ÚVOD » Bulharsko » Slnečné pobrežie

Laguna Park
★★★★

Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Laguna Park - hotel Laguna park - 1 Laguna Park - izba Laguna Park - 2 Laguna Park - jedáleň Laguna Park - 3 Laguna Park - Laguna Park - strava - 4 +25
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Krásna piesočná pláž sa nachádza od hotela približne 150 metrov s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky a ležadlá sú pri pláži ponúkané pre klientov za poplatok. Taktiež za poplatok je možné vyskúšať z bohatej ponuky vodných športov či atrakcií ako napr. jazda na banáne, vodný skúter a pod.

Centrum

Hotel sa nachádza priamo v centre Slnečného pobrežia.

Bazén

Hotel disponuje dvoma veľkými priestrannými vonkajšími bazénmi aj s oddelenou časťou pre deti. Ležadlá a slnečníky sú pri bazéne ponúkané zadarmo, osušky za depozit. Ďalej sa tu nachádza aj malý detský bazén so šmýkačkami a toboganmi.

Od letiska

Od letiska v meste Burgas je hotel vzdialený približne 40 kilometrov.

Poloha

Keďže sa hotel nachádza priamo v centre krásneho letoviska Slnečné pobrežie je naozaj vyhľadávaným miestom pre užívanie si dovolenky plnými dúškami. V centre letoviska nájdete množstvo kultúrnych, spoločenských či nákupných možností, ktoré máte vždy na dosah. Pozdĺž mesta sa nachádza krásna promenáda popri mori s množstvom obchodíkov, barov a kaviarní.

Internet

Wi-Fi pripojenie je vo všetkých priestoroch hotela možné využívať zadarmo.

O hoteli

Tento hotelový komplex je veľmi navštevovaný najmä svojej vhodnej lokalite. Je vhodný pre všetky vekové kategórie. Každý človek si tu príde tak povediac na svoje. Tým, že centrum mesta je priamo pri hoteli dáva možnosť zákazníkom spoznať aj krásy mesta, či prírody, ktorou je Slnečné pobrežie známe. Hotel je obklopený množstvo zelene, taktiež areál hotela je udržiavaný. Obslúži Vás kvalitný a ochotný personál, ktorý dbá na Vaše požiadavky.

Ubytovanie

Priestranné a moderne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek majú centrálnu klimatizáciu a veľký priestor. K dispozícii je aj rodinná suita. Na vyžiadanie aj možnosť dodania detskej postieľky na izbu.

Vybavenie izieb:

  • Kúpeľňa (sprcha/WC)
  • Sušič na vlasy
  • SAT TV
  • Telefón
  • Minibar
  • Balkón

Stravovanie

All Inclusice- raňajky, obedy a večer formou stravovacích stolov. Ľahké občerstvenie je podávané a ponúkané klientom počas celého dňa a to: káva, čaj, zákusky, drinky, šťavy a pod. Priamo v hoteli sa nachádza hotelová reštaurácia, lobby bar a snack bar.

Služby

- vstupná hala s recepciou
- amfiteáter
- trezor (za poplatok)
- zmenáreň
- šípky/biliard/stolný tenis
- masáže/sauna (za poplatok)
- fitnes centrum
- práčovňa
- čistiareň
- kaderníctvo/kozmetika
- detské ihrisko
- parkovisko (za poplatok)

Nákupné možnosti

Priamo pri hoteli sa nachádzajú obchody so suvenírmi aj obchody s rôznym tovarom, či minimarket Centrum mesta ponúka klientom množstvo obchodov, v ktorých určite nájdete, čo hľadáte.

Video

termínpočet dnídopravaletiskácena od
26.8. 2022 - 6.9. 202212 dníleteckáz Prahy1 036,- €Rezervovať
26.8. 2022 - 2.9. 20228 dníleteckáz Prahy800,- €Rezervovať
28.8. 2022 - 8.9. 202212 dníleteckáz Prahy992,- €Rezervovať
28.8. 2022 - 4.9. 20228 dníleteckáz Brna752,- €Rezervovať
28.8. 2022 - 4.9. 20228 dníleteckáz Prahy752,- €Rezervovať
29.8. 2022 - 5.9. 20228 dníleteckáz Prahy728,- €Rezervovať
30.8. 2022 - 6.9. 20228 dníleteckáz Bratislavy439,- €Rezervovať
30.8. 2022 - 6.9. 20228 dníleteckáz Košíc439,- €Rezervovať
30.8. 2022 - 9.9. 202211 dníleteckáz Prahy912,- €Rezervovať
30.8. 2022 - 6.9. 20228 dníleteckáz Bratislavy717,- €Rezervovať
30.8. 2022 - 6.9. 20228 dníleteckáz Košíc717,- €Rezervovať
30.8. 2022 - 6.9. 20228 dníleteckáz Prahy728,- €Rezervovať
1.9. 2022 - 11.9. 202211 dníleteckáz Prahy912,- €Rezervovať
1.9. 2022 - 8.9. 20228 dníleteckáz Prahy728,- €Rezervovať
2.9. 2022 - 9.9. 20228 dníleteckáz Prahy728,- €Rezervovať
4.9. 2022 - 11.9. 20228 dníleteckáz Prahy732,- €Rezervovať

O destinácii

Letovisko Slnečné Pobrežie je najväčším, najpopulárnejším, ale tiež najrušnejším letoviskom v krajine. Je obklopené bohatou zeleňou a nachádza sa cca 35 km severne od medzinárodného letiska v Burgase a 5 km od starobylého mesta Nesebaru. Na Slnečnom Pobreží sa nachádza množstvo reštaurácií a celá rada nočných klubov, barov a diskoték, spĺňajúcich vysoké požiadavky západnej klientely. Nachádzajú sa tu tiež dva aquaparky, z ktorých jeden je najväčší na celom polostrove, safari alebo dráha pre motokáry. Zapožičať si tu môžete nielen auto alebo motorku, ale aj lodičku alebo kone. Počas letnej sezóny sa tu koná mnoho festivalov, koncertov a iných kultúrnych udalostí. V meste si môžete užiť bohatý nočný život plný barov a diskoték. Veľmi populárne sú aj prechádzky po nádherne osvetlených kolonádach. S historickým mestom Nesebar - pamiatky UNESCO, ho spája s pešou pobrežnou promenádou. Dopravu po stredisku ako aj do blízkeho Nessebaru obstaráva malý turistický vláčik. Slnečné Pobrežie je svojim zameraním určené hlavne pre mladých turistov, ale aj pre rodiny s deťmi.

Vzdialenosť od letiska

Letisko v Burgase je vzdialené približne 38 km. Transfer z letiska trvá približne 40 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 376 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Burgas: 1:20 hod.
Košice - Burgas: 1:05 hod.
Poprad - Burgas: 1:15 hod.
Sliač - Burgas: 1:15 hod.
Viedeň - Burgas: 1:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Autom z Bratislavy trvá cesta približne 14 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počas roka je v stredisku Slnečné pobrežie veľmi premenlivé počasie. Začiatok roka je chladný, pretože v januári vystúpia teploty len na 6°C, vo februári na 7°C. V marci teploty vystúpia až na 13°C a v apríli až na 15°C. Máj sa vyznačuje veľmi príjemnou teplotou 20°C a jún taktiež príjemnou už vyššou teplotou 25°C. Ako v každom stredisku aj tu sú najteplejšími mesiacmi júl a august, kedy sa teploty pohybujú okolo 27°C. September je ešte stále veľmi teplý a teplota dosahuje 24°C, no v októbri sa už ochladí na 18°C. Pre november je typická teplota 13°C a pre december len 8°C.

Pláž

Na začiatku pri Nesebare s občasnými okrúhlakmi, inak piesočná miestami široká do 100 metrov. Na pláži je väčšina slnečníkov s lehátkami spoplatnená. Pokiaľ nie ste ubytovaní v hoteli s vlastnou časťou pláže a táto služba nie je v cene.


(Zdroj: flickr//cc/Sunny beach)

More

More na začiatku Slnečného pobrežia je smerom od Nesebaru  miestami s veľkými okrúhliakmi vo vode, niekde sa nájdu aj zelené chaluhy. Nájdete aj niekoľko mól na skákanie , pri okraji je všade pozvoľný vstup vhodný najmä pre menej zdatných plavcov a malé deti. Je treba počíťať s neustálymi vlnami. 

Teplota mora

Január - 10°C, Február - 9°C, Marec - 9°C, Apríl - 11°C, Máj - 16°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 24°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 15°C, December - 12°C.

Deti

V tomto letovisku je asi najviac zábavy pre deti vrátane lunaparku , aquaparku, krásneho vláčika ktorým sa dá prejsť celých 8 km pobrežia. Tiež je možné celú promedádu prejsť na koči s vystrojeným záprahom. Pre deti je pripravenej množstvo vodných atrakcií, pri hoteloch detských ihrísk a kútikov. V hoteloch vyššej kategórie aj animačné programy.

Šport

Z adranalínových doporučujeme jazdu na gumenom člne, parasailing, paraglaiding, či potápanie s profesionálnou školou. Inak je všade plno plážových ihrisiek, vodných skútrov a bicyklov.

Zábava

Slnečné pobrežie je diskotékovým a barovým rajom Bulharska. Najviac štýlových hudobných žánrov čo sa týka živej hudby nájdete práve v tomto stredisku. Do rána hrá všade hudba a spolu s úžasnou bulharskou kuchyňou si návštevník užije tú pravú dovolenkovú atmosféru.

Mapa

Video

Tip na zahraničné recenzie
Stiahnite si a používajte prehliadač Google Chrome, ktorý vám text automaticky preloží.
Recenzie na booking.comRecenzie na tripadvisor.skRecenzie na holidaycheck.cz

Na slnečnom pobreží je veľa príležitosti na výlet, môžete navštíviť miestne trhy, reštaurácie s domácimi špecialitami alebo obdivovať okolité pamiatky.

NESSEBAR

Toto mesto je jedno z najstarších miest v celej Európe a typické je pre ňho to, že sa nachádza na polostrove, ktorý je s pevninou spojený mostom. Je to starobylé mesto s úzkymi uličkami, krásnou bulharskou architektúrou, pozostatkami starých kostolov a hlavne s romantickou atmosférou. Vzdialené je cca 5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Nesebar)

BURGAS

Burgas je štvrté najväčšie mesto v Bulharsku s významným prístavom a lodenicou. V Burgase sa nachádza medzinárodné letisko a je zaujímavým turistickým miestom, kde nájdete mnoho pamiatok a atrakcií. Od Slnečného Pobrežia leží cca 38 km. (Zdroj: flickr//cc/Burgas)

POMORIE LAKE

Určite navštívte jazero v Pomorí, pri ktorom sa namažete bahnom a následne sa okúpete v jazere. Hovorí sa, že má liečivé účinky a pomôže Vám pri rôznych ochoreniach. Vzdialené je len cca 20 km. 

ACTION AQUAPARK

Priamo v stredisku Slnečné pobrežie sa nachádza obrovský aquapark. Nájdete tu tiež mnoho vodných atrakcií a môžete si zakúpiť aj vlastnú fotografiu, ako Vás zachytili na tobogáne. Viac informácií o aquaparku nájdete na webovej stránke.

OSTROV SV. ANASTÁZIE

Približne 6 kilometrov je od Burgasu vzdialený krásny ostrov, na ktorý sa dostanete loďou. Burgas je od Slnečného Pobrežia vzdialený cca 38 km. Ostrov Sv. Anastázie má bohatú históriu, s ktorou Vás oboznámi sprievodca. Na ostrove sa môžete opaľovať, urobiť si piknik alebo sa môžete zdržať dlhšie a prespať v malom hoteli, ktorý sa tam nachádza. 


(Zdroj: flickr//cc/Burgas)

EMINE

Neďaleko Slnečného pobrežia a to cca 36 km, sa nachádza stredisko Elenite, kde môžete vidieť výbežok polostrova Emine, ktorý je turistami veľmi vyhľadávaný. Turisti ho vyhľadávajú najmä kvôli krásnej prírode a krásnemu výhľadu.


(Zdroj: flickr//cc/Cap Bulgaria)

LUNA PARK

Nie len deti ale aj dospelých zaujme Luna Park na Slnečnom pobreží, kde nájdete množstvo atrakcií, kolotočov, šmýkačiek a reštaurácií. Viac informácií o Luna parku nájdete na webovej stránke.

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.