Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 4 5 6 7 »
Hotel Horizont - 0 Hotel Atrium Residence Baška - 1 Hotel Zvonimir - 2 Hotel Horizont - 3 Hotel Horizont - 4

O destinácii

Baška Voda je pomerne mladé, no obľúbené a rušné letovisko na Makarskej riviére, v Strednej Dalmácii. Leží 10 km na severozápad od Makarskej a 5 km od letoviska Brela pod malebným horským hrebeňom Biokovo.

Letovisko je známe bujnou vegetáciou, pestuje sa tu vínna réva, figovníky, olivovníky a borovicové lesy, ktoré sa tu nachádzajú, siahajú až k plážam. V meste sa nachádza množstvo reštaurácií, taverien, kaviarní, barov a vyznávači nočnej zábavy si prídu na svoje v miestnych diskotékach, na tanečných terasách a v rámci letného festivalu sa tu konajú rôzne kultúrne a spoločenské akcie (vystúpenia rôznych spevákov, skupín, rybárske večery a ďalšie).

Vzdialenosť od letiska

52 km (Split)

Vzdialenosť od Bratislavy

867 km

Dĺžka letu

cca 1 a pol hodiny (Bratislava - Split)

Dĺžka trasy

Z Bratislavy ste autom za 8 hodín v Baške Voda.

Pláž

Niekoľko kilometrov dlhé nádherné kamienkové pláže s pozvoľným vstupom do mora sú vhodné aj pre rodiny s malými deťmi a hlavná mestská pláž Nikolina, niekedy bola pod názvom Južna plaža, bola vyznamenané aj tzv. Modrou vlajkou.

Šport

V letovisku sú vhodné podmienky aj pre milovníkov športu - k dispozícii je široká ponuka vodných športov (potápanie, surfovanie, vodné lyžovanie, prenájom vodných skútrov, bicyklov a lodiek) ako aj pozemných športov ako tenis (nachádza sa tu niekoľko tenisových kurtov), plážový volejbal, futbal, hádzaná, basketbal, minigolf a pre zdatnejších turistov sa ponúka možnosť absolvovania vysokohorských túr do pohoria Biokovo.

Výlety

Pri návšteve historických pamiatok si nenechajte újsť pozostatky byzantskej osady a pevnosti na pahorku Gradina, neskoro barokový kostol Sv. Vavrinca, farský kostol Sv. Mikuláša, ktorý je zároveň aj patrónom obce a pochádza zo začiatku 20.storočia a na nábreží stojí aj socha Sv. Mikuláša. Navštíviť môžete aj miestne múzeá resp. si urobiť výlet do neďalekého letoviska Brela alebo letovísk Tučepi a Podgory alebo navštíviť loďou prekrásny ostrov Brač.

Zábava

Ani tu nechýba počas letných mesiacov festivál Kultúrne leto Baška voda, počas ktorého sa koná mnoho koncertov a predstavení. Okrem tejto zábavy sú k dispozícií diskotéky, tanečné terasy a bary. Medzi najznámejšie podniky určite patrí Beach Bar Južnjačka utjeha/Southern Comfort a nachádza sa priamo na pláži Ikovac.

Mapa

Video

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím