Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 »

O destinácii

Pirovac, turistické mestečko a malý prístav, sa nachádza na severnom pobreží Pirovackého zálivu, 21 km severozápadne od letoviska Šibenik. Prvé historické zmienky o mestečku, ktoré sa pôvodne volala Zloselo (Zlá dedina) siahajú do konca 13. storočia. Z historických pamiatok sa tu zachovali zvyšky hradieb zo 16. storočia, ktoré boli obyvateľmi mestečka postavené na obranu proti Turkom. Z ďalších historických pamiatok stojí za zmienku kostol Sv. Jiří (Sv. Jurja), postavený v roku 1506, upravený v 17. storočí v barokovom štýle, gotický sarkofág s reliéfom z roku 1447 v kaplnke rodiny VRANČIĆ - Draganić na miestnom cintoríne a pozostatky františkánskeho kláštora z roku 1511.

V Pirovackom zálive sa nachádzajú pekné okruhliakové pláže s teplotou mora o 3-4°C vyššou, než je priemerná teplota Jadranského mora. Na južnej strane zálivu, v zátoke Makirina, je prírodné kúpalisko s liečivým bahnom. V mestečku je niekoľko reštaurácií s rybími a mäsovými špecialitami, dobré podmienky pre šport, nechýba zábava (diskotéky) a rôzne kultúrne akcie - Slávnosť plodov mora (Fešta plodovej mora), Pirovacká noc (Pirovačka noc), súťaž spevákov Prvi glas Pirovca. Mestečko Pirovac ponúka naozaj všetko, čo očakávame od kvalitnej a príjemnej dovolenky a väčšina návštevníkov, ktorí Pirovac navštívia, sa sem radi vracajú.

Vzdialenosť od letiska

45 km (Zadar)

Vzdialenosť od Bratislavy

750 km

Pláž

Okruhliakové

Mapa

Video

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím