Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

ÚVOD » Chorvátsko » Ugljan » Preko

Vily Dalmacija
★★★★

Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Vily Dalmacija - 1 Vily Dalmacija - 2 Vily Dalmacija - 3 Vily Dalmacija - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Ostrov Ugljan je najhustejšie osídlený ostrov na Jadrane, v zadarskej skupine Severodalmatských ostrovov, v ich vnútornom pásme a leží priamo oproti Zadaru, hlavnému centru Severnej Dalmácie. Vnútrozemie ostrova Ugljan je hornaté a so susedným ostrovom Pašman je spojený mostom cez prieplav Mali Ždrelac. Prvé písomné zmienky o ostrove so súčasným názvom pochádzajú z roku 1325, ale obývaný bol už v období neolitu. V niektorých častiach sú viditeľné zvyšky illyrských pevností a stopy rímskej éry. Ostrov je porastený kríkmi, ale pestujú sa na ňom aj olivovníky, vínna réva, figovníky a veľa zeleniny, preto je nazývaný záhradou Zadaru. V histórii bol ostrov vždy zviazaný s morom, moreplavbou a rybolovom.

Na severozápadnom pobreží sa nachádza množstvo zálivov s prekrásnymi plážami. V ich blízkosti vyrástla väčšina letovísk - Kukljica, Kali, Preko, Ugljan a ďalšie. Juhozápadné pobrežie je tvorené rozoklanými útesmi a je takmer neobývané, v obľube ho však vyhľadávajú športoví potápači a rybári pre rozmanitý podmorský život. V obci Preko (správne centrum ostrova) pristávajú v krátkych intervaloch trajekty z pevniny z mesta Zadaru resp. je možné prejsť po moste na susedný ostrov Ugljan a použiť trajekt Tkon - Biograd.

Vzdialenosť od letiska

23 km (Zadar)

Vzdialenosť od Bratislavy

716 km

Pláž

Piesočné, betónové

Mapa

Video

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím