Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

1

O destinácii

Zemepisná poloha
Ostrov Paxos, najmenší z Iónskych ostrovov (patris sem napr. ostrovy Korfu, Lefkada, Kefalónia či Zakynthos), sa nachádza asi 12 kilometrov južne od známeho ostrova Korfu. Dĺžka pobrežia je 46 km, najvyšší vrchol Agios Isavros 250 m.n.m., maximálna dĺžka ostrova 11 km a šírka 4,8 km.
Rozloha
20 kilometrov štvorcových
Počet obyvateľov
cca 3.000 obyvateľov
Hlavné mesto
Gaios
Mena
EUR (euro)

Paxos je prázdninovým ostrovom pre tých, ktorí hľadajú oddych, kľud a relaxačnú dovolenku, dá sa preskúmavať príjemnými pešími prechádzkami.

Vzdialenosť od letiska

Na ostrove nie je letisko a dá sa tu dostať len loďou. Lieta sa na ostrov Korfu, letisko sa nachádza asi 3 km južne od mesta Korfu (Kerkyra), pol kilometra severne od Pontikonisi. Z ostrova Korfu tansfer cez Agios Georgios do prístavu Lefkimi (na juhu ostrova) a ďalej lodným taxíkom na ostrov Paxos do Lakki (cca 40 min.).

Dĺžka letu

cca 2 hod. na ostrov Korfu

Pláž

Na východnom pobreží krásne kamienkové a piesočnato-kamienkové pláže, na západe ostrova strmé vápencové útesy a jaskyne prístupné len po mori.
 

More

Krištáľovo čisté, tyrkysovo modré.

Šport

Ostrov a jeho okole sú vynikajúcimi revírmi pre potápanie, šnorchlovanie a vodné športy (napr. pláže Hara (Lakka), na východnom pobreží - Arkoudaki, Orkos, Lakos, Monodendri, Glyfada, na západ od Lakki napr. pláž Plani).

Mapa

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím