všetky základné vybavenie v izbe, ako je rýchlovarná kanvica, chladnička a sušič vlasov! Hotel vám ponechá dostatok balenej vody v izbe a aj na recepcii, ak je to potrebné! Zábava je tiež veľmi dobrá! Veľmi by som odporučila toto miesto komukoľvek v každom veku, je tu veľa zábavy pre každého a hotelové ihrisko vyzerá úžasne, pláž je veľmi blízko a veľmi čistá! Bazény sú tiež veľmi dobré a môžete stráviť deň pri nich, pretože pri bazéne je reštaurácia a tiež bar! Tešíme sa a čoskoro sa vrátime!
zobraziť viac

Okruh ostrovom

Výlet ostrovom Vás zavedie do hlavného mesta ostrova, mestečka Espargos a jeho niekoľkými historickými námestíčkami a domami. Cez miestny prístav Palmeira, ktorý je spolu s letiskom jedinou spojnicou Salu s vonkajším svetom. Tunajšie morské lávové jazierka Buracona sú skutočnou prírodnou raritou. Na pláni severnej časti ostrova pod jeho najvyššou horou Monte Grande je možné vidieť fatamorgánu. Navštíviť môžete stredoveké soľné doly v rozsiahlom vyhasnutom sopečnom kráteri. Voda v tunajších soľných jazerách má spolu s mikroklímou v kráteri rovnaké účinky ako pobyt pri Mŕtvom mori.


(Zdroj: flickr//cc/Sal)

Pedra de Lume

Na ostrove Sal sa rozprestiera soľné mestečko Pedra de Lume, ktoré je známe kráterom sopky a ložiskom soli. Soľ však bola z tohto miesta už vyťažená, ale sú tu vytvorené slané jazierka, ktoré majú podobné účinky ako Mŕtve more.


(Zdroj: flickr//cc/Pedra de Lume)

Buracona

Buracona je lávové jazierko na ostrove Sal. Jazero sa stále napĺňa a vyprázdňuje kvôli prílivu. Jazierko vzniko vymytím pôvodneho jazera. Ak sú dobré podmienky a na poludnie svieti slnko do otvoru v skalách, tak je niekedy možné vidieť v jazierku útvar, ktroý znázorňuje oko. Buracona je veľmi vyhľadávaným a často navštevovaným miestom.


(Zdroj: flickr//cc/Buracona)

Espargos

Espargos je mesto na ostrove Sal. Je to typické africké mesto s príjemnou atmosférou. Nájdete v ňom krásne historické námestia, reštaurácie, obchodíky ale aj pamiatky. Ak sa niekedy vyberiete na výlet do tohto mesta, tak určite ochutnajte miestu kávu, ktorá patrí k najlepším na svete.


(Zdroj: flickr//cc/Espargos)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím