ÚVOD » Chorvátsko » Severná Dalmácia » Sveti Filip i Jakov

Apartmány Croatia
★★★

Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Apartmány Croatia - apartmány Croatia - 1 Apartmány Croatia - spálňa - 2 Apartmány Croatia - vybavenie apartmánu - 3 Apartmány Croatia - pláž - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Štrková pláž je rozdelená betónovými mólami, vzdialená 50-150 m od apartmánov. V niektorých častiach pláže ju lemuje borovicový porast, ktorý Vám ponúka príjemný tieň. Táto nádherná pláž bola ocenená Modrou vlajkou.

Centrum

Centrum mesta Sv. Filip i Jakov sa nachádza len 500 m od apartmánového domu. 

Bazén

Bazén nie je k dispozícií.

Od letiska

Najbližšie letisko sa nachádza 23 km od letiska Zadar.

Poloha

Apartmány sa nachádzajú v pokojnom stredisku na pobreží Pašmanského kanála. Len 3 km je vzdialené rušnejšie stredisko Biograd na Moru.

Internet

Bezplatné pripojenie WI-FI v celom objekte.

O hoteli

Apartmánový komplex Croatia sa nachádza v tichom prostredí blízko pri mori. Je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Pláž Iza banja bola ocenená Modrou vlajkou.

Ubytovanie

Apartmány pre 3 - 6 osôb, ktoré sú klimatizované, majú kúpeľňu, kuchynský kút, telefón, TV-SAT, trezor, balkón alebo terasu.
Apartmán pre 3 osoby - sa nachádza na prízemí alebo na 1. poschodí - spálňa s manželskou posteľou, obývacia izba s kuchyňou, terasa, k dispozícií rozkladacia pohovka pre 1 osobu.
Apartmán pre 4 osoby - sa nachádza na prízemí alebo 1. a 2. poschodí - spálňa s manželskou posteľou, obývacia izba s kuchyňou, terasa, k dispozícií rozkladacia pohovka pre 2 osoby.
Apartmán pre 5 osôb - sa nachádza na 1. poschodí - spálňa s manželskou posteľou, obývacia izba s kuchyňou, spálňa s 2 lôžkami terasa, k dispozícií rozkladacia pohovka pre 5 osobu, balkón.
Apartmán pre 6 osôb - jednopodlažný apartmán - dve dvojlôžkové spálne, obývacia izba s kuchyňou a 2 lôžkami, balkón alebo dvojpodlažný apartmán  tvorí - 1 podlažie - obývacia izba s kuchyňou a rozkladacím gaučom pre 2 osoby, balkón, 2 podlažie tvorí - dvojlôžkové spálne, kúpelňa, 2x WC a terasa.

Stravovanie

Stravovanie v apartmánoch je individuálne. Možnosť zakúpiť si polpenziu v hoteli Alba.

Služby

K dispozícií plážová reštaurácia s terasou, recepcia so zmenárňou. Zadarmo tenisové kurty ( za príplatok rakety a loptičky), detské ihrisko, vodné športy, plážový volejbal, miniclub pre deti. Rôzne animácie počas sezóny pre deti aj dospelých.

Nákupné možnosti

Nákupné možnosti nájdete v centre mestra Sv. Filip i Jakov, ktoré je vzialené len 300 m. Môžete si urobiť prechádzaku po promenáde, kde je veľa obchodov, kaviarni, reštaurácií a malý prístav pre výletné lode. 

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Severná Dalmácia sa rozkladá medzi letoviskom Karlobag a mysom Zečevo severne od mestečka Rogoznica. K pobrežiu Severnej Dalmácie patria aj ostrovy - Pag, Premuda, Ist, Vir, Ugljan, Pašman, Dugi otok, Murter a šibenické súostrovie. Okrem početných ostrovov a ostrovčekov, ktoré robia túto časť Dalmácie jedinečnú, sa tu nachádzajú aj dva Národné parky Paklenica a Krka, no zároveň je nutné vziať do úvahy aj blízkosť Národného parku Kornati a Národného parku Plitvické jazerá a Severný Velebit, ďalej vodopády Krky a Kornatské ostrovy.


Väčšina letovísk (Tribunj, Starigrad, Sukošan, Sveti Filip i Jakov, Pakoštane a Pirovac) Severnej Dalmácie sú skôr menšie letoviská, no získajú si Vás svojou atmosférou, pokojom, nádhernými kamienkovými plážami, čistým morom a výbornými podmienkami pre vodné športy. Rušných letovísk v tejto oblasti Dalmácie nie je veľa a patria k nim mestá ako Zaton, zadarský Borik a Kolovare, Crvena Luka, Biograd na moru, Vodice, Solaris u Šibeniku a Primošten, v ktorých sú okrem iného aj bohaté možností zábavy a spoločenského a kultúrneho vyžitia. Severná Dalmácia je bohatá i na kultúrne historické pamiatky – napr. mesto Zadar, ktoré je zároveň hlavným strediskom oblasti, so širokou ponukou predovšetkým románskych pamiatok, ďalej Šibenik s katedrálou, ktorá bola zapísaná do listiny svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO, alebo mestečko Nin s najmenšou katedrálou sveta a malebným kostolíkom Sv. Mikuláša.


Spoločnou charakteristikou všetkých letovísk Severnej Dalmácie sú pekné kamienkové pláže, borovicové lesy, čisté more, výborné podmienky pre vodné športy, krásna príroda a milé a priateľské prostredie.

Vzdialenosť od letiska

1 km (Zadar)

Vzdialenosť od Bratislavy

706 km

Dĺžka trasy

Z Bratislavy 706 km.

Pláž

Piesočné, kamienkové, betónové.

Šport

Na svoje si tu prídu najmä milovníci jachtingu. V Šibeniku sa pravidelne koná medzinárodný pretek vo windsurfingu. Pre rekreačné účely nájdete pod ochranným krytom píniových borovíc aj dostatok športovísk a ihrísk. Okolité hory a ich kaňony zase lákajú odvážnych horolezcov.

Výlety

Národné parky  Kornati, Paklenica, Plitvice,vodopády Krkaprírodné parky Velebit, Telaščica, historické mestá Zadar, Šibenik, Split, Trogir, Dubrovnik, Korčula, rafting na rieke Cetine, ostrov Hvar – mestečká Hvar, Stari Grad, Vrboska, ostrov Brač – Supetar, Selce, Bol.

Mapa

Video