Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

ÚVOD » Egypt » Káhira

Horný a Dolný Egypt (Egypt a Sudán)

Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Výlety
Horný a Dolný Egypt (Egypt a Sudán) - /uploads/covery_2019/tomaskubus_sudan_dsc_0744.jpg - 1 Horný a Dolný Egypt (Egypt a Sudán) - Pozriete sa sfinge priamo do očí? foto: Miroslava Dlhá - BUBO - 2 Horný a Dolný Egypt (Egypt a Sudán) - Citadela je po pyramídach a múzeu najnavštevovanejšou pamiatkou Káhiry foto: Miroslava Dlhá - BUBO - 3 Horný a Dolný Egypt (Egypt a Sudán) - Známy hotel Sofitel Legend Old Cataract z paluby feluky, ktorý taktiež nájdete v našich +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Káhira je hlavným a zároveň najväčším mestom Egypta. Káhira sa považuje za veľmi dôležité administratívne centrum, taktiež za historické a kultúrne centrum Egypta. Taktiež je považovaná za duchovné centrum islamského a arabského sveta. Káhira má vybudované moderné centrum, kde nájdete kopec ubytovacích a stravovacích zariadení, obchodov a taktiež kultúrnych a historických pamiatok.

Obyvateľstvo
Káhira patrí medzi najľudnatejšie mestá sveta a v Afrike je najľudnatejším mestom. V Káhire žije približne 18 290 000 obyvateľov.

Rozloha
453 kilometrov štvorcových.

Vzdialenosť od letiska

Káhira má svoje vlastné letisko, ktoré je najväčším v krajine.

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

4 136 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Káhira: 3:05 hod.
Košice - Káhira: 3:00 hod.
Poprad - Káhira: 3:05 hod.
Sliač - Káhira: 3:05 hod.
Viedeň - Káhira: 3:10 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 47 hodín, vedie viacerými krajinami, je čiastočne spoplatnená a zahŕňa aj prepravu trajektom.

Počasie

Počasie v Káhire je zo začiatku roka mierne a príjemné. V januári a februári sa teploty pohybujú okolo 18°C - 20°C. V marci teploty vystúpia na 23°C a v apríli až na 28°C. Od mája sa začínajú horúčavy, pretože teplota vystúpi na 32°C, v júni na 34°C a v júli a auguste je tropických 35°C. V septembri teploty mierne klesnú, no stále je horúcich 33°C. V októbri začnú teploty klesať na 30°C, v novembri na 25°C a v decembri na 20°C.

Zábava

Káhira je veľkým a moderným mestom. Ak sa chcete zabaviť vyhľadajte diskotékové bary v centre, taktiež tu môžete nájsť bary so živou hudbou alebo koncerty.

Mapa

Káhira je historickým a kultúrnym centrom, kde nájdete kopec zaujímavých pamiatok a kopec nápadov na výlet.

Egyptské národné múzeum

Múzeum ukrýva množstvo starých a významných exponátov z čias Starého Egypta.


(Zdroj: flickr//cc/Egyptian museum)

Káhira - sfinga

Jednodňový výlet v ktorom navštívite Egyptské múzeum s unikátnou zbierkou antického umenia, medzi ktorými nájdete aj poklady z hrobky faraóna Tutanchamóna. Následne pôjdete cez Káhiru do Gízy, kde môžete obdivovať slávne pyramídy a tajomné Sfingy.


(Zdroj: flickr//cc/Cairo)

Pyramídový komplex

V Káhire nájdete aj jedinečný komplex pyramíd, v ktorom dominuje Chufévova pyramída. Chufévova pyramída meria 137 metrov a vo vnútri je tvorená veľkou kráľovskou komorou so sarkofágom. Okrem veľkej pyramídy sa tu nachádza aj chrám a ďalšie tri menšie pyramídy.


(Zdroj: flickr//cc/Cairo)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím