Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 4 5 »
Hotelový Komplex Medena - 0 Apartmán Apt Medena Renovované - 1 Medena pav. - 2 Hotel Medena - 3 Apartmán Apt Medena Standard - 4

O destinácii

Trogir, mesto s prístavom, sa nachádza cca 27 km západne od mesta Splitu. Pôvodná časť mesta leží na ostrovčeku, ktorý je spojený s pevninou kamenným mostom a s ostrovom Čiovo, na ktorý sa mesto rozšírilo pohyblivým mostom, ktorý sa nikdy nedvíha. Trogir patrí medzi jedno z najkrajších miest na Jadranskom pobreží a v roku 1997 Trogi, jeho mestské jadro, zaradilo UNESCO do svojho zoznamu svetového kultúrneho dedičstva. Mesto zvané Tragurion bolo na tomto mieste postavené už v 3. storočí pred n.l. gréckymi kolonistami, neskôr bol Trogir pod nadvládou Byzantskej ríše a od 9. storočia ho pomaly začali osídľovať Chorváti. Z historických pamätihodností Trogiru stojí určite za zmienku Staré jadro mesta z menšej časti obklopené zvyškom opevnenia z 13. až 16. storočia - hradby s pevnosťou Kamerlengo a obranná veža Sv. Marka, ďalej Morská brána a Pevninská brána. Hlavnou pamiatkou je románska katedrála Sv. Vavrinca, trojlodná bazilika z 13. storočia, ďalej Románsky kostol Sv. Jána Krstiteľa z 13. storočia. Má veľmi cenné umelecké diela v interiéri. Na Národnom námestí sú mestské zariadenia z 15. storočia, medzi nimi mestská lodžia, t.j. súdny dvor, mestská hodinová veža, radnica, všetky v renesančnom slohu, trogirský románsky kostol Sv. Barbory dochovaný v pôvodnej podobe a niekoľko umelecky cenných palácov.

Pekné kamenisté okruhliakové pláže sú výborné na kúpanie a opaľovanie a okolité miesta sú lákadlom pre potápačov. Množstvo potápačských akcií, kde môžete spoznať podmorský svet prekvapí aj skúsených potápačov. Trogirská riviéra je charakteristická bujnou vegetáciou, početnými ostrovčekmi, štrkovými plážami s okruhliakmi a ponúka aj bohaté športové vyžitie rôzneho druhu (jachting, windsurfing, potápanie - pri vonkajších brehoch ostrova Čiovo, ďalšie športy, napr. tenis, kolky, boccia, stolný tenis ai). Trogir ponúka aj pobavenie na tanečných terasách, diskotékach, baroch, ďalej reštaurácie a živé centrum s obchodmi a pod. Trogir je vzdialený len 40 minút jazdy autom od Splitu, takže si môžete kedykoľvek zájsť na výlet alebo s niektorou z turistických lodí navštíviť blízke ostrovy.

Vzdialenosť od letiska

7 km (Split)

Vzdialenosť od Bratislavy

802 km

Pláž

Kamenisté, okruhliakové

Mapa

Video