ÚVOD » Grécko » Kefalónia

Costa Luminosa - Taliansko, Grécko (Bari)

Popis hotela
Termíny
Galéria
Výlety
Costa Luminosa - Taliansko, Grécko (Bari) - 01 Costa Luminosa - 1 Costa Luminosa - Taliansko, Grécko (Bari) - 23 Bazén - 2 Costa Luminosa - Taliansko, Grécko (Bari) - 06 Apartmá - 3 Costa Luminosa - Taliansko, Grécko (Bari) - 07 Restaurace Taurus - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

Kefalónia je prekrásny ostrov, na ktorom budete obdivovať najmä krásnu prírodu. Nájdete tu však aj mnoho zaujímavých miest, ako kostolýky, jaskyne, jazerá a iné pamiatky. Hlavné mesto ostrova je Argostoli.

Assos

Assos je malá dedinka na severe ostrova, ktorá sa považuje za najkrajšiu dedinku na ostrove s romantickým prístavom a so zrúcaninou benátskej pevnosti. Od hlavného mesta Argostoli je mesto Assos vzdialené cca 36 km.


(Zdroj: flickr//cc/Assos)

Fiscardo

Malý prístav na úplnom severe ostrova, ktorý ako jediný nebol poznačený zemetrasením v r. 1953 so zachovanými benátskymi budovami a zrúcaninami byzantského kostola. Tento prístav je od hlavného mesta vzdialený cca 50 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Fiscardo)

Katavothres

Iným názvom aj „morské mlyny“ - je to voda, ktorá sa stratí v morských mlynoch a následne vyviera na opačnej strane ostrova. Morské mlyny nájdete v západnej časti ostrova pri mestečku Agrostolion, vzdialené sú cca 3 km.


(Zdroj: flickr//cc/Katavothres)

Melissani

Veľmi zaujímavá je aj jaskyňa, do ktorej prúdi voda práve z opačnej východnej strany ostrova z "morských mlynov". Z mestečka Agrostolion je vzdialená približne 40 km.


(Zdroj: flickr//cc/Melissani)

Ainos

Ainos je pohorie na juhu ostrova, ktoré je vo výške 1 600 m. n. m. a je pokryté "čiernymi smrekami". Pohorie je zapísané do zoznamu prírodného dedičstva a od hlavného mesta je vzdialené cca 30 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Ainos)

Myrtos

Deň na dovolenke si môžete spríjemniť aj výletom na nádhernú prírodnú pláž Myrtos, ktorá je tvorená bielymi okrúhliakmi a tyrkysovým morom. Pláž sa nachádza na severe ostrova približne 3 km od dedinky Divarata.


(Zdroj: flickr//cc/Myrtos beach)

Avythos

Avythos je bezodné jazero, ktoré je prírodným úkazom na ostrove. Jazero leží na juhovýchode ostrova pri krásnych malých dedinkých Agios a Nikolaus. Od hlavného mesta Argostoli je vzdialené cca 12 km. 

Argostoli

Hlavné mesto a prístav na západe ostrova boli po zemetrasení zničené a zbúraná bola veľká časť historických budov. V meste sa však nachádza ulica Lithostroto, ktorá je plná reštaurácií a obchodíkov a je veľmi často preplnená turistami.


(Zdroj: flickr//cc/Argostoli)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím