Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 »

O destinácii

Tribunj, starobylé rybárske mestečko, sa nachádza na malom polostrove 4 km západne od letoviska Vodice a 15 km od Šibeniku po Jadranskej magistrále smerom na Pirovac. Tribunj je neďaleko Národných parkov Krka, Kornati, Plitvice a Paklenica. Historická časť obce s veľmi úzkymi uličkami sa nachádza na ostrovčeku, ktorý bol neskôr s pevninou prepojený kamenným mostom. Významnými historickými pamätihodnosťami obce sú kostol Sv. Mikuláša z roku 1452, pevnosť Jurjevgrad, postavená na obranu pred Turkami v roku 1650 na kopci Sv. Mikuláša, a tiež kostol Panny Márie z roku 1435, ktorý sa nachádza smerom na Vodice. Osada bola založená v 16. storočí a vlastní najpočetnejšiu rybársku flotilu v severnej Dalmácii a preto sa tribunjské nábrežie zakaždým po návrate rybárov z rybolovu zmení v najbohatší trh čerstvých rýb, kreviet a rakov.

Tribunj láka predovšetkým množstvom pláží v mnohých zátokách pozdĺž pobrežia, ktoré sú vyhľadávané návštevníkmi z ďalekého okolia. Tunajšie kamienkové pláže sú vhodné pre rodiny s deťmi. Pre turistov je tu pripravená aj rozmanitá ponuka športových aktivít (tenis, malý futbal, volejbal, nohejbal, mediteránne hry s kamennými guľami zvanej "Bočan", škola potápania, plachtenia a podmorskej safari) a ani nočnému životu nechýba pestrosť a konajú sa tu tiež rozmanité podujatia od tradičných ľudových slávností až po zábavné akcie.

Vzdialenosť od letiska

50 km (Zadar)

Vzdialenosť od Bratislavy

754 km

Pláž

Kamienkové

Mapa

Video

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím