Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 4 5 6 »
Apartmány Villas Rubin - 0 Hotel Park - 1 Hotel Eden - 2 Štúdiá Amarin Resort - 3 Bungalovy Villas Rubin - 4

O destinácii

Rovinj, bývalá rybárska osada, je jedno z najkrajších mestečiek na istrijskom pobreží. Leží na jeho západnom pobreží, medzi mestami Poreč a Pula. Spolu s priľahlými ostrovčekmi, ktoré ležia oproti mestu, patrí Rovinj k národnému dedičstvu Chorvátska. Je to najmä vďaka pôsobivému historickému centru s dominantným kostolom Sv. Eufémie, ktorý sa nachádza na malom polostrove nad prístavom.

Turistické komplexy sa nachádzajú v okolí mesta. Najznámejšie sú strediská Villas Rubin, Amarin, Polari a Valalta. V strediskách sa nachádzajú hotelové komplexy aj autokempy.

Vzdialenosť od letiska

92 km (Rijeka)

Vzdialenosť od Bratislavy

634 km

Dĺžka letu

1 hodina a 40 minút (Košice - Rijeka)

Dĺžka trasy

Z Bratislavy ste autom za 6 hodín v meste Rovinj.

Pláž

Oblasť Valalta je známa najmä pre nudistov, kde je pre nich vybudovaný celý komplex. Pláže sú prevažne kamienkové, miestami s betónovými plochami. Oblasť Villas Rubin a Valalta majú pláže ocenené „Modrou vlajkou“ s príslušným servisom a vybavením. Najnavštevovanejšia pláž je Lone bay s jemným štrkom. Zátoka Lone má aj ďalšie pláže, ktoré sú z malých kamienkov.

Deti

Pre najmladších dovolenkárov je tu pripravená jazda na vodnom banáne, či nafukovacom ľadovci alebo sa deti vyšantia na trampolínach.

Šport

Prenajať si tu môžeme vodné bicykle alebo vodné skútre, zahrať si plážový volejbal. Pre milovníkov turistiky a cyklistiky sú k dispozícií aj upravenú chodníky.

Výlety

Okolo 3,5 km leží ostrov Sv. Ivan a ňom sa nachádza prekrásny maják z roku 1853. Samotné mesto Rovinj je plné historických a kultúrnych pamiatok, ktoré môžete počas svojej dovolenky obdivovať. Najstaršou budovou mesta je krstiteľnica Najsvätejšej Trojice.

Zábava

Nočný život ponúka zábavné centrum Monvi (leží 2 km južne od Rovinja), sú tu diskotéky, bary, koncertné amfiteátre. Počas letných mesiacov júl a august sa uskutočňuje aj Rovinjské kultúrne leto, ktoré má pre dovolenkárov pripravených mnoho akcií.

Mapa

Video