ÚVOD » Bulharsko » Balčík

Hotel Lotos
★★★

Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Lotos - 1 Hotel Lotos - 2 Hotel Lotos - 3 Hotel Lotos - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Zákazníci si môžu vybrať z dvoch pláži. Malá piesočná pláž sa nachádza južne od hotela v blízkosti asi 200 metrov. A druhá veľká piesočná pláž sa nachádza severne od hotela cca 400 metrov. Slnečníky a ležadlá sú k dispozícií na plážach za príplatok.

Centrum

Hotel sa nachádza priamo v stredisku Balčik.

Bazén

Pri hoteli sa nachádza menší bazén, ktorý môžu využívať všetci hostia hotela.

Od letiska

35 kilometrov od letiska v meste Varna.

Poloha

Okolo hotela je vybudovaná krásna promenáda. V blízkosti hotela si môžete zájsť pozrieť jachtársky prístav tohto strediska.

Internet

Wi- Fi pripojenie je v celom hoteli a na izbách zadarmo. Pripojenie cez kábel na internet môžu hostia využiť za poplatok.

O hoteli

cca 200 m južne od hotela sa nachádza menšia piesočnatá pláž.

Ubytovanie

Hotel ponúka dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky. Možnosť vyžiadania si detskej postielky zdarma. Všetky izby bočné aj priame ponúkajú výhľad na more.
Vybavenie izieb:
- SAT TV
- kúpeľňa ( sprcha/ WC)
- telefón
- chladnička
- sušič na vlasy
- klimatizácia

Stravovanie

Zákazníci môžu využívať polpenziu. Raňajky sú podávané formou stravovacích bufetov a večeru  je možné si vybraťz dvoch druhov.

Služby

- recepcia
- zmenáreň
- trezor ( za poplatok)
- reštaurácia s terasou
- fitness, sauna ( za poplatok)
- lobby bar
- konferenčná miestnosť

Nákupné možnosti

Priamo v stredisku sa nachádza množstvo obchodov, kaviarní, barov, či atrakcií pre deti, ale aj dospelých.

Video

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Balčík je jedno z najstarších miest na čiernomorskom pobreží s nezameniteľnou atmosférou. Rozkladá sa stupňovito nad menším zálivom asi 47 km severne od Varny a 7 km od Albeny. Toto historické mesto je preslávené hlavne vďaka bielym pieskovcovým skalám a rovnako farebným kamenným domčekom a preto už rímsky básnik Ovídius obdivoval jeho krásu a nazval ho Bielym mestom. Podľa starých Grékov sa tu narodila Afrodita - bohyňa krásy. Oblasť pozdĺž pobrežia Čierneho mora v nedotknutej prírode severo-východnej časti krajiny, v blízkosti mesta Balčík a rumunských hraníc je takmer predurčená stať sa Mekkou golfistov. O Balčíku platí, že je to mesto, ktoré vás príjemne prekvapí svojimi cenami a ktoré vás určite očarí svojou atmosférou. Balčík je na jednej strane tradičnom plážovým letoviskom, ale na druhej strane je pomerne unikátnym mestom, určite sa vám tu bude páčiť.

Vzdialenosť od letiska

Letisko vo Varne je vzdialené približne 52 km. Transfer z letiska trvá 45 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 325 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Varna: 1:20 hod.
Košice - Varna: 1:05 hod.
Poprad - Varna: 1:10 hod.
Sliač - Varna: 1:10 hod.
Viedeň - Varna: 1:20 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 14 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie v stredisku Balčik je v zimných mesiacoch - január, február a marec na úrovni 6°C -  10°C. V apríli sa oteplí a teplota sa vyšplhá na 15°C, v máji na 21°C a v júni sa začne leto a teploty vystúpia na 25°C. Najteplejším mesiacom je júl, kedy sa teplota pohybuje okolo 28°C. V auguste je ešte stále veľmi teplo okolo  27°C a v septembri začnú teploty klesať na 24°C. Október je chladnejší a má približne 18°C a v novembri sú teploty len okolo 12°C. Pre december je typická teplota 8°C.

Pláž

Piesočná, miestami miešaná s kamienkami, pozvoľný vstup do mora.


(Zdroj: flickr//cc/Balchik)

More

Čisté s pozvoľným vstupom.

Teplota mora

Január - 7°C, Február - 7°C, Marec - 7°C, Apríl - 9°C, Máj - 14°C, Jún - 21°C, Júl - 23°C, August - 25°C, September - 23°C, Október - 18°C, November - 15°C, December - 11°C.

Deti

V južnej časti strediska deti ocenia najmä tobogán.

Šport

Toto stredisko je v blízkosti až troch golfových stredísk. Thracian Cliffs Golf Coure, BlackSeaRama Golf Course a Lighthouse Golf Course.

Zábava

Balčík nie je typickým mestom cestovného ruchu, preto nie je vyhľadávaným strediskom zábavy, skôr poznania.

Mapa

Video

Tip na zahraničné recenzie
Stiahnite si a používajte prehliadač Google Chrome, ktorý vám text automaticky preloží.
Recenzie po anglicky na tripadvisor.comRecenzie po nemecky na tripadvisor.de

Toto mesto síce nemá kilometre piesočnatých pláží, ponúka však okrem mora aj iné atrakcie. Nájdete tu niekoľko desiatok galérií, múzeí a kultúrnych zariadení a ďalšie kultúrne zaujímavé objekty ako je napr. Etnografické múzeum alebo Historické múzeum. Za zmienku stojí Palác rumunskej kráľovnej Márie (Balčík bol súčasťou Rumunska v rokoch 1912 - 1940) obklopený prekrásnymi parkami a botanickou záhradou s viac ako 3000 druhmi rastlín, ktoré tu boli dovezené z celého sveta.

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím