ÚVOD » Bulharsko » Pomorie

Hotel Festa
★★★★

Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Festa - Hotel Festa - 1 Hotel Festa - Hotel Festa, Pomorie, Bulharsko - 2 Hotel Festa - Hotel Festa, Pomorie, Bulharsko - 3 Hotel Festa - Hotel Festa, Pomorie, Bulharsko - 4 +17
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Pláž je piesočnatá s jemným žltým pieskom a s pozvoľným vstupom do mora. Vhodná pre deti a aj pre neplavcov. Pláže je priamo pri hoteli. Možnosť prenájmu lehátok a slnečníkov. Široká ponuka vodných a iných športov: - windsurfing - vodné skútre, bicykle a lyže - jazda na banáne - člnky - motorové rogalo

Centrum

cca 20 min od starého centra mesta

Bazén

Hotel má priestranný bazén, ktorý určite ulahodí aj náročným klientom, túžiacim po relaxe a oddychu. Bazén má oddelenú časť pre deti. Slnečníky a ležadlá pri bazéne v rámci all inclusive zadarmo, na pláži sú za poplatok.

Od letiska

cca 20 km od letiska v Burgase

Poloha

Hotel Festa – tento obľúbený hotel sa nachádza v novšej časti mesta Pomorie. Je atraktívny aj svojou polohou priamo pri pláži. Vzdialený 20 km od letiska a rušného letoviska Slnečné Pobrežie. Celkový prvý dojem z tohto jedinečného hotela je skvelý a tento pocit bude vo vás ešte dlho pretrvávať aj po skončení pobytu. Labužníkov poteší rybacia reštaurácia, kde sa pripravujú miestne špeciality. Hotel je pripravený splniť aj vaše najnáročnejšie požiadavky.

Internet

- WiFi v spoločných priestoroch zdarma

O hoteli

Príjemný, moderný hotel, ležiaci priamo na piesočnatej pláži, v časti nové Pomorie, ktorý nesie meno renomovanej siete hotelov Festa. Zaujme Vás pôsobivou architektúrou, komfortom interiéru i exteriéru.

Ubytovanie

Ubytovanie je zabezpečené v klimatizovaných apartmánoch pre 2 až 5 klientov. Apartmán má dve izby: spálňu s dvoma lôžkami a v obývacej miestnosti je umiestnený rozťahovací gauč pre dve osoby a rozťahovacie kreslo. Apartmány majú balkón. Výhľad na more a postieľka sú na požiadanie za poplatok – obmedzený počet.
Vybavenie izieb:
- telefón
- TV – SAT
- Kuchynský kút so základnou výbavou – taniere, príbory a poháre podľa počtu osôb
- Chladnička
- Rýchlovarná kanvica
- El. dvojplatnička

Stravovanie

Spôsob stravovania na výber:
- bez stravy, s možnosťou varenia,
- ALL INCLUSIVE
Výborná možnosť stravovania sa v okolitých reštauračných zariadeniach v letovisku za veľmi prijateľné ceny. Podávajú sa tie najlepšie jedlá bulharskej a medzinárodnej kuchyne.

Služby

- elegantná vstupná hala s recepciou
- výťah
- lobby bar
- beach bar
- trezor na recepcii za poplatok
- hlavná reštaurácia s plážovou terasou
- fitnes centrum
- parkovisko
- WiFi
- šipky a biliard
- izbový servis
- zdarma doprava do profesionálneho spa centra hotela Via Pontica
- detský klub a animačné programy

Nákupné možnosti

Nákupné možnosti a centrum je vzdialené asi 20 min.

Video

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Pomorie je krásne balneologické  letovisko, ktoré leží asi 18 km od Nessebaru a 20 km od Burgasu. V súčasnosti ide skôr o pokojnejšie stredisko, ktoré však poskytuje dostatočné možnosti zábavy pre všetkých svojich návštevníkov. V meste sú okrem iného tiež známe liečivé bahenné kúpele, nachádzajúce sa na krásnom skalnatom polostrove neďaleko jazera Pomorie. Bahenné kúpele so železitým pieskom majú liečebné účinky na nervové a pohybové ústrojenstvo, gynekologické ochorenia a stavy po operáciách a úrazoch a v posledných rokoch aj pri liečení lupienky a ekzému. Limanové bahno má zázračné účinky, bahno sa ťaží z dna soľného jazera. Pomorie patrí medzi najväčšie kúpele tohto druhu na celom Balkánskom polostrove.  vstupom do mora na rekreačné účely a tretia tzv. Čierna pláž s liečivým bahnom a pieskom. Návštevníkom sú k dispozícii lehátka a slnečníky i požičovne najrôznejších vodných bicyklov, surfov, skútrov. Vyskúšať si môžete i vodné lyžovanie alebo parašutizmus. V mestečku je veľa malých krčmičiek a reštaurácií s vyhlásenou kuchyňou. Rýchle občerstvenie ponúkajú aj stánky v blízkosti pláží. Centrom mesta vedie živá pešia zóna obklopená zeleným parkom. Nájdete tu obchodíky a kaviarne,  Pomorie je ideálne pre rodiny s deťmi i seniorov.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 18 km. Transfer z letiska trvá približne 20 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 365 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Burgas: 1:20 hod.
Košice - Burgas: 1:05 hod.
Poprad - Burgas: 1:15 hod.
Sliač - Burgas: 1:15 hod.
Viedeň - Burgas: 1:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Dĺžka trasy autom z Bratislavy je približne 14 hodín v závislosti od šoférskych zručností a množstva prestávok po ceste.

Počasie

V januári je typická teplota len 5°C, no vo februári sa zvýši a je 8°C. V marci teploty vystúpia na 13°C, v apríli na 17°C a v máji až na príjemných 22°C. V júni začne byť horúco a teploty vystúpia na 27°C. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, kedy sa teplota pohybuje okolo 29°C. V septembri je ešte príjemné teplé počasie a to 25°C. V októbri sa ochladí na 20°C, v novembri na 13°C a december je veľmi chladný - 8°C.

Pláž

V letovisku sú dve pláže s pozvoľným vstupom do mora tieto sú vhodné na rekreačné účely, tretia tzv. Čierna pláž je s liečivým bahnom. Severná pláž je bližšie k centru, južná pláž je menej preplnená a má pekný chodník až k predmestiu, avšak dve nevýhody. Nie to piesková pláž iba kamenný breh a voda nie je tak čistá ako na severnej, čo môže byť spôsobené vplyvom priemyselného Burgasu.


(Zdroj: flickr//cc/Pomorie)

More

Klasické bulharské vlny v ktorých sa vie každý "vyšantiť" inak čisté s miernym vstupom pre deti.

Teplota mora

Január - 10°C, Február - 9°C, Marec - 9°C, Apríl - 11°C, Máj - 16°C, Jún - 21°C, Júl - 23°C, August - 23°C, September - 22°C, Október - 19°C, November - 15°C, December - 12°C.

Deti

Okrem bežných vodných atrakcií je v meste aj lunapark a cirkus pre deti.

Šport

Priamo na pláži je možné si započičať vodné bicykle, skútre, vyskúšať jazdu na banáne, gumenom člne, či parašutizmus. 

Zábava

V stredisku nechýba množstvo reštaurácií, typických sezónnych obchodíkov a taverien s výhľadom na more. Pre večernú zábavu je vhodná návšteva niektorého s miestnych klubov. Panuje tu pohoda a zároveň príjemný ruch.

Mapa

Tip na zahraničné recenzie
Stiahnite si a používajte prehliadač Google Chrome, ktorý vám text automaticky preloží.
Recenzie na booking.comRecenzie po anglicky na tripadvisor.co.ukRecenzie po česky na holidaycheck.czRecenzie po slovensky na recenzie-hotelov.sk

POMORIE LAKE

Určite navštívte jazero v Pomorí, pri ktorom sa namažete bahnom a následne sa okúpete v jazere. Hovorí sa, že má liečivé účinky a pomôže Vám pri rôznych ochoreniach. 

EMBANKMENT

Pri pláži sa nachádza maličký "maják", v ktorom sa často turisti fotografujú, najmä zaľúbené páry. Je ukážkou nádhernej architektúry.

SUNSET AQUAPARK

Veľmi rozsiahly aquapark s množstvom vodných atrakcií nie len pre deti ale aj dospelých. Nájdete tam tobogány, šmýkačky, tobogánovú vežu ale aj reštaurácie a bufety.

BURGAS

Burgas je štvrté najväčšie mesto v Bulharsku s významným prístavom a lodenicou. V Burgase sa nachádza medzinárodné letisko a je zaujímavým turistickým miestom, kde nájdete mnoho pamiatok a atrakcií. Vzdialené od Pomoria je cca 19 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Burgas)

VARNA

V krásnom meste Varna, ktoré patrí k najväčším mestám Bulharska sa nachádza mnoho pamiatok, či už kultúrnych alebo historických. Najznámejšou z pamiatok je Katedrála zosnutia presvätej Bohorodičky, no známe je aj námorné múzeum, či morské akvárium a delfinárium. Od mesta Pomorie je Varna vzdialená cca 115 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Varna)

SOZOPOL

Mestečko Sozopol je vzdialené cca 65 km. Je síce malé, ale veľmi pekné mesto, ktoré navštevuje veľmi veľa turistov. V Sozopole môžete vidieť zaujímavé budovy, taktiež môžete navštíviť mieste reštaurácie s domácimi špecialitami.


(Zdroj: flickr//cc/Sozopol)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.