Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Hotel Kornati - 0 Adriatic - 1 Hotel Ilirija - 2 Hotel Ilirija - 3 Hotel Adriatic - 4

O destinácii

Biograd na Moru je populárne prímorské letovisko s bohatou históriou a má približne 5.500 obyvateľov. Mesto sa radí medzi významné letoviská a prístavy v strednej časti Severnej Dalmácie medzi mestami Zadar (30 km) a Šibenik (48 km) uprostred jadranského pobrežia v Pašmanskom prielive, zovreté zálivmi Soline a Bošana. Prvý krát sa ako Chorvátske mesto spomína v 10. storočí v spise byzantského cisára Konštantína VII. Porfyrogeneta. V stredoveku bol nazývaný Alba civitas čiže Belgrad, slovensky Biele mesto. V minulosti bol Biograd korunovačným mestom chorvátskych kráľov a dnes je to moderné turistické centrum a stredisko riviéry s rovnakým menom. Ak sa chcete dozvedieť viac o histórii mesta, odporúčame návštevu miestneho Vlastivedného múzea, ktoré sa nachádza v centre na pobreží a v lete je otvorené aj vo večerných hodinách. Centrum mesta Biograd leží na malom polostrove, ktorý je obklopený prístavmi a dlhou promenádou pozdĺž mora. V starom centre mesta je množstvo pizerií, reštaurácií, kaviarní, konobi, ktoré sú pre Chorvátsko typické a v ktorých môžete ochutnať typickú miestnu kuchyňu alebo dobré domáce víno. Z nich je krásny výhľad aj na more a protiľahlý ostrov Pašman.

Biograd sa môže pochváliť množstvom pláží, ktoré sú piesočné, väčšinou kamienkové a prírodné s pozvoľným vstupom do mora a hlavná mestská pláž Dražica je ocenená tzv. Modrou vlajkou (znakom čistoty). Okrem nádherných pláží, športových aktivít (plachtenie, potápanie, basketbal, plážový volejbal, futbal, tenis) a bohatej ponuky ubytovacích kapacít sa tu konajú v priebehu letnej sezóny mnohé zábavné programy. Tenisové terény v meste patria k jedným z najväčších v oblasti a sú osvetlené. V blízkom okolí sa nachádzajú 3 národné parky: Paklenica, Kornati a Krka. Navštíviť môžete i parky prírody Telaščica a Vranské jazero. Ak patríte k milovníkov starých miest, potom odporúčame navštíviť Zadar, Nin, Šibenik, Trogir alebo Split.
 

Vzdialenosť od letiska

28 km (Zadar)

Vzdialenosť od Bratislavy

729 km

Pláž

Piesočné, kamienkové

Mapa

Video

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím