Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Hotel Casa Palma - 0 Plavi - 1 Kemping Bijela Uvala - 2 Apartmány Astra - 3 Hotel Delfin - 4

O destinácii

Poreč, mesto s 2000-ročnou tradíciou, leží na západnom pobreží polostrova Istria, takmer presne v strede Porečskej riviéry, ktorá sa ťahá približne 65 km severne od Puly a 60 km od Novigradu, resp. medzi riekou Mirna na severe a Vrsarom na juhu, v zátoke chránenej blízkym ostrovom Sv. Nikola.

Za turistické strediská sa považujú Lanterna, Červar-Porat, Ulika, Materada, Špadiči, Brulo, Tar, Modrá Lagúna, Zelená Lagúna či Biela Uvala. Najväčšie kapacity Poreču, hotely, apartmány a bungalovy, ležia v okolí dvoch najkrajších zátok - v Modrej a Zelenej lagúne.

 

Vzdialenosť od letiska

91 km (Rijeka)

Vzdialenosť od Bratislavy

612 km

Dĺžka letu

1 hodina a 40 minút (Košice - Rijeka)

Dĺžka trasy

Z Bratislavy ste autom za necelých 6 hodín v meste Poreč.

Pláž

V zátokách Modrá a Zelená lagúna nájdete veľmi príjemné kúpanie, kde tienisté píniové lesy, skalnaté pláže a štrkové zátoky zmierňujú letné horúčavy. Zariadenia v Solaris Naturis a Ulika (severne od Poreča) sú výlučne pre nudistov. Nudistické priestory sú aj v kempingu Zelena Laguna.
Pláž Brula sa nachádza na južnej strane mesta Poreč a je to známe stredisko pre vodné športy.

Deti

Plava (modrá) Laguna ponúka pre deti aj tobogány

Šport

Na zátoky bohaté pobrežie poskytuje vynikajúce podmienky pre všetky možné druhy športov. K bohatej športovej ponuke patrí potápanie, plachtenie, surfovanie, vodné lyžovanie, parasailing, jazda na koni, tenis a mnoho ďalších športov. Na pláži Zelená Laguna je pripravený aj žeriav, z ktorého si môžete skočiť bungee jumping, okrem toho si tu môžete zapožičať vodné skútre alebo vyskúšať vodné lyže.

Výlety

Spomedzi bohatých gotických a barokových pamiatok je najdôležitejšou Eufraziova bazilika, ktorá je pod ochranou UNESCA a zo svojej veže ponúka nádherný výhľad na celé mesto. Staré mesto Poreču vám ponúka prekrásnu prechádzku po svojich uličkách, ktoré si zachovali podobu z rímskych čias. Na samotnom konci polostrova na vás čakajú chrámy Neptún a Mars.
Schladiť sa môžete pri návšteve jaskyne Baredine, jej prehliadka trvá 40 minút a 60 m pod povrchom zeme budete obdivovať krásu jaskyne, ktorú dopĺňa podzemný vodný tok.

Zábava

Milovníci nočnej zábavy tu nájdu viacero nočných lokálov a diskobarov. Najznámejší je klub Colonia lulia Parentium, kde sa zabavíte pri hubde rôzneho štýlu. Mesto ponúka ešte jednu veľkú diskotéku v klube Margarita, okrem Dj tu hrajú aj zahraničné kapely.
Ak zatúžite po zábave formou koncertu oplatí sa navštíviť Eufraziovú Baziliku.

Mapa

Video

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím