ÚVOD » Bulharsko » Sveti Vlas

Hotel Caesar Palace
★★★★

Veľmi dobré9.0
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Caesar Palace - 1 Hotel Caesar Palace - 2 Hotel Caesar Palace - 3 Hotel Caesar Palace - 4 +8
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora ideálna pre rodiny s malými deťmi.

Centrum

Hotel sa nachádza 3 kilometre od centra. 

Bazén

Pri hoteli sa nachádza bazén, detský bazén, jacuzzi s 2 terasami, kde sú k dispozícií slnečníky a ležadla zdarma.

Od letiska

Transferom z letiska v Burgase ste v hoteli do 30 minút, letisko je vzdialené približne 41 kilometrov.

Poloha

Hotel sa nachádza priamo na piesočnatej pláži na kraji obľúbeného a tichého letoviska Sveti Vlas. S pravidelnou autobusovou dopravou sa ľahko prepravíte do centra letoviská.

Internet

WiFi pripojenie v lobby bare a na recepcii

O hoteli

Obľúbený hotel s výbornou polohou priamo na piesočnatej pláži v tichom prostredí ideálny pre rodiny s deťmi obklopený zelenou prírodou. Hotel ponúka výbornú stravu, kvalitné služby, priateľský personál a komfortné ubytovanie s výhľadom na historické mestečko Nesebar.

Ubytovanie

Hotel disponuje komfortne a elegantne zariadenými dvojlôžkovými izbami s možnosťou jednej prístelky. Izby sú vybavené klimatizáciou, TV, minibarom, telefónom, vlastnou kúpeľňou a balkónom. Väčšia časť izieb je s výhľadom na more. Pre väčšie rodiny je možnosť priestrannejších štúdii s 2 pevnými lôžkami s možnosťou troch prísteliek. Štúdia majú kuchynský kút, TV, klimatizáciu, telefón, vlastnú kúpeľňu a balkón s posedením a s výhľadom na more.

Stravovanie

Hotel ponúka stravovanie vo forme All inclusive. All inclusive zahŕňa raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere, ktoré sa podávajú vo forme švédskych stolov. All inclusive program zahŕňa aj nealkoholické a alkoholické nápoje, občerstvenie počas dňa ako je zmrzlina, snack, kávu a čaj. 

Služby

V hoteli máte možnosť dvoch reštaurácií s výhľadom na more, Irish bar, Snack bar, Pool bar a Lobby bar. Hotel disponuje detským ihriskom, fitnes a organizuje hotelové animácie nie len pre deti, ale aj dospelých. 

Nákupné možnosti

V hoteli sa nachádza obchod. Nákupné a zábavné možnosti sú ľahko dostupné pravidelnou autobusovou dopravou.

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Sveti Vlas je rýchlo sa rozvíjajúcim prímorský letoviskom. Malé, veľmi štýlové mestečko s prirodzeným centrom leží na úpätí konca Balkánskeho pohoria, na pobreží obrátenom k juhu, 13 km od Nessebaru. V stredoveku tu bol kláštor Sv. Vlasy. Sveti Vlas už skoro patrí k letovisku Slnečné pobrežie. Je to pokojné stredisko, možno ho odporučiť pre rodiny s deťmi, pláže sú úzke a menej preplnené ako na Slnečnom pobreží. Letovisko je ideálnym spojením pokojnej dovolenky, s možnosťou zažiť v neďalekom Slnečnom pobreží ruch nočného života. Samozrejme, že je tu lacnejšie, než vo vyhľadávaných letoviskách.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené 40 km (Burgas). Transfer z letiska trvá približne 45 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 382 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Burgas: 1:20 hod.
Košice - Burgas: 1:05 hod.
Poprad - Burgas: 1:15 hod.
Sliač - Burgas: 1:15 hod.
Viedeň - Burgas: 1:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta z Bratislavy trvá približne 14 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Začiatok roka je chladnejší, pretože v januári vystúpi teplota len na 6°C a vo februári na 7°C. Marec je o čosi teplejší, teplota je 12°C a apríl ešte teplejší - 15°C. V máji je typická teplota 20°C a v júni horúcich 25°C. V júli a auguste je najteplejšie a teploty vystúpia až na 27°C. V septembri teploty mierne klesnú na 24°C a v októbri na 18°C. November je chladný a teploty sú 12°C a v decembri len 8°C.

Pláž

Piesočná so sprchami, čo je veľká výhoda oproti ostatným strediskám.


(Zdroj: flickr//cc/Sveti vlas)

More

More je v tejto časti Bulharska podobné ako v ostatných strediskách, s miernymi vlnami v závislosti od vetra. Menej priezračné pod hladinou, v letných mesiacoch veľmi príjemne teplé.

Teplota mora

Január - 10°C, Február - 9°C, Marec - 9°C, Apríl - 11°C, Máj - 16°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 24°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 15°C, December - 12°C.

Deti

Animácie pre deti organizujú v rámci služieb hotely priamo, na pláži sa požičiavajú rôzne športové atrakcie, na vyšantenie si treba zájsť na Slnečné pobrežie , kde sú dva aquaparky, zábavný park s kolotočmi, autíčkami, dráhami pre adrenalínovú zábavu. Tiež je krásna prehliadka miestnym vláčikom.

Šport

Priamo na pláži je možné si požičať vodné bicykle, zahrať plážový volejbal, pri niektorých hoteloch sú tenisové kurty. Tiež parasailing, jazda na vodnom banáne, či gumenom člne.

Výlety

Najbližšie je na Slnečné pobrežie, jazdia tu mikrobusy približne každú hodinu. Potom odtiaľ je možné si zájsť autobusom alebo vláčikom až do historického Nesebaru. Pre spestrenie pobytu je možné využiť aj vodný taxi. Prípadne využiť ponuky miestnych cestovných kancelárií na celodenné výlety do Primorska - aquapark, Varny - delfinárium.

Zábava

Stredisko je skôr kľudnejším , teda veľkolepé diskotéku tu netreba hľadať. Na takúto zábavu si človek vie zájsť do neďalekého Slnečného pobrežia. Samozrejme stredisko sa postupne rozrastá teda každoročne pribúda aj viacej zábavy.

Mapa

Video

9
Ubytovanie
5
Stravovanie
7.5
Personál
5
Čistota
10
Okolie
10
Poloha
10
Pomer cena/kvalita
7.5
9
Hodnotenie od zákazníka: 6.4. 2018 o 08:52
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Recenze.cz
Plusy: Ubytovanie bez problémov, super strava, vybavenie a služby hotela tiež v poriadku. Počas našej dovolenky pláž a more ok. Hotel odporúčame.
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 6.4. 2018 o 08:48
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Recenze.cz
Plusy: Veľké, priestranné izby, čisté, každý deň nové uteráky. Strava : všetkého dostatok, veľký výber, akurát mi chýbala káva po obede v reštaurácii, musela som si po ňu ísť na bar mimo reštaurácie. Personál ochotný. Pláž pár krokov po schodoch, lehátok dostatok (sú za poplatok). Možnosť vodných športov. Hotel je medzi dvoma strediskami, v okolí hotela sa nič nenachádza. Bezproblémová dovolenka.
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 6.4. 2018 o 08:43
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.de
Plusy: Našťastie, trochu ďaleko od zhonu na Sunny Beach, ale tam sú autobusy a taxi, ktoré sú tiež dosť cenovo dostupné. Hotel má tú výhodu, že je priamo na pláži. Izby sú pekné veľké, sú pravidelne upratované.
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 6.4. 2018 o 08:22
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Umiestnenie krásne, vedľa pláže. Jedlo nie je najlepšie, ale ok. Dobré miesto pre rodiny s deťmi. 10 min. autom od centra slnečnej pláže a 30 min. od starého mesta Nessebar (veľmi pekné a odporúčam navštíviť).
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: Marián 30.7. 2016 o 18:29
Navštívené v termíne: 19.07. 2016 - 28.07. 2016
Pláž, more: plaz najlepsia z celého okolia cistá
zobraziť viac

V stredisku Sveti vlas je veľa možností na výlet. Môžete navštíviť okolité historické a kultúrne pamiatky alebo navštíviť aquaparky.

NESSEBAR

Toto mesto je jedno z najstarších miest v celej Európe a typické je pre ňho to, že sa nachádza na polostrove, ktorý je s pevninou spojený mostom. Je to starobylé mesto s úzkymi uličkami, krásnou bulharskou architektúrou, pozostatkami starých kostolov a hlavne s romantickou atmosférou. Mesto Nessebar je vzdialené cca 11 km.


(Zdroj: flickr//cc/Nesebar)

ACTION AQUAPARK

Priamo v stredisku Slnečné pobrežie sa nachádza obrovský aquapark. Od mesta Sveti Vlas je to cca 7 km. Nájdete tu tiež mnoho vodných atrakcií a môžete si zakúpiť aj vlastnú fotografiu, ako Vás zachytili na tobogáne. Viac informácií o aquaparku nájdete na webovej stránke.

EMINE

Neďaleko strediska Sveti vlas sa nachádza stredisko Elenite a to cca 36 km, kde môžete vidieť výbežok polostrova Emine, ktorý je turistami veľmi vyhľadávaný. Turisti ho vyhľadávajú najmä kvôli krásnej prírode a krásnemu výhľadu.


(Zdroj: flickr//cc/Cap Bulgaria)

BEGLIK TAŠ

Beglik Taš je nazývaný aj "bulharským stonehenge", pretože ukrýva veľmi zaujímavé skalné útvary. Skaly môžete vidieť v tvare manželskej postele s vankúšom, taktiež lono Veľkej matky či prevrátené srdce. Medzi známe útvary patrí taktiež Markov kameň a Miškova niva. Od mesta Sveti Vlas je to cca 100 km.


(Zdroj: flickr//cc/Beglik Tash)

BURGAS

Burgas je štvrté najväčšie mesto v Bulharsku s významným prístavom a lodenicou a vzdialené je cca 43 km. V Burgase sa nachádza medzinárodné letisko a je zaujímavým turistickým miestom, kde nájdete mnoho pamiatok a atrakcií.


(Zdroj: flickr//cc/Burgas)

MESTO VARNA

V krásnom meste Varna, vzdialenom cca 96 km, ktoré patrí k najväčším mestám Bulharska sa nachádza mnoho pamiatok, či už kultúrnych alebo historických. Je významným turistickým centrom, ktoré sa oplatí vidieť.


(Zdroj: flickr//cc/Varna)

RIEKA ROPOTAMO

Deň si môžete spríjemniť aj na výletnej loďke po rieke Ropotamo. Rieka je známa najmä vďaka vodným leknám, rastlinkám a tiež vďaka hmyzu a vodným vtákom, ktoré lietajú ponad riekou. Dominantou na rieke je zaujímavý skalný útvar, ktorý sa nazýva "levia hlava".


(Zdroj: flickr//cc/Ropotamo)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.