ÚVOD » Bulharsko » Primorsko

Hotel Temida
★★★

Dobré7.4
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Temida - 1 Hotel Temida - 2 Hotel Temida - 3 Hotel Temida - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Primorsko leží 50 km južne od Burgasu na malom polostrove pri pobreží Čierneho mora na úpätí Strandských vrchov a patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie letoviská v oblasti Čierneho mora. V posledných rokoch prešlo veľkou premenou a z pôvodne malej rybárskej dedinky sa stalo mesto s rušnou výstavbou. Primorsko sa delí na dve časti na staré a nové mesto a obklopujú ho dve rozsiahle pláže – severná a južná. Centrum letoviska tvorí hlavná trieda, na ktorej sa nachádza nespočetné množstvo obchodíkov, stánkov, reštaurácií, kaviarní, barov a diskoték. Primorsko je obľúbenou destináciou českých a slovenských turistov a najmä pre mladých ľudí.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 50 km. Transfer z letiska trvá približne 40 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 401 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Burgas: 1:20 hod.
Košice - Burgas: 1:05 hod.
Poprad - Burgas: 1:15 hod.
Sliač - Burgas: 1:15 hod.
Viedeň - Burgas: 1:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá v závislosti od prestávok šoféra približne 15 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

V Primorsku je v zimných mesiacoch pomerne chladno, no v letných mesiacoch zasa veľmi horúco. V januári sa stretnete s teplotou približne 7,5°C, vo februári 9°C a v marci vystúpia teploty až na 12°C. V apríli je už príjemne teplo a teploty vystúpia na 15°C a v júni je ešte teplejšie a to až 20°C. V júni je už príjemné počasie na oddych pri mori a opaľovanie, pretože teploty vystúpia na 24°C. Júl a august sú najteplejšími mesiacmi, kedy sa teploty pohybujú okolo 26°C. V septembri sa mierne ochladí na 23°C a v októbri až na 18°C. V novembri je príjemná teplota 12°C a v decembri už chladno, len 8°C.

Pláž

Primorsko je tvorené dvoma plážami - južnou a severnou.

Južná pláž

Táto pláž je svojím pozvoľným vstupom do mora vyhľadávaná predovšetkým rodinami s deťmi. Južná pláž ponúka rôzne atrakcie a športové vyžitie ako tobogány, parasailing (lety na padáku), kurzy potápania vedené profesionálmi, rogalo, plážový volejbal, vodné skútre, jazda na banáne alebo napríklad trampolíny pre deti. 


(Zdroj: flickr//cc/South beach)

Severná pláž

Nie je príliš zaľudnená a ponúka živšie more s vlnami. Môžeme z nej vidieť chránenú prírodnú rezerváciu Perla, ktorú predstavujú piesočné duny, zarastené niekoľkých vysychajúcimi rastlinami. Pláže sú vhodné pre neplavcov i malé deti.


(Zdroj: flickr//cc/North beach)

More

Nádherné čisté, ale priezračné s viditeľnosťou len pri okrajoch v hĺbke voľným pohľadom nie. Typické vlny podľa veternosti až do výšky 4 metrov.

Teplota mora

Január - 10°C, Február - 9°C, Marec - 9°C, Apríl - 12°C, Máj - 16°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 24°C, September - 22°C, Október - 19°C, November - 15°C, December - 9°C.

Deti

Trampolíny pre deti, aquapark, menší zábavný park s kolotočmi, detské ihriská a bazény pri hoteloch. 

Šport

Profesionálny klub potápania, rogalo, plážový volejbal, vodné skútre a bicykle.

Zábava

Letovisko Primorsko hýri až do rána bieleho množstvom zábavy pre mladých, v reštauráciách hrá až do polnoci živá hudba, ktorá spríjemní večerné posedenie, prípadne pre romantikov doporučujeme včasnú rezerváciu v niektorej z luxusnejších reštaurácií s výhľadom na more.

Mapa

Video

7.4
Ubytovanie
8.8
Stravovanie
9
Personál
8.5
Čistota
7.5
Okolie
7
Poloha
7
Pomer cena/kvalita
8.5
9
Hodnotenie od zákazníka: Radoslav B. 17.8. 2019 o 10:56
Navštívené v termíne: 04.08. 2019 - 15.08. 2019
Nadpis: spokojnosť
Plusy: Poloha, vzhľad hotela,personál, raňajky.
Mínusy: Občas vyrážal puch z kanalizácie, avšak pri zapnutom odsávaní a zavretých dverách to nešlo do izby.
Delegát: Bez problémov. Treba mať ale zasadací poriadok v autobuse aj pri odchode, najmä ak je iný autobus a nesedí rozloženie sedačiek a chýba ich očíslovanie. Potom je usadenie ťažko riešiteľné aj pre delegáta.
Pláž, more: dokonalé
izba.jpg
zobraziť viac
2
Hodnotenie od zákazníka: Peter B. 19.8. 2018 o 09:58
Navštívené v termíne: 07.08. 2018 - 17.08. 2018
Nadpis: Hrozne
Plusy: Bližšie ku pláži
Mínusy: Celý hotel,personál,strava
Delegát: Priemer
Pláž, more: Super
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: Michal M. 14.8. 2018 o 17:11
Navštívené v termíne: 01.08. 2018 - 12.08. 2018
Plusy: bohaté a pestré raňajky s teplým aj studeným pultom
Mínusy: myslím že počas 10 dńového pobytu by sa patrilo aspoň raz vymeniť uteráky.
Delegát: spokojnosť, možno by to chcelo ešte viac informácií o možnostiach vyžitia v meste (program kultúrnych podujatí) a okolí.
Pláž, more: z toho čo by sa dalo ovplyvniť tak čistota na plážach bola horšia než po minulé roky
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: ab 23.7. 2018 o 19:06
Navštívené v termíne: 14.07. 2018 - 21.07. 2018
Nadpis: spokojnosť
Plusy: ubytovanie je blízko pláže. izba bola priestranná, mali sme 4 miestnu(teda dve izby prepojené), v stred týždňa vymieňali uteráky, smeti vynášali každý deň. v blízkosti hotela je kľudné prostredie. plno reštaurácii v blízkom okolí, každý deň sme sa išli naobedovať do inej. ceny ako u nás, dokonca lacnejšie.
Mínusy: na raňajky nám chýbalo na výber niečo sladké, napr. bábovka, koláč
Delegát: organizácia v poriadku, delegátka ochotná, mali sme všetky potrebné informácie, let bez problémov, doprava do letoviska tak isto.
Pláž, more: pláž piesková, more skvelé, na kraji trochu riasy, ale keď sa prešlo ďalej, nádherná čistá voda
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: Jarmila K. 4.9. 2017 o 20:59
Navštívené v termíne: 22.08. 2017 - 31.08. 2017
Nadpis: vynikajuce
Delegát: milý, príjemný
Pláž, more: úžasné
zobraziť viac

V Primorsku je veľa možností ako stráviť deň. Buď si oddýchnete na krásnych plážach, spoznáte okolité mestá a ich pamiatky alebo sa vyberiete spoznávať prírodu.

PERLA

Perla je prírodnou rezerváciou, ktorá je nádhernou ukážkou nedotknutej prírody. V tejto rezervácií sa nachádza niekoľko exotických rastlín a vidieť môžete aj množstvo pieskových dún. 

BEGLIK TAŠ

Beglik Taš je nazývaný aj "bulharským stonehenge", pretože ukrýva veľmi zaujímavé skalné útvary. Skaly môžete vidieť v tvare manželskej postele s vankúšom, taktiež lono Veľkej matky či prevrátené srdce. Medzi známe útvary patrí taktiež Markov kameň a Miškova niva. Od mesta Primorsko leží cca 6,5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Beglik Tash)

SOZOPOL

Chvíľku od letoviska a to cca 22 km je vzdialené mestečko Sozopol. Je síce malé, ale veľmi pekné mesto, ktoré navštevuje veľmi veľa turistov. V Sozopole môžete vidieť zaujímavé budovy, taktiež môžete navštíviť mieste reštaurácie s domácimi špecialitami.


(Zdroj: flickr//cc/Sozopol)

MALKOTO KALE

Neďaleko mesta Sozopol sa nachádza starobylá pevnosť, ktorá pochádza z doby železnej a jej dostavba je z 5. - 4. storočia pred naším letopočtom. Pomenovalie "Malkoto" má podľa kopca, na ktorom je postavaná.

RANULI

Ďalšie nádherné srarobylé mestečko Ranuli, ktoré sa nachádza neďaleko Primorska Vás zaujme svojou krásou. Nachádzajú sa tu starobylé hradby a opevnenia, ktoré v istom čase mali veľký význam. 

KITEN

Kiten je letovisko, ktoré susedí s Primorskom a je vzdialené cca 6 km. V ňom môžete spoznať mestečko, môžete navštíviť obchody a reštaurácie alebo môžete spoznať jeho krásnu prírodu.


(Zdroj: flickr//cc/Kiten)

RIEKA ROPOTAMO

Deň na dovolenke v Primorsku si môžete spríjemniť aj na výletnej loďke po rieke Ropotamo. Rieka je známa najmä vďaka vodným leknám, rastlinkám a tiež vďaka hmyzu a vodným vtákom, ktoré lietajú ponad riekou. Dominantou na rieke je zaujímavý skalný útvar, ktorý sa nazýva "levia hlava".


(Zdroj: flickr//cc/Ropotamo)

NESSEBAR

Toto mesto je jedno z najstarších miest v celej Európe a typické je pre ňho to, že sa nachádza na polostrove, ktorý je s pevninou spojený mostom. Je to starobylé mesto s úzkymi uličkami, krásnou bulharskou architektúrou, pozostatkami starých kostolov a hlavne s romantickou atmosférou. Vzdialené od mesta Primorsko je cca 86 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Nesebar)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.