ÚVOD » Chorvátsko » Kvarner » Selce

Hotel Selce
★★★

Veľmi dobré8.3
Popis zajazdu
Termíny
Popis hotela
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Hotel Selce - 1+78 Hotel Selce - 2 Hotel Selce - 3 Hotel Selce - 4 +78

Termín

2.10 2021 - 1.11 2021

Stravovanie

Dĺžka

31 dní / 30 nocí

Typ zájazdu

Pobytové zájazdy

Doprava

vlastná

Základná cena za osobu od

23,90 €
Rezervuj teraz
termínpočet dnídopravaletiskácena od
2.10. 2021 - 1.11. 2021autom23,90 €Rezervovať
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Hotel je vzdialený približne 50 metrov od kamienkovej pláže s detským ihriskom, šmykľavkou a s možnosťou využitia vodných športov. Pláž je ocenená Modrou vlajkou.

Centrum

Hotel sa nachádza v centre strediska Selce.

Bazén

Hotel nedisponuje bazénom.

Od letiska

Najbližšie letisko v Rijeke, približne 30 kilometrov

Poloha

Hotel sa nachádza priamo v centra strediska Selce, približne 4 kilometre od mesta Cirkvenica.

Internet

WiFi na recepcii zadarmo

O hoteli

Obľúbený hotel v centre letoviska Selce s kombináciou komfortného ubytovania, výbornej polohy a kvalitných služieb. Hotel sa nachádza blízko pláže, kde Vás poteší bohatá ponuka športových možností, pre deti detské ihriská a veľký tobogan. Okolie hotela ponúka mnoho reštaurácií, barov a obchodov. 

Ubytovanie

Hotel disponuje dvojlôžkovými izbami klasik, dvojlôžkovými izbami s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek alebo dvojlôžkové izby s výhľadom na more a s balkónom. Izby sú vybavené klimatizáciou, kúpeľňou, sušičom na vlasy, telefónom a SAT TV. 

Stravovanie

Stravovanie vo forme polpenzie formou bufetových stolov. K večeri je voda alebo džús.

Služby

Hotel ma nepretržitú prevádzku recepcie, klienti hotela majú 10% zľavu v pizzerii na promenáde. Posedieť si môžete v kaviarni s terasou alebo v aperitív bare. V hoteli môžete využiť kozmetický alebo masážny salón, wellness centrum. Pri hoteli je k dispozícií parkovisko bez poplatku, ale s obmedzeným počtom miest. Hotel okrem iného ponúka mnoho športových aktivít a fakultatívnych výletov.

Nákupné možnosti

Obchod so suverníkmi sa nachádza priamo v hoteli. Hotel sa nachádza v centre strediska Selce. Na nákupy sa môžete vybrať aj do mesta Cirkvenica. 

Domovská stránka

https://www.hotel-selce.hr/

O destinácii

Kvarnerské ostrovy (Kvarner) ležia v Rijeckom zálive a Kvarnerskom zálive, medzi mysom Kamenjak na južnom konci Istrie a Ljubačskou úžinou na juhu.


Kvarnerské súostrovie sa skladá z ostrovov - Cres, Lošinj, Unije, Susak, Ilovik a niekoľkých malých ostrovčekov a napospol veľkých ostrovov - Krk, Rab, Pag a len niekoľko malých, ako je Goli otok, Grgur a pár ďalších a nachádzajú sa tu 4 známe riviéry: opatijská, crikvenická, vinodolská a rijecká. Okrem toho je Kvarner známy ako jedno zo slávnych letovísk rakúsko-uhorskej smotánky, v blízkosti ktorých vznikla aj prímorská metropola, mesto Rijeka. Väčšina miest Kvarnerskej riviéry sú staré svetoznáme kúpeľné strediská, siahajúce svojou tradíciou do druhej polovice 19. storočia. Napríklad Opatija, ktorá bola prvými oficiálnymi prímorskými klimatickými kúpeľmi na tunajšom pobreží a taktiež kúpele Lovran. Na ostrovoch nájdete množstvo zaujímavých historických miest a malebných dediniek, ale aj nádhernú prírodu, pokoj a ideálne podmienky na relaxáciu. Región Kvarner je neobyčajne bohatý na flóru a faunu, má bohaté kultúrno-historické dedičstvo a turisticky je jedným z najstarších a najrázovitejších oblastí Chorvátska.

Vzdialenosť od letiska

17 km (Rijeka)

Vzdialenosť od Bratislavy

558 km

Dĺžka letu

1 hodina a 40 minút (Košice - Rijeka)

Dĺžka trasy

Z Bratislavy ste autom za necelých 5 a pol hodiny na začiatku Kvarnerskej autocesty pri meste Rijeka.

Pláž

Väčšina pláží na pobreží i ostrovoch je veľmi pekných, zvyčajne sú tvorené hrubým pieskom alebo drobnými kamienkami. V severnej časti Kvarnera sa nachádzajú neveľké pláže a kúpaliská, ktoré sú mnohokrát súčasťou hotelových zariadení. Pláže sú však veľmi pekné tvorené navezeným hrubým pieskom a drobnými okruhliakmi. V Opatiji sú štyri verejné kúpaliská a platí sa tu vstupné. Južné letoviská sú naopak známe svojimi veľmi dobrými podmienkami pre kúpanie na príjemných plážach s okruhliakmi a hrubým pieskom, skalnými platňami. Pláže sú miestami umelo rozšírené.

Šport

Vodné športy tu majú tiež zelenú a to potápanie, podmorský rybolov, jazda na vodných lyžiach a jachting.

Výlety

Krásnu prírodu môžete obdivovať v národných parkoch:

 

Risnjak
Národný park vyhlásený už v roku 1953. Skladá sa z početných horských hrebeňov, najväčším je Veliki Risnjak 1528 m. n. m. Rozloha parku je 3198 ha a zahrňuje stredné, najvyššie a zároveň najzaujímavejšie područie risnjakského pohoria.


Na malom priestore sa tu stretávajú rozličné klimatické vplyvy: drsná alpská klíma s miernym podnebím Jadranu, kontinentálne črty Panónskej nížiny a vplyvy sviežej horskej klímy Dinárov. Z geologického hľadiska ide o vysokohorskú krasovú oblasť pokrytú (okrem horských štítov) lesmi a lúkami. Zvlášť zaujímavá je výškové rozšírenie vegetácie, osobitne v krasových dolinách. Svieže (chladnejšie) letá, dlhé zimy so snehom a hojné zrážky sú hlavnými znakmi podnebia na Risnjaku.


Viac ako dve tretiny parku tvorí dnes prísna prírodná rezervácia. Lesy a aj ostatná príroda sú ponechané voľnému rastu bez zásahu človeka. Bylinná vegetácia je veľmi rozmanitá. Zaznamenaných 30 rastlinných spoločenstiev, z ktorých najpočetnejšie je spoločenstvo buka a jedle (Fagetum illyricum abietetosum), ktoré rastie do nadmorskej výšky do 1240 m. n. m. a tu prechádza do horského spoločenstva bukového lesa (Fagetum croaticum subalpinum). V najväčšom výskyte je pás borovice horskej (Pinetum mughi croaticum).


V tejto malej oblasti sú zoskupené rozličné druhy fauny, zahrňujúc medveďa hnedého, kamzíka, jeleňa a orla «hadiara». Od roku 1974 je opätovne zaznamenaný výskyt rysa, po ktorom toto pohorie dostalo svoje meno.

 
Pohorie Risnjak môžete najlepšie spoznať, keď navštívite horskú chatu, otvorenú od 1.mája do 31.októbra. Od Rijeky je vzdialená 31km cestou cez obec Gornji Jelenj – 24km a ďalej ešte 7 km menej kvalitnou cestou smerom na Lasac. Z parkoviska vo Vilji Vás čaká asi jeden a pol hodiny pešieho výstupu.
Návštevníci parku môžu využiť dobré príležitosti pre horskú turistiku, prechádzky, vysokohorskú cyklistiku, rybolov, speleológiu ako aj pozorovanie živočíšstva.


Severný Velebit
Žiadne ostrovy, more, jazerá, ale len samá skala, všade kam ľudské oko dovidí. Prekrásny pohľad na ostrovy Jadranu a naň samotný sa naskytne turistom a vášnivým milovníkom prírody až z horských vrcholov Severného Velebitu.


Pojmom národný park sa označuje len pomerne krátky čas, presnejšie od roku 1999. K základným dôvodom na uvedenú skutočnosť je unikátnosť krasových útvarov, jedinečné zastúpenie rastlinnej a živočíšnej ríše na pomerne malej ploche – 109 km². Rozprestiera sa v horskej oblasti, a to v pohorí Velebit, ktorý predstavuje výraznú hranicu medzi kontinentálnym a prímorským klimatickým podnebím v Chorvátsku.
Tento park zahŕňa prísne chránené prírodné rezervácie.


V parku sa neustále báda, je podrobený vedeckému výskumu a je určený predovšetkým na vzdelávacie ciele. Severný Velebit je povestný aj svojou botanickou záhradou, či dvoma prístupnými botanickými rezerváciami. Nachádza sa tu bohatá zbierka rastlinných druhov ( približne 2700 )
Park sa môže pochváliť početnými horskými traťami, z ktorých najznámejšia je Premužičov chodník. Ten prevádza turistov cez najkrajšie a najzaujímavejšie úseky Severného Velebitu.


Z vrcholov pohoria sa pritrafí neopakovateľný pohľad na Jadran a jeho ostrovy – Pag, Krk, Rab a iné.


Keďže je Severný Velebit situovaný mimo hlavných ťahov, (dá sa povedať, že sa nachádza na odľahlom mieste), je táto oblasť v porovnaní s inými národnými parkami Chorvátska menej navštevovaná. To však neznamená, že tu turistov nemá čo zaujať a očariť. Opak je vskutku pravdou.


Paklenica
Národný park Paklenica (od roku 1949) sa rozkladá v juhovýchodnej časti pohoria Velebit a tvorí nad Velebitským kanálom mohutnú skalnú hradbu dvíhajúcu sa do výšky takmer 1800 metrov. Samotný park zaberá plochu 3 657 hektárov, tvoriaci kruh so vstupom pri dedine Marasoviči. Do horského masívu sa zarezávajú dva monumentálne kaňony, Velika Paklenica a Mala Paklenica. Paklenica má 150 kilometrov turistických a lezeckých trás. Tou najnavštevovanejšou je chodník Veľkým kaňonom od recepcie k horskej chate Paklenica. A práve tu vo Veľkom kaňone národného parku Paklenica, sa natáčali niektoré scény zo slávnych filmov o Winnetouovi.

Zábava

V oblasti je mnoho reštaurácii a kaviarničiek. V meste Rijeka sa uskutočňuje jeden z najznámejších a najstarších karnevalov v Európe, ale aj v meste Novi Vinodolski sa zabavíte na letnom festivale. Nočný život v Kvarneri je tak skvelý, že mnoho obyvateľov Zahrebu ide k moru len preto, aby si tu zažili poriadnu party.

Mapa

Video

8.3
Ubytovanie
8.8
Stravovanie
10
Personál
10
Čistota
8.8
Okolie
10
Poloha
10
Pomer cena/kvalita
8.8
8
Hodnotenie od zákazníka: Erika M. 26.8. 2019 o 10:46
Navštívené v termíne: 10.08. 2019 - 17.08. 2019
Nadpis: Selce
Plusy: ubytovanie, strava, prístup recepcie
Mínusy: nemožnosť parkovania pri hoteli, prípadne zabezpečenie v rámci hotela parkovanie. Stala sa nám totiž veľmi nepríjemná vec - odtiahnutie auta, zaplatenie pokuty za odtiahnutie, čiže očakávala by som informovanie aj o tejto situácii od recepcie. Odtiahnuté bolo len naše auto so značkou "SK" a ostatné zostali na mieste, t.zn.rakúske, nemecké... , čo považujem za urážku Slovenska.
Delegát: nepoznala som ho na stretnutie som nešla, možno len keby mi prišla SMS o stretnutí, lebo po príchode ma vôbec nenapadlo, že sa robí toto stretnutie, info je na recepcie v samostatnej knihe CK.
Pláž, more: moje očakávania sú vždy splnené, chodím tam už 15 rokov.
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 9.4. 2018 o 11:29
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.pl
Plusy: Veľký hotel s priestrannými izbami a s klimatizáciou. Denná výmena uterákov, bohužiaľ len raz za týždeň miestnosť bola vyčistená. Dobrá poloha, v blízkosti pláže. Chudobné jedlo v hotelovej reštaurácii. Monotónne raňajky a nie príliš chutné večere.
zobraziť viac
7
Hodnotenie od zákazníka: 9.4. 2018 o 11:27
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Hotel je v centre, blízko mora. Veľmi málo miesta na parkovanie. Iba jeden malý výťah a ten bol často pokazený, zamestnanci používali tento výťah tiež, dvere výťahu sa zatvorili tak rýchlo, že sme sa často nedostali (s malým dieťaťom a dieťaťom bolo ťažké ho použiť). Čistenie izieb bolo zlé, keď sme za to zaplatili, bolo to trochu lepšie .... Jedlo bolo tiež chudobné, takmer každý deň to isté ....Toto miesto by som neodporúčal rodinám s malým dieťaťom.
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 9.4. 2018 o 11:25
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Hotel je priamo pri mori a ponúka množstvo miestnych reštaurácií a barov v pešej vzdialenosti. Personál bol veľmi priateľský, izby čisté a večerné jedlo a raňajky boli bufet so širokou ponukou. Sprcha bola veľmi malá a ťažko som sa do nej dostala. Klimatizácia, sušič vlasov, chladnička, obmedzené hotelové parkovisko, talianska, nemecká a francúzska televízia, nie anglicky, niektoré izby s balkónom. Voľné wifi.
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 9.4. 2018 o 11:23
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Izba bola veľmi veľká a pohodlná, pekný balkón. Hotel sa nachádza v blízkosti pláže. Je ideálny pre rodiny s deťmi. K dispozícii je pláž na 5 minút chôdze, s pekným plážovým barom a môžete zostať v tieni stromov až do 11.30-12.m. Je skvelé, ak máte malé dieťa. Na útese je veľa pekných barov a reštaurácií s veľmi pekným výhľadom
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: Erika M. 14.7. 2017 o 11:43
Navštívené v termíne: 01.07. 2017 - 12.07. 2017
Nadpis: Supeeer
Plusy: Selce pri Crikvenici je pre mňa veľmi pekné mestečko, je možnosť výberu pláže-drobné kamienky, betón.pláž.... V hoteli izba štandard -veľmi dobrá, personál prívetiví, úslužní, milí a čo bolo fantastické bola strava - dostatočný výber a hlavne čerstvé a neskutočne chutné.
Mínusy: Malá chybička bola v tom, že delegát nám mal už v autobuse odovzdať svoj telefón, lebo síce na recepcii v knihe bola táto informácia, ale dozvedela som sa to až na konci pobytu,keď som pátrala kedy bude čas odchodu.
Delegát: Petr Moravec
Pláž, more: supeeer
zobraziť viac

Rezervačný formulár

Hotel Selce, Kvarner, Chorvátsko
2.10. 2021 - 1.11. 2021 (30 dní)
1129556/56549691
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasím so Všeobecnými obchodnými podmienkami a s podmienkami Spracovania osobných údajov.
NEZÁVÄZNE OBJEDNAJ TERAZ
Vyhradzujeme si chybu v cenách a termínoch.
Konečná cena bude potvrdená našim pracovníkom !
Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím