Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

ÚVOD » Kanárske ostrovy » Fuerteventura

Lemon & Soul Cactus Garden
★★★★

Popis hotela
Termíny
Galéria
Výlety
Lemon & Soul Cactus Garden - Pokoj - 1 Lemon & Soul Cactus Garden - Hotel - 2 Lemon & Soul Cactus Garden - Hotel - 3 Lemon & Soul Cactus Garden - Pool bar - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

Na ostrove sa nachádza niekoľko starých pevností a aj ich zvyškov. Pochádzajú z čias, kedy sa o ostrov a okolité ostrovy taktiež usilovali rôzne mocnosti.

Antigua

Antigua bola prvá dedinka na ostrove vybudovaná v 18. storočí, ktorá je od hlavného mesta Puerto del Rosario vzdialená približne 20 km. V dedinke je dominantou zachovalý kostolík s názvom Cruz de la Caldos. Kostolík je obklopený krásnou prírodou a je prístupný turistom. V dedinke je taktiež atrakciou veterný mlyn, v ktorom je vybudovaný obchodík.


(Zdroj: flickr//cc/Antigua)

Betancuria

Malé mestečko v strede ostrova (20 km od Puerto del Rosario) má veľmi bohatú históriu. V mestečku sa nachádza kostol "Santa Maria", ktorý bol v roku 1593 zničený a neskôr v roku 1691 znovupostavený. V centre mesta môžete navštíviť aj archeologické múzeum.


(Zdroj: flickr//cc/Betancuria)

Corralejo

Pôvodne to bola malá rybárska dedinka na severe ostrova, no dnes je to jedno z najnavštevovanejších stredísk na ostrove. Dedinka je vzdialená približne 30 km od hlavného mesta. Turisti sem prichádzajú aj z iných stredísk, aby sa poprechádzali po dlhej pláži alebo aby si pozreli nádherné centrum. Z prístavu v Corralejo sa dostanete aj loďou na ostrov Lanzarote.


(Zdroj: flickr//cc/Corralejo)

El Cotillo El

Krásny maličký prístav, ktorý je zasvätený patrónke námorníkov "Virgin de Buen Viaje" Vás očarí. Nájdete ho na severozápade ostrova približne 37 km od hlavného mesta. V starej časti prístavu môžete dokonca vidieť toto zasvätenie vytesané v skalách. V blízkosti centra strediska sa zachovala kruhová pevnosť "Fortaleza del Tostón".


(Zdroj: flickr//cc/El Cotillo)

Gran Tarajal

Gran Tarajal je obchodné centrum na juhu ostrova so zachovanou malomestskou atmosférou. Od hlavného mesta Puerto del Rosario je vzdialené približne 46 km. V centre mesta môžete vidieť nádhernú fontánu a kostol. Cez leto sa tu konajú rôzne koncerty a festivaly.


(Zdroj: flickr//cc/Gran Tarajal)

Lajares

Blízko strediska Corralejo na severe ostrova (30 km od Puerto del Rosario) sa nachádza táto malá dedinka, ktorej dominantou je starý futbalový štadión z roku 1990. Hlavnou turistickou atrakciou v tejto dedinke je obchod s názvom "Artistania Lajares", kde turisti sledujú miestne ženy ako vyrábajú krajky a vyšívky.


(Zdroj: flickr//cc/Lajares)

La Oliva

La Oliva je malé mesto, kde sídlila vojenská správa ostrova. Toto malebné mestečko leží približne 22 km od hlavného mesta Puerto del Rosario. V meste môžete vidieť kostol, taktiež dom, ktorý bol sídlom kňazov a taktiež umelecký dom, kde sú výstavy miestnych umelcov.


(Zdroj: flickr//cc/La Olivia)

Morro Jable

Morro Jable bola tiež v minulosti malá rybárska dedinka, ktorá sa postupom času premenila na známe dovolenkové stredisko. Morro Jable sa nachádza na úplnom konci ostrova, teda v južnej časti a od hlavného mesta je vzdialené približne 89km. V stredisku Morro Jable môžete vidieť nádherné centrum s typickou architektúrou, môžete sa zastaviť v jednej z kaviarní a vychutnať si atmosféru tohto miesta. Stredisko má aj svoj prístav, odkiaľ sa môžete dostať na ostrov Gran Canaria.


(Zdroj: flickr//cc/Morro Jable)

Puerto del Rosario

Hlavné mesto ostrova, ktoré sa rozprestiera vo východnej časti ostrova je známe tým, že tu žil známy básnik Miguel de Unamuno. Žil v meste v maličkom dome na vyhnanstve, kde je teraz zriadená sieň pre výstavy a koncerty. V centre mesta je taktiež kostol, ktorý je zasvätený patrónke Virgen del Rosario.


(Zdroj: flickr//cc/Puerto del Rosario)

Pájara

Pájara je malá dedinka v západnej časti ostrova, ktorá má približe 700 obyvateľov. Od hlavného mesta je vzdialená 46 km. Turistov láka najmä krásna nedotnkutá príroda navôkol a bazén so sladkou vodou. Zaujímavý je kostolík a na jeho dverách sú zaujímavé motívy, ktoré pripomínajú motívy Latinskej Ameriky.


(Zdroj: flickr//cc/Pájara)

Vega de Río Palma

V krásnom západnom údolí ostrova sa nachádza ďalšia malá dedinka s kostolom Nuestra Seňora de la Peňa. Od hlavného mesta je táto dedinka vzdialená približne 46 km. Kostol je obklopený krásnou prírodou, bielymi budovami a nádhernými terasami s výhľadom. Navštíviť môžete aj malú kaplnku, v ktorej sa nachádza socha svätca.


(Zdroj: flickr//cc/Vega de Río Palma)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.