Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 4 5 »
Kemping Park Umag - 0 Hotel Meliá Coral - 1 Hotel Sol Aurora - 2 Hotel Sol Garden Istra - 3 Depandance Sol Garden Istra - 4

O destinácii

Umag je malé mesto s prístavom na severozápade Istrie a je vstupnou bránou Chorvátska do Európy. Historické jadro mesta leží na polostrove, medzi dvoma plytkými zálivmi. Severný, väčší záliv je chránený murovaným dlhým mólom, a vytvára tak malý prístav. Nová časť mesta je obrátená smerom k otvorenému zálivu, pričom sa na severozápade spája s turistickou štvrťou. Mesto zaznamenalo rozkvet už v čase rímskej nadvlády, počas ktorej sa z mestečka stala vyhľadávaná letná turistická oblasť.

Mierne podnebie Riviéry Umagu a Novigradu je blahodarné pre zdravie človeka. Prispieva k tomu more, skaly, hory, vinice, zátoky, olivové háje a lesy v blízkom okolí.Letné teploty kolíšu medzi 22 až 24°C, preto si mesto užíva ročne 2400 hodín slnka. Vnútrozemie však ponúka aj veľa turistických atrakcií, ako pešiu horskú turistiku a prieskum jaskýň. Na severnej strane polostrova nájdete pestré, rôzne ozdobené stánky, kaviarne a pizzerie.

Umag sa člení na 23 obci: Babiči, Bašanija, Crveni Vrh, Čepljani, Duba, Finida, Juricani, Katoro, Kmeti, Križine, Lovrečica, Materada, Monterol, Murine, Petrovija, Savudrija, Seget, Sveta Marija na Krasku, Valica, Vardica, Vilanija, Zambratija.
 

Vzdialenosť od letiska

98 km (Rijeka)

Vzdialenosť od Bratislavy

580 km

Dĺžka letu

1 hodina a 40 minút (Košice - Rijeka)

Dĺžka trasy

Z Bratislavy ste autom za 5 a pol hodiny v meste Umag.

Pláž

Na 45 km riviére Umag je mnoho pláži prevažne skalnatých, kamienkových a na niektorých sa nachádzajú beténové schodíky. Medzi najznámejšie pláže patria Kanova, Kanegra, Sol Polynesia, Laguna Stella Maris, Katoro, Savudrija a Park Umag - Ladin Gaj.
Pobrežie riviéry Umag je veľmi dobre prístupné. Dlhá plážová promenáda vedie k reštauráciám a konobám na južnej strane Umagu s množstvom reštaurácií. Všetky majú terasu a sú priamo pri mori. Obzvlášť lákavý je rekreačný areál Punta a to vďaka svojej kamienkovej pláži, ktorá je vhodná predovšetkým pre deti a neplavcov. Je to idylický areál, tiahnuci sa pozdĺž morského pobrežia Umagu, s radom atraktívnych a dobre zariadených budov, ktoré sú určené priamo turistom.
 

More

Tmavomodrá farba čistého mora láka všetkých turistov.

Deti

V Umagu sa nachádzajú detské centrá, ktoré sa o deti postarajú počas celého dňa.

Šport

Mesto je známe aj svojou ponukou športového vyžitia, najmä pre tenistov a windsurfistov. Chorváti ho nazývajú aj „Mesto tenisu“, najmä vďaka svetovému turnaju mužov ATP. Na upravených chodníkoch si tu prídu na svoje aj korčuliari alebo cyklisti.

Výlety

Historická časť mesta je ako stvorená na spestrenie si dovolenky prechádzkou úzkymi uličkami. V centre mesta Umag si pozriete barokové obrazy a gotické sochy umiestnené v kostole z 15. storočia, v ktorom sa konajú bohoslužby buď v chorvátčine alebo taliančine. V časti Umagu Katoro sa o program dovolenkárov starajú animátori v amfiteátorovej reštaurácií. Najvyšší maják na celej Istrii nájdete v rybárskej osade Savudrija, postavený bol v roku 1818 a funguje dodnes.

Zábava

Zábavu ponúka disco a nočný klub, uskutočňujú sa tu aj hudobné večery a navštíviť tu môžete aj casino. V meste sa organizujú celoročne rôzne akcie ako Medzinárodný festivál komorných divadiel pod názvom Zlatý Lev., okrem toho aj Deň mesta Umag, Noc istrijských dedín. Stretnúť tu môžete aj motocyklistov na zraze Stella Maris.

Mapa

Video

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím