Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Hotel Mediteran - 0 Ad Tures - 1 Vila Ružica - 2 Hotel Kaštel - 3 Hotel International - 4

O destinácii

Crikvenica, obľúbené chorvátske letovisko a kúpeľné mesto, je najväčším letoviskom na Vinodolskom pobreží a leží 37 km juhovýchodne od Rijeky. Svoju históriu Crikvenica začala písať vznikom prvého liečebného hotela a to vďaka svojim výborným klimatickým podmienkam. Názov mesta pochádza z chorvátskeho crkva = kostol, podľa tunajšieho kláštorného kostola pavlánov. Letovisko dalo meno aj prekrásnej Crikvenickej riviére na severnom Jadrane, ku ktorej patria aj mestá Selce a Novi Vinodolski. V Crikvenici si prídu na svoje nielen rodiny s deťmi, ale aj mladí ľudia.

Vzdialenosť od letiska

33 km (Rijeka)

Vzdialenosť od Bratislavy

585 km

Dĺžka letu

1 hodinu a 40 minút (Košice - Rijeka)

Dĺžka trasy

Z Bratislavy ste autom za 5 a pol hodiny v meste Crikvenica.

Pláž

Atrakciou Crikvenice je centrálna dlhá kamienková pláž, prechádzajúca v hrubý piesok s pozvoľným prístupom do mora. Je vhodná aj pre malé deti a má upravený vstup do vody pre osoby telesne postihnuté. Crikvenické pláže sú známe hlavne kvôli liečivému bahnu a je tu tiež klimatická ozdravovňa. Niektoré z Cirkvenických pláži boli vyznamenané tzv. Modrou vlajkou kvality.

Šport

Priaznivci športu si prídu na svoje pri minigolfe, futbale, bowlingu, pri hre plážového volejbalu, ale aj plachtení, jazde na vodnom skútri, paraglindingu a potápaní.

Výlety

V meste môžete navštíviť kláštor Pauline, starý mlyn Tos alebo kostol Nanebovzatia Panny Márie, či kostol sv. Antuna. Neďaleko od tejto riviéry sa nachádza Národný park Plitvických jazier.

Zábava

Letovisko ponúka aj zábavu – diskokluby, diskoterasy, návštevníkom sú k dispozícii mnohé bary, vinárne a reštaurácie. Známe sú aj tzv. Rybárske týždne

Mapa

Video

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím