Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1
Štúdiá Iris - 0 Hotel Venezia - 1 Hotel Afoti Beach - 2

O destinácii

Pigadia (niekedy nazývaná zhodne ako ostrov Karpathos) leží na juhu ostrova Karpathos a je jeho hlavným mestom ako aj jeho najväčším prístavom. Leží v zátoke Vrondi so 4 km dlhou piesočnatou plážou s pozvoľným vstupom do mora. Nachádza sa tu množstvo taverien, kaviarní, reštaurácií, barov (otvorené do skorých ranných hodín) a obchodíkov. Okolie je však bohaté na zálivy a niekoľko kilometrov od mesta sa nachádza nádherná pláž Kyra Panagia, na ktorú sa dá ľahko dostať zapožičaným autom alebo motorkou. Z historických pamiatok sa tu nachádzajú zvyšky kresťanskej baziliky Agia Fotiny, antická Akropola, archeologické múzeum, Poseidonova jaskyňa s monumentálnymi hrobkami. Z prístavu sa dajú podniknúť výlety loďou na šíre more alebo po pobreží.

Vzdialenosť od letiska

Ostrov Karpathos má vlastné letisko Karpathos Island National Airpot. Letovisko sa nachádza cca 15 km od letiska, transfer z letiska cca 30 min.

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Pláž

Priamo v zátoke, v ktorej letovisko leží, je pekná piesočná pláž a niekoľko kilometrov od mesta sa nachádza nádherná pláž Kyra Panagia.

More

Vstup do mora je pozvoľný a vhodný aj pre rodiny s malými deťmi.

Šport

V ponuke sú rôzne vodné športy a plážové hry.

Mapa

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím